Setne urodziny Jana Nowaka-Jeziorańskiego
14 listopada 2014 r.

„Wyprawiliśmy urodziny Janowi Nowakowi –Jeziorańskiemu w naszej szkole”

Dnia 2 października 2014r. w sali konferencyjnej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu odbyło się spotkanie z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Nowaka - Jeziorańskiego.
W pierwszej części spotkania wybrani przedstawiciele wszystkich klas wysłuchali wykładu Pana Pawła Spodenkiewicza z Łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej na temat życia i działalności człowieka, który  odegrał niezwykle ważną rolę, zarówno w czasach II wojny światowej, jak i w czasach komunistycznej Polski. W drugiej części uczniowie: Jakub Wojtaszczyk oraz Kamil Florczak przedstawili prezentację na temat postaci Jana - Nowaka Jeziorańskiego – Kuriera z Warszawy, Prezesa Radia Wolna Europa, publicysty, dziennikarza i przede wszystkim wielkiego patrioty. Następnie Kamil i Kuba przy pomocy przeszkolonych już uczniów prowadzili zajęcia we wszystkich klasach. Podczas lekcji uczniowie redagowali życzenia, jakie mógłby mieć JNJ oraz rozwiązali quiz, który najlepiej wypadł w klasie III d. Wydarzenia przebiegały w poważnej i jednocześnie miłej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez rówieśników. Obchodom towarzyszyła wystawa tematyczna pt. „Jan Nowak – Jeziorański. Legendarny Kurier z Warszawy”.

Bartosz Kurowski III D

FOTOREPORTAŻ