Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza
31 października 2014 r. 

Dnia 30 października 2014 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. Do Rady kandydowało 6 uczniów:

Zuzanna Gieras klasa III B, Zuzanna Kałęcka klasa III D, Karolina Olczak klasa III B, Ewelina Wasiela klasa III B, Dominik Wilk klasa III D, Jakub Wojtaszczyk klasa II B.

Uprzejmie informujemy, że po podliczeniu wszystkich głosów przez Komisję, w której zasiedli: Patrycja Grzelak klasa II D, Klaudia Pietrzak klasa III B, Kamil Laszak klasa III A, Daniel Skalski klasa III D pod opieką p. Agnieszki Kowalczyk, 3 mandaty do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza otrzymali: Zuzanna Kałecka, Dominik Wilk i Jakub Wojtaszczyk.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!

Samorząd Uczniowski

  

FOTOREPORTAŻ

Ewaluacja zewnętrzna
27 października 2014 r. 

Zgodnie z harmonogramem nadzoru pedagogicznego Łódzki Kurator Oświaty w dniach 12-21 listopada 2014r. zapowiedział ewaluację zewnętrzną naszego gimnazjum w następujących obszarach:                

1. Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się. 2. Respektowane są normy społeczne.                                                         3. Promowana jest wartość edukacji.

Trzecie miejsce w Orlikowej LM
20 października 2014 r. 

 W sobotę, 11 października Łask gościł finalistów Orlikowej Ligi Mistrzów Łódzkie 2014 w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna piłki nożnej dziewcząt.

Po uroczystym rozpoczęciu, w którym w układach tanecznych zaprezentowali sie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku, wszystkich finalistów powitał burmistrz Łasku i organizator Turnieju Wojewódzkiego Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Na drodze dziewcząt do finału stanęła drużyna z miejscowości Buczek, która okazała sie nie do przejścia dla naszych młodych, stawiających pierwsze kroki piłkarek. Trener Dariusz Rutkowski powiedział: Dziewczyny były troszkę przytłumione rangą i otoczką turnieju, w którym przyszło im wystąpić. Drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce były poza naszym zasięgiem, gdyż w tym turnieju nie było ograniczeń co do ilości dziewcząt trenujących w klubach piłkarskich. Trzecie miejsce w województwie uważam za ich duży sukces”.

Dziewczęta  w nagrodę otrzymały dyplomy, medale i sprzęt sportowy.

Na trzecim miejscu podium stanęły: Michalina Eljasik, Natalia Duniak, Natalia Grzybowska z klasy 2b; Weronika Włodarczyk kl. 3b, Natalia Skoneczna kl. 2a, Natalia Jóźwiak kl. 3d, Oliwia Milczarek kl. 1c, Weronika Siubielska, Małgorzata Zatorska i Wiktoria Malinowska z kl. 1b, Katarzyna Kowalska kl. 1e, Julia Witczak z klasy 1a i gościnnie absolwentka  Marta Wołowska z Technikum Weterynaryjnego w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


 GALERIA

Dzień Edukacji Narodowej 2014
16 października 2014 r. 

Dnia 15 pażdziernika 2014r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego uczcili Dzień Edukacji Narodowej obchodzony oczywiście dzień wcześniej. Przewodniczący SU, Kamil Laszak z klasy III a wraz ze swoim zastępcą, Dominikiem Wilkiem z klasy III d, wręczali wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszego gimnazjum słodycze oraz własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami.  

Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację oraz źyczymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Samorząd Uczniowski

SPOTKANIE Z RODZICAMI
10 października 2014 r. 

Uprzejmie informujemy, że w środę 15 października 2014 r. o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z Rodzicami.  Tego samego dnia o godzinie 17:30 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie trójek klasowych, czyli Prezydium Rady Rodziców.

Setne urodziny Jana Nowaka-Jeziorańskiego
08 października 2014 r. 

„Wyprawiliśmy urodziny Janowi Nowakowi –Jeziorańskiemu w naszej szkole”

Dnia 2 października 2014r. w sali konferencyjnej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu odbyło się spotkanie z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Nowaka - Jeziorańskiego.
W pierwszej części spotkania wybrani przedstawiciele wszystkich klas wysłuchali wykładu Pana Pawła Spodenkiewicza z Łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej na temat życia i działalności człowieka, który  odegrał niezwykle ważną rolę, zarówno w czasach II wojny światowej, jak i w czasach komunistycznej Polski. W drugiej części uczniowie: Jakub Wojtaszczyk oraz Kamil Florczak przedstawili prezentację na temat postaci Jana - Nowaka Jeziorańskiego – Kuriera z Warszawy, Prezesa Radia Wolna Europa, publicysty, dziennikarza i przede wszystkim wielkiego patrioty. Następnie Kamil i Kuba przy pomocy przeszkolonych już uczniów prowadzili zajęcia we wszystkich klasach. Podczas lekcji uczniowie redagowali życzenia, jakie mógłby mieć JNJ oraz rozwiązali quiz, który najlepiej wypadł w klasie III d. Wydarzenia przebiegały w poważnej i jednocześnie miłej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez rówieśników. Obchodom towarzyszyła wystawa tematyczna pt. „Jan Nowak – Jeziorański. Legendarny Kurier z Warszawy”.

Bartosz Kurowski III D

 

GALERIA

Otrzęsiny 2014, czyli dyskoteka dla pierwszaków
08 października 2014 r. 
Dnia 2 października 2014 r. po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa Otrzęsinowa połączona z licznymi konkursami. Pierwszoklasiści musieli się zmierzyć m. in: z zadaniem sportowym, ze znajomością wiedzy o szkole, a także z umiejętnością picia mleka beż użycia rąk. Największym wyzwaniem dla uczniów klas pierwszych, było zaprezentowanie swojej klasy. Pierwszaki chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz podziwiały występ Szkolnych Zespołów Tanecznych. Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość oraz wszystkim nauczycielom i uczniom klas starszych, którzy przyczynili się do zorganizowania tak niezapomnianego dnia.
Oprawę muzyczną zapewniał Dominik Tarczyński z TARCZA EVENTS.
 
Wychowawcy klas pierwszych
 
Ślubowanie klas pierwszych
07 października 2014 r. 

         Dnia 2 października 2014r. w naszym gimnazjum odbyło się ślubowanie klas pierwszych, czyli uroczyste przyjęcie pierwszaków do grona naszych uczniów. To, jakże podniosłe wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odsłuchania hymnu państwowego, a następnie uczniowie klas pierwszych przyrzekali godnie reprezentować nasze gimnazjum. Po ślubowaniu krótkie przemówienie wygłosiła Dyrektor szkoły Pani Bożena Wężyk. Uroczystość zakończył występ dwóch zespołów szkolnych pod opieką Pani Agnieszki Gołębiowskiej i Pani Urszuli Karwskiej. 

GALERIA

Pierwsze spotkanie SDKF
06 października 2014 r. 

      Dnia 26 września 2014 r. w godzinach 17:30 – 22:00 w sali konferencyjnej odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego działającego w naszej szkole. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas I a, I b,    I e, II a, II b, III b i III d.
    Tego wieczoru uczniowie z naszego gimnazjum postanowili przyjrzeć się sprawom dotyczących praw człowieka. Jest to bardzo ważny temat głównie dlatego, że wielu ludzi nie może mieć własnego zdania, nie może się wypowiedzieć i jest karanych za to, że chcą żyć zgodnie z prawdą. Taka sytuacja jest np. w Korei Północnej, dlatego pierwszy film, który obejrzeliśmy pochodzi z pakietu „Filmoteki Szkolnej” i nosi tytuł  Defilada. Ten dokument okazał się dla nas niezwykle pouczający, ponieważ dzięki niemu mogliśmy docenić zalety demokracji panującej w naszym kraju. W tematykę łamania praw człowieka w Korei Północnej wprowadziła nas Zuzanna Kałęcka z klasy III D. Zuzia ma niesamowitą wiedzę na temat Korei, języka, kultury i panującej tam sytuacji politycznej, więc chętnie podzieliła się z nami informacjami i ciekawostkami, które nie były zawarte w filmie.
        Po dokumencie przyszedł czas na film fabularny. „Igrzyska Śmierci” to oczywiście bardziej współczesny i nowocześniejszy obraz niż „Defilada”, ale równie ważny. Zostały tam zawarte sceny miłości i bezradności. Trybuci (dla wyjaśnienia ludzie z dystryktów) nie mogli powiedzieć słowa  „NIE”. Byli oni wybierani do „wojny”, tzn. w specjalnej bazie, gdzie po zdaniu testów i przygotowań musieli pójść ze sobą walczyć na śmierć i życie. Ten, który zabił wszystkich, stawał się zwycięzcą i wracał domu. Niestety, walka ta była okupiona wielkim poświęceniem. Trybuci musieli robić wszystko, żeby przeżyć i nie mogli się sprzeciwiać.

Po każdym filmie prowadziliśmy dyskusję, podczas której wymienialiśmy się swoimi poglądami na temat łamania praw człowieka.

Oczywiście to spotkanie nie odbyłoby się, gdyby nie opiekunki p. Liliana Sobieska – Jędruszczak, p. Ewa Jaskuła, p. Ala Papka – Oczkowska i p. Agnieszka Kowalczyk. Cieszymy się, że uczestniczyli w nim uczniowie z klas pierwszych.

Bardzo dziękujemy i liczymy na więcej takich spotkań.

Natalia Jóźwiak III D

  

Koniec walki o Puchar Premiera Tuska
06 października 2014 r. 

      Na drugim etapie eliminacji V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zakończyły udział nasze drużyny piłkarskie klas pierwszych dziewcząt  i chłopców. Dziewczęta o awans walczyły w Aleksandrowie Łódzkim.

     W pierwszym spotkaniu pokonały zawodniczki z Aleksandrowa 2:0, w drugim meczu zremisowały z Poddębicami 1:1, ale w ostatnim meczu, decydującym o pierwszym miejscu, uległy Świnicom Warckim 0:3. W sumie dziewczęta zajęły II miejsce. Chłopcy zakończyli udział na III miejscu. Wypowiedzi pomeczowe trenera Dariusza Rutkowskiego: "W pierwszym meczu dziewczęta zagrały bardzo pewnie i od początku kontrolowały przebieg tego spotkania tworząc kilka sytuacji bramkowych, które wykorzystały. O losach awansu zadecydował mecz z Poddębicami, gdzie szybko straciliśmy bramkę i cały mecz goniliśmy wynik. Tuż przed końcem spotkania wyrównaliśmy na 1:1. W trzecim meczu widać już było zmęczenie po ciężkiej przeprawie z Poddębicami i mimo, że technicznie dziewczyny nie ustępowały Świnicom, przemęczenie dało znać i to przesądziło o losach meczu, który przegraliśmy. Jeśli chodzi o chłopców, to w tej drugiej rundzie zabrakło najskuteczniejszego napastnika w drużynie Eryka Łabińskiego i mimo próby różnego ustawienia taktycznego, nie udało się wygrać z Piątkiem i Poddębicami".

GALERIA

Gry edukacyjne alternatywą dla elektronicznych gadżetów
05 października 2014 r. 

W dniu  25.09.14  w Miejsko–Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Nr 1 zostały zorganizowane warsztaty  gier edukacyjnych. Uczniowie klasy I a naszego gimnazjum spędzili twórczo czas, poznając zasady gier rozwijających pamięć, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Warsztaty poprowadził pan M. Wojtaszczyk księgarni „Słowosfera”.

GALERIA

zobacz archiwum