Rozdanie nagród
29 października 2015 r.

Dnia 3 października 2015r. grupa uczniów i absolwentów  naszej szkoły wraz z opiekunkami:  p. Ewą Jaskułą,  p. Agnieszką Kowalczyk, Panią Dyrektor Lilianą Sobieską-Jędruszczak oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Młodzieży Panem Markiem Lipcem pojechała do Warszawy na uroczystą Galę rozdania nagród w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca” zorganizowanego przez Fundację Ostoja przy Wiśle.

Harmonogram uroczystości był bardzo napięty. Byliśmy świadkami uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyliśmy kwiaty. Zwiedziliśmy Salę Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa im. gen. broni Henryka Minkiewicza.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w starej Auli Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Gali  towarzyszyły wystąpienia znanych osób: córki generała Andersa  Pani Anny Marii Anders oraz płk. dr. hab. Witolda Lisowskiego, który opowiedział o tym, jak w trakcie II wojny światowej wraz z rodzicami pomagał rodzinom żydowskim. Po tych krótkich przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród. Całą galę prowadziła Anna Popek, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Nasza szkoła otrzymała jedną z dwóch nagród głównych za największą liczbę nagrodzonych prac.

Zwieńczeniem naszego wyjazdu było zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży Pana Marka Lipca, który towarzyszył nam podczas całej wycieczki opowiadając ciekawe historie o Warszawie, oraz do Pana Przemysława Staniszewskiego, Prezydenta Miasta Zgierza, który zaszczycił nas swoją obecnością na Gali podczas wręczenia nagród.

Fotoreportaż