HAPPENINGI ARTYSTYCZNE
03 stycznia 2012 r.

Działo się ostatnio u nas w szkole, oj działo.... A wszystko za sprawą happeningów, które odbywały się w ramach zajęć artystycznych w okresie od października do początku listopada 2011 roku pod czujnym okiem nauczyciela tego przedmiotu - p. Anny Marczewskiej. Brały w nich udział wszystkie klasy drugie. Happeningi te zaliczają się do projektów, które musi wykonać obowiązkowo każdy uczeń naszej szkoły, do końca trzeciej klasy, ponieważ są one jednym z warunków ukończenia gimnazjum. A tak o jednym z nich pisali uczniowie:
"Dnia 10 listopada 2011 roku w naszym Gimnazjum odbył się happening pt.: Dzień Balonowej Radości", przygotowany przez uczniów klasy IIF. Wzięła w nim udział bez mała cała szkoła, lecz tylko 45 szczęśliwców otrzymało swój balon z uśmiechem. Cała akcja odbyła się pod opieką pani A. Marczewskiej. Cel przedsięwzięcia został osiągnięty, ponieważ po całym zdarzeniu nasza szkoła poweselała. Do końca dnia wszyscy mieli dobrą zabawę z uśmiechniętymi rekwizytami, co cieszy. Na koniec chciałbym złożyć w imieniu całej grupy podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli i Pań Woźnych, którym narobiliśmy trochę sprzątania".
P.T.
Poniżej kilka prac, które powstały w ramach happeningów: