BERLIN 2014
01 grudnia 2014 r.

W dniach 23-25 czerwca 2014r. uczniowie klas drugich i trzecich pojechali na wycieczkę do Berlina. W ciągu trzech dni udało im się zwiedzić takie miejsca jak: Aleksanderplatz (Plac Aleksandra), Siegessäule (Kolumnę Zwycięstwa), Berliner Fernsehturm (wieżę telewizyjną), Brandenburger Tor (Bramę Brandenburską), Neptunbrunnen (Fontannę Neptuna), Reichstag (Gmach Parlamentu), Berlin Hauptbahnhof (główny dworzec kolejowy), Holocaust-Mahnmal (Pomnik Pomordowanych Żydów Europy) oraz Museum für Naturkunde lub Naturkundemuseum (Muzeum Historii Naturalnej). Jednak największą atrakcją wycieczki był pobyt w Tropical Island tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku w Niemczech.

Wycieczka do Berlina była bardzo pouczająca i rozwijająca, gdyż uczniowie mogli sprawdzić znajomość oraz umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim, a jak im poszło możecie sami sprawdzić na zdjęciach.