SOS w GIM3 – czyli Sportowy Okrągły Stół w Gimnazjum nr 3
09 marca 2016 r.

Dnia 13 listopada 2015 roku, w ramach realizacji programu "WF Z KLASĄ", w naszej szkole odbyła się debata na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych. Spotkaliśmy się, aby poznać opinie i potrzeby uczniów oraz znaleźć konkretne rozwiązania problemów szkolnych, wynikających z realizacji zajęć wychowania fizycznego na terenie szkoły.
W debacie, oprócz dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, uczestniczyli także zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży p. Marek Lipiec, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Chrostek oraz Pan Maciej Kacprzak, nauczyciel z SLO im. Romualda Traugutta w Zgierzu, koordynator projektu "Łyżwy są fajne". Spotkanie prowadzili uczniowie klasy IIIB – Anna Krzemińska oraz Kamil Florczak, wspierani przez koordynatora programu p. Daniela Fortunę.
Sportowy Okrągły Stół rozpoczął się od wyświetlenia prezentacji multimedialnej, zawierającej główne założenia i cele programu WF z KLASĄ. Następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, których zadaniem było wypisanie mocnych i słabych stron wychowania fizycznego w naszej szkole oraz propozycji zmian. Później rozpoczęła się dyskusja, do której aktywnie włączyli się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również zaproszeni goście.
Informacje i pomysły zebrane podczas spotkania będą stanowić punkt wyjścia do wprowadzenia zmian w naszej szkole, zarówno w zakresie prowadzenia lekcji W-F, jak również organizowania przez szkołę zajęć rekreacyjnych i imprez sportowych.

Uczestnicy spotkania mieli
również okazję obejrzeć krótkie przedstawienie szkolnego koła teatralnego„TREMA” pt.: „Sport to zdrowie”, którego celem było zainteresowanie zajęciami wychowania fizycznego młodzieży szkolnej oraz podniesienie poziomu motywacji ucznia do aktywnego w nich udziału.
Po przedstawieniu nastąpiło także uroczyste otwarcie wyremontowanej i nowo wyposażonej siłowni szkolnej, w której udział wzięły udział władze miasta.

Wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania oraz jego uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.

FOTOREPORTAŻ