Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
21 grudnia 2013 r. 

 

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, 
odpoczynku w rodzinnym gronie, 

pomyślności, pasma sukcesów 
i spełnienia najskrytszych marzeń 
w nadchodzącym Nowym Roku 2014

życzy wszystkim 

 

DYREKCJA, NAUCZYCIELE i PRACOWNICY Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu

 

Nietypowa lekcja języka polskiego
21 grudnia 2013 r. 

W środę 18 grudnia 2013r. na lekcji języka polskiego klasa 1b przedstawiła scenki z komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".

W jury zasiadła pani Liliana Sobieska - Jędruszczak - nauczycielka języka polskiego w naszej klasie, zaproszona przez klasę wychowawczyni pani Urszula Karwowska, pani Ala Papka - Oczkowska oraz pani Agnieszka Kowalczyk.

Uczniowie musieli nauczyć się na pamięć tekstu, ładnie recytować, poruszać się poprawnie na scenie, odpowiednio gestykulować oraz wczuć się w role. Grupy musiały spotykać się, aby ćwiczyć, a nie było to łatwe zadanie, ponieważ mamy wiele zajęć dodatkowych. Dużo czasu zajęło również przygotowanie strojów podobnych do tych, które nosili bohaterowie komedii. Na pewno bardzo pomogła nam charakterystyka postaci oraz długotrwałe omawianie lektury. Uczniowie denerwowali się przed występem. Bacznie obserwowali swoje koleżanki i kolegów, zastanawiając się, czy oni również wypadną dobrze. Każda grupa rozstawiała co chwilę swoje dekoracje i dodatki.

W końcu wszyscy przedstawili scenki i przyszedł czas na brawa. Całe jury dało grupom wskazówki do następnych występow. Klasie podobała się lekcja podsumowująca omawianie lektury.

Emocje opadły, kiedy na twarzach nauczycieli pojawił się uśmiech. Warto było pracować tyle czasu, żeby usłyszeć masę pochwał i dostać dobre oceny. 

Natalia Mikołajczyk kl. I B

GALERIA

Sukcesy naszej absolwentki
20 grudnia 2013 r. 
Absolwentka naszego gimnazjum Monika Migała/ Gunia/ gra w reprezentacji Polski w piłkę ręczną z nr 33. Nasze piłkarki po 35 latach rozegrały mecze eliminacyjne i weszły do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, gdzie rozegrały pasjonujący mecz z w-ce Mistrzyniami Świata - Francuzkami /22:21/. Wynik ten dał im awanas do półfinału i 20.12.2013r /piątek/ spotkały się z Serbią. Niestety nie udało im się odnieść zwycięstwa i w niedzielę podopieczne Kima Rasmussena zagrają w meczu o trzecie miejsce z przegranymi z drugiego półfinału, w którym zmierzą się Dania i Brazylia. Dyrektorzy Szkoły, uczniowie, nauczyciele, a zawłaszcza n-le w-f  oglądają mecze i trzymają kciuki za zwycięstwo naszej Moniki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
III miejsce naszych piłkarek
20 grudnia 2013 r. 

Udany występ odnotowały  piłkarki naszego gimnazjum, które 17 grudnia 2013r. wzięły udział w "Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Ozorkowa". Dziewczęta prowadzone przez trenera Dariusza Rutkowskiego stanęły na podium  zajmując trzecie miejsce. Najwyższe miejsce podium wywalczyło gimnazjum z Parzęczewa, a na drugim znalazły się gospodynie z Ozorkowa.  

Trener nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych: "Zespół jest w trakcie przebudowy i większość drużyny to dziewczęta z klas pierwszych, które stawiają pierwsze kroki na boisku piłkarskim. Uważam, że trzecie miejsce na tym etapie przygotowań to ich bardzo duży sukces, na który zapracowały niesamowitą ambicją i walecznością. Liczę, że dzięki temu jeszcze chętniej będą uczestniczyły w treningach i podnosiły swoje umiejętności piłkarskie".

Reprezentacja Gim 3 wystąpiła w składzie: z klasy 1a - Skoneczna Natalia, Angielczyk Paulina, z klasy 1b Duniak Natalia, Eljasik Michalina, Góral Aleksandra, Grzybowska Natalia, Kras Aleksandra, Krzemińska Anna, Mikołajczyk Natalia, Milczarek Marta, z klasy 1d - Grzelak Patrycja, z klasy 2d - Jóźwiak Natalia, Tarka Klaudia i z klasy 3b - Wołowska Mart i z klasy 3d Strójwąs Julia.

Gratulujemy!

Zebranie z Rodzicami inne niż zwykle
20 grudnia 2013 r. 

11 grudnia 2013r. w naszej szkole, jak co miesiąc, odbyły się zebrania z rodzicami. My - uczniowie klasy II d – przygotowaliśmy dla naszych rodziców niespodziankę, tzn. przedstawienie i poczęstunek.

Gdy przed 18.00 na korytarzu zaczęli pojawiać się pierwsi Rodzice, denerwowaliśmy się, czy wszystko się uda.

Na początku zebrania nasza wychowawczyni pani Liliana Sobieska-Jędruszczak powiedziała rodzicom, że zaprezentujemy przedstawienie kończące realizowany przez nas projekt edukacyjny o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Czyli w skrócie coś, co ma odprężyć i rozweselić Rodziców przed rozdaniem kart ocen.

Rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Rodzice odgrywali role zwierząt z wiersza pt. „Rzepka’’ i razem z nami recytowali „Lokomotywę’’. Okazało się, że są świetnymi aktorami, mają lepszą dykcję i potrafią świetnie wczuć się w role.

Po przedstawieniu pokazaliśmy rodzicom lip dub, czyli filmik dokumentujący Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rodzicom bardzo się podobało, można było to stwierdzić po ilości uśmiechniętych twarzy i natężeniu oklasków. Zaproponowaliśmy Im również kawę, herbatę i pyszne ciasto.

Po filmie nadszedł czas na pokazanie naszym rodzicom proponowanych na koniec pierwszego semestru ocen. W tym momencie nie było już tak wesoło, jak podczas przedstawienia, ale występy złagodziły niezadowolenie rodziców z naszych „postępów” w nauce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wywiadówki. Mogliśmy zaprezentować nasze mocne strony i talenty, których nie da się wyrazić ocenami szkolnymi. 

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

                                                                              Kras Karolina, kl 2d

 GALERIA 

Przedświąteczna wizyta w Muzeum Miasta Zgierza
20 grudnia 2013 r. 

Dnia 17 grudnia uczniowie klasy II d z wychowawczynią Lilianą Sobieską-Jędruszczak uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Miasta Zgierza.

Na początku zajęć rozmawialiśmy o tym, co kojarzy się nam ze świętami. Następnie Pani prowadząca zajęcia omówiła prezentację multimedialną, która pokazała nam, jak Święta Bożego Narodzenia obchodzono kiedyś. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje opłatek i jakie dowcipy robili sobie sąsiedzi w wigilijną noc. Po prezentacji podzieliliśmy się na 6 grup. Każda grupa wylosowała jedno państwo europejskie. Naszym zadaniem było przygotowanie na podstawie otrzymanych materiałów map myśli opisujących obyczaje świąteczne tam panujące. Po ukończeniu plakatów zaczęliśmy je prezentować. Okazało się, że w niektórych krajach zamiast na saniach Mikołaj podróżuje na siwym koniu, że na wigilijnym stole pojawiają się krakersy, parówki czy krewetki i że z Mikołajem pojawia się Murzyn Piotr niosący niegrzecznym dzieciom rózgi.

Na koniec zajęć każdy z nas dostał kartkę papieru, z której wykonywaliśmy ozdoby świąteczne. Można było je zabrać do domu bądź zostawić w muzeum. Wycieczka bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz udamy się z klasą do tego muzeum.

Wszystkich, którzy tam jeszcze nie byli, zachęcamy, naprawdę warto. ;)

Karolina Kras II d

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Miasta Zgierza - GALERIA

Spotkanie z rodzicami
10 grudnia 2013 r. 

Przypominamy, że dnia 11 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami. Na spotkaniu zostaną podane propozycje ocen semestralnych. Prosimy wszystkich Rodziców o przybycie.

Serdecznie zapraszamy.

WIECZOREK AMERYKAŃSKI
03 grudnia 2013 r. 

   W dniu 28.11.2013r. w naszej szkole odbył się Wieczorek Amerykański.   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 2a, 2b i 2d. Gościem honorowym był absolwent naszego Gimnazjum Adam Jędruszczak, który opowiedział o systemie edukacyjnym w USA oraz o systemach stypendialnych otwartych dla polskich uczniów pragnących zdobywać wiedzę za oceanem.

  Podczas Wieczorku uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczno-wokalne (Kinga Karpiak, Patrycja Karpiak, Weronika Kończarek, Bartek Kurowski i Marcin Czarnecki); aktorskie (Zuzia Gieras, Zuzia Kałęcka, Mateusz Lesczyński i Karolina Kołodziejczyk) oraz krasomówcze (Adam Góral).

 Kulminacyjnym (… i bardzo wyczekiwanym przez uczniów) punktem Wieczorku była część poświęcona degustacji amerykańskich potraw przygotowanych przez uczennice klasy 2a: Lidię Mikołajczyk, Angelikę Wańdoch i Sandrę Włodarczyk. Wieczorek zakończyliśmy quizem wiedzy    o Stanach Zjednoczonych. Najlepsze drużyny zostały wyróżnione słodkimi nagrodami.

GALERIA

Spotkanie z Pisarzem
27 listopada 2013 r. 

W dniu 18.11.2013 roku  Filia nr 1 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu zorganizowała spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych i sensacyjnych dla młodzieży i dorosłych. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1A.

Arkadiusz Niemirski zaczynał jako twórca tekstów kabaretowych, z czasem zmienił zainteresowania i postanowił kontynuować przygody Pana Samochodzika, dopisując kolejne 16 tomów. Do najbardziej znanych jego utworów należą: „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała” (zbiór opowiadań), „Testament bibliofila”, "Tajemnica Fabritiusa”, "Klątwa Nipkowa".                                                                                                                  Cechą charakterystyczną jego twórczości jest przenoszenie fabuły do miejsc aktualnie istniejących, np. do zamku w Bykach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Obecnie pisarz pracuje nad scenariuszami filmowymi, więc prawdopodobnie będzie można obejrzeć w przyszłości film, który powstanie na kanwie jego powieści.

Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pisarz odpowiadał ze swadą, podkreślając, że warto jest marzyć i wierzyć, bo marzenia się spełnią. Spotkanie ubarwiał pokaz multimedialny, który nawiązywał do opowiadanych treści.

 

 

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
18 listopada 2013 r. 

    W naszej historii był taki smutny czas, gdy na 123 lata Polska utraciła niepodległość. W wyniku zaborów zniknęliśmy z map świata… Ale Polacy pozostali… Dążyli różnymi sposobami do odzyskania wolności. Ten trud został wynagrodzony i 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała wolność.

   Przez szacunek dla przeszłości dzień ten czcimy jako Narodowe Święto Niepodległości. W naszym gimnazjum również postanowiliśmy uczcić Ten Dzień. Dnia 13 listopada 2013 r. odbyły się u nas Obchody Dnia Niepodległości, a przybyli na tę uroczystość goście mogli zobaczyć między innymi:    

- widowisko multimedialne połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych,

- prezentację wystawy pt. „123”, 

- nagrywanie filmu rejestrującego obchody Narodowego Dnia Niepodległości    w naszej szkole,

- wystawę najlepszych prac wyłonionych w szkolnym konkursie plastycznym pt.„Portret bohatera narodowego”,

- rodzinny turniej historyczny,

- tworzenie „żywej” flagi Polski,

- odtańczenie przez uczniów poloneza,

- zbiorowa scena do filmu z odśpiewaniem ostatniej zwrotki piosenki Marka Grechuty pt. ”Ojczyzna”,

Uczniowie z klas I a, I b, II a, II b, II c, II d, II e, III d, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali obchody, podczas których recytowali, śpiewali          i nakręcili krótki filmik, który możecie zobaczyć poniżej.  

FILMIK           GALERIA 

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych i w pływaniu
04 listopada 2013 r. 

W październiku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych i w pływaniu.

W  biegach mistrzami szkoły zostali wśród dziewcząt  Michalina  Eljasik z klasy 1b, wicemistrzynią Klaudia Tarka z klasy 2d, a na trzecim miejscu uplasowała się Marta Zawadzka z klasy 3b. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Czarnecki z klasy 2d, drugie Maciej Kubiak klasy 3b i jako trzeci zawody ukończył Mateusz Szatkowski z klasy 3b.

W pływaniu mistrzami szkoły zostali wśród dziewcząt Zuzanna Kałęcka z klasy 2d, drugie miejsce przypadło Milenie Najman z klasy 3d, trzecie miejsce wywalczyła Julia Strójwąs z klasy 3d.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Jakub Pacyniak z klasy 2a, drugie miejsce Damian Legęć z klasy 1a, na trzecim miejscu znalazł się  Jakub Szymczak z klasy 2e.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsce na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim biorącym udział w zawodach dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Krasomówczy EKO-KLEKOT
04 listopada 2013 r. 

Damian Okupski z klasy II a został jednym z trzech najlepszych krasomówców w województwie wśród uczniów gimnazjum. Przygotowany przez panią Joannę Rogalską wygłosił przemówienie na temat: "Dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna w życiu człowieka?"

      Tematem przewodnim konkursu „EKO-KLEKOT”, który odbył się w październiku w galerii Atlas Sztuki w Łodzi, była ochrona środowiska fauny i flory. Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI i gimnazjalnych opowiadali, co młodzi ekolodzy mogą zrobić dla środowiska naturalnego, by chronić zagrożone gatunki i oszczędnie korzystać z zasobów Ziemi.

     Celem konkursu było bowiem propagowanie ekologicznych postaw oraz pielęgnowanie języka polskiego i sztuki krasomówstwa. Inspiracją do podjęcia tej edukacyjnej inicjatywy były wyzwania stojące przed młodymi ludźmi, związane z coraz większą potrzebą posiadania umiejętności zaprezentowania własnej wypowiedzi.

     Po emocjonujących wystąpieniach, których poziom był bardzo wysoki, Jury konkursu, w skład którego weszli: Jacek Michalak (Wiceprezes firmy ATLAS), Adam Masiulanis (Dyrektor Public Relations, ATLAS), Magdalena Michalak (dziennikarka TVP Łódź), Wioletta Gnacikowska (dziennikarka Gazety Wyborczej), Magdalena Komar-Jakubowska (dziennikarka Radio Zet Gold) i Janina Kosman (zastępca Burmistrza Gminy Łask) wytypowało szóstkę zwycięzców, trzech z każdej kategorii wiekowej.

       28 października 2013 w Atlasie Sztuki, Jury zebrało się ponownie, by uroczyście ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. Damian bez stresu i profesjonalnie wygłosił przemówienie, w którym nakłaniał audytorium do postaw proekologicznych.

     Po uroczystym rozdaniu nagród, laureaci oraz ich rodzice i opiekunowie obejrzeli trwającą aktualnie w Atlasie Sztuki wystawę Teresy Tyszkiewiczowej „Gest”. O życiu i twórczości artystki oraz eksponowanych pracach opowiadała gościom Agata Mendrychowska, historyk sztuki i kurator galerii.

 

 Niestety nie możemy usłyszeć wystąpienia Damiana, ale możemy je zobaczyć na zdjęciach:-)

Młodzież – Dzieciom w Roku Juliana Tuwima
04 listopada 2013 r. 

    Wtorek - 22 października był dla nas, uczniów z klasy II D, wyjątkowy. Udaliśmy się do Przedszkola nr 2 w Zgierzu, aby pokazać Przedszkolakom przedstawienie realizowane przez nas w ramach projektu edukacyjnego.   

    Na początku Sylwia i Natalka krótko opowiedziały o życiu i twórczości poety. Następnie prezentowaliśmy znane wiersze Juliana Tuwima: „Rzepka”, „Skakanka”, „Okulary”, „ Spóźniony słowik”, „Lokomotywa” i „Grześ” w formie recytacji i scenek. Byliśmy bardzo zadowoleni,  gdy dzieci wykazywały się chęcią, aby pobawić się razem z nami w aktorów. Chłopiec wcielił się w rolę Grzesia, odważni wyrywali razem z nami hip-hopową rzepkę, a na zakończenie wspólnie wybraliśmy się w daleką podróż naszą multimedialną  lokomotywą. Zaangażowaliśmy młodych widzów  także w konkursy na temat życia i twórczości pisarza, a za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały ufundowane przez nas drobne nagrody.
     
Nasze starania zostały docenione  w formie dyplomu oraz podziękowań ze strony przedszkola. Największą  nagrodą  były dla nas szczęśliwe i uśmiechnięte twarze dzieci.

   Przedstawienie zrealizowaliśmy pod kierunkiem  p. Liliany Sobieskiej-Jędruszczak i p. Ali Papka-Oczkowskiej. Dziękujemy p. Markowi Jakubowskiemu za pomoc techniczną oraz p. Zofii Trubowicz za opiekę i wsparcie duchowe.

    Uczniowie z klasy II D: Sylwia Augustyniak – prezentacja, Dziecko; Gabriela Bednarek – autorka projektów masek; Natalia Jóźwiak  - Kózka; Zuzanna Kałęcka – recytacja, Babcia; Wiktoria Łuczak - scenografia, kostiumy; Natalia Szarwas – prezentacja, Pani Słowikowa; Patryk Chanas – obsługa techniczna, prezentacja multimedialna; Marcin Czarnecki - Pan Słowik, hip-pop; Bartek Kurowski – recytacja, hip-hop; Kamil Kujat – Grześ, prezentacja multimedialna; Jakub Maksymowicz – pomoc techniczna; Jakub Niciak - Uczeń; Jonasz Nyczaj - Lokomotywa; Łukasz Prorok – zdjęcia, kamera, prezentacja multimedialna; Dominik Wilk – Pan Hilary

A TAK TO BYŁO...

Dzień Edukacji Narodowej 2013
03 listopada 2013 r. 

Dnia 15 października 2013 r. o godz. 10:00 w naszym Gimnazjum zaczęły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, na których czekał smaczny i słodki poczęstunek. Obchody „Dnia Nauczyciela” rozpoczęły się od przemówienia Pani Prezydent Miasta Zgierza mgr Iwony Wieczorek, która była również współorganizatorem obchodów. Następnie wręczone  zostały  nagrody  dla poszczególnych osób z oświaty zgierskiej. Po części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa, gdzie nasi szanowni goście mogli obejrzeć występ zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Urszulę Karwowską, a także przedstawienie, dotyczące trudnej pracy nauczyciela na wesoło, przygotowane przez panią Joannę Rogalską i Agnieszkę Matyję, opiekunki Koła Teatralnego.

I choć od tego wydarzenia minęło już kilka dni, składamy serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli oraz innych pracowników oświaty. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2013/2014  będzie rokiem spokojnym, pełnym sukcesów w pracy zawodowej, a także spełnieniem marzeń w życiu prywatnym.

Dziękujemy, że Tego Dnia byliście z nami… 

ZOBACZMY JAK TO BYŁO....

Nocny Maraton Filmowy
29 października 2013 r. 

   W naszej szkole rozpoczął działalność Nocny Dyskusyjny Klub Filmowy. Pierwsze spotkanie odbyło się w nocy z 25 na 26 października 2013 r.,        w godz. 20:00 – 06:00. W sali konferencyjnej, która tej nocy stała się salą kinową, odbył się Nocny Maraton Filmowy pod nazwą „Noc Dramatu”.

   Grupa 35 uczniów wraz z opiekunami (p. E. Jaskułą, p. L. Sobieską-Jędruszczak i p. T. Miśkiewiczem) obejrzała 4 filmy, których tematyka poświęcona była problemom nurtującym współczesnych nastolatków, m.in. takim jak: okłamywanie rodziców, upokorzenie przez starszych, zawieranie znajomości internetowych z osobami niewiadomego pochodzenia, czy spotykanie się ze znacznie starszymi przez siebie osobami.

   W filmach poruszono problemy pedofilii, porwań, uzależnienia od drugiej osoby, poniżania innych, pułapek czyhających w sieci, ale także nadopiekuńczości i chorych ambicji rodziców wobec dzieci, braku zaufania jednych wobec drugich. Tematyka ta okazała się bardzo interesująca.

   Uczestnicy najpierw z uwagą oglądali poszczególne filmy, zaś po każdym   z nich odbywała się ok. 30 minutowa dyskusja na temat poruszonych w nim problemów. Argumenty niektórych uczniów świadczyły niezbicie o ich ogromnej dojrzałości emocjonalnej i mądrości życiowej, mimo tak młodego wieku.

   Dziesięciogodzinny maraton był nie lada wyzwaniem dla śpiochów. Dlatego część sali była wypełniona miękkimi, wygodnymi krzesłami, a część materacami. Każdy z uczestników oglądał projekcje w ulubionej pozycji (siedzącej lub leżącej). Pewnie niektórym przymknęło się oko podczas filmu, ale cóż… Takie są uroki całej nocy przed ogromnym ekranem kinowym. Jak przychodziło do dyskusji nikt nie spał ;)

  Trudno byłoby wytrzymać tyle godzin bez jedzenia i picia. Dlatego po każdej dyskusji była przerwa na posiłek. Uczestnicy przynieśli ze sobą różnorodne produkty żywnościowe, od kanapek począwszy, poprzez ciasta, słodycze, paluszki, popcorn, na chipsach kończąc. Panie opiekunki dbały o to, by każdemu, kto tego chciał, zapewnić ciepłą herbatę.

  Nad ranem wszyscy uczniowie zostali odebrani sprzed szkoły przez swoich rodziców i opiekunów. Nadszedł czas na długie sobotnie odsypianie.

  Podsumowując … Inaugurację Nocnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego     w naszym Gimnazjum możemy uznać za bardzo udaną. Zapraszamy na następny NMF już w listopadzie. I mam nadzieję, na kolejne co miesiąc …

                                                                                Tomasz Miśkiewicz

GALERIA Z NMF-u

                                                 

Semafor Film Festiwal 2013
22 października 2013 r. 

Dnia 9 października 2013 roku klasy 1A i 2D wraz z opiekunami wybrały się na SE-MA-FOR FILM FESTIVAL do Łodzi. Na miejscu okazało się, że nie jest to zwykły festiwal, lecz międzynarodowy konkurs organizowany przez Fundację Filmową SE-MA-FOR już od czterech lat. W Wytwórni podzieliliśmy się na dwie grupy. Klasa I A udała się do salki kinowej, aby obejrzeć filmy tworzone przez młodzież metodą poklatkową. My – uczniowie klasy II D -  zwiedzaliśmy w tym czasie Muzeum SE-MA-FOR. Obejrzeliśmy wszystkie lalki i postaci grające w filmach i bajkach dla dzieci. Niektóre z nich to np. „Miś Uszatek”, „Kolargol”, „Zaczarowany ołówek”, „Piotruś i wilk” oraz „Pingwin Pik-Pok”. Zobaczyliśmy także dużą kamerę myśliwską, która służy do nagrywania filmów animowanych. Podziwialiśmy galerię obrazów, które stanowiły dekorację w filmie nakręconym na podstawie ballady Adama Mickiewicza pt. „Świteź”. Mogliśmy też nakręcić metodą poklatkową własny jednosekundowy film, który później odtwarzaliśmy. W drugiej części naszej wizyty w Muzeum Animacji SE-MA-FOR uczestniczyliśmy w pokazie filmowym. Obejrzeliśmy dwa filmy animowane będące adaptacjami bajek H. Ch. Andersena „Krzesiwo” i „Głupi Jaś”, których twórcą jest Mihael Badica. Wielkim zaskoczeniem było dla nas to, że na sali podczas filmu zasiedli z nami dwaj reżyserzy: właśnie Mihael Badica (z pochodzenia Rumun) i  Polak - Paweł Partyka. Obydwaj Panowie przyjechali do nas z Danii, gdzie od kilkudziesięciu lat mieszkają i tworzą. Po obejrzeniu przygotowanych dla nas filmów rozmawialiśmy z nimi. Zadawaliśmy pytania, na które starali się odpowiedzieć. Dowiedzieliśmy się, że jeden film  może być nagrywany nawet 2 lata i jedna sekunda filmu składa się z 24 zdjęć, a wszystkie postacie występujące w filmach są robione ręcznie.

Myślę, że warto pojechać i zobaczyć takie filmy ze względu chociażby na to, że obecnie popularna jest animacja komputerowa, a w Muzeum Animacji SE-MA-FOR można zobaczyć wszystko, co działo się od pierwszej sekundy tworzonego filmu. Jest to dobra rozrywka zarówno dla małych dzieci, jak i dla dorosłych, którzy wracają do swojego dzieciństwa. Zachęcamy też do oglądania nowej animowanej bajki „Parauszek i  przyjaciele”, która powstaje właśnie w Wytwórni Filmów Animowanych „Se-ma-for” w Łodzi.                                                                    Natalia Jóźwiak IId

GALERIA

RECENZJE UCZNIÓW

1. "Wyjazd do ,,Se –Ma -For-a’’ bardzo mnie zainteresował, ponieważ uwielbiam oglądać bajki, filmy z młodzieńczych lat moich rodziców np.:„Miś Uszatek’’, „Przygody Wróbelka Ćwirka’’. Chyba największą atrakcją było nagranie 24 – klatkowego filmiku z klasą 2 D w roli głównej".  Dominik Szczepański II d 

2. "Według mnie wycieczka była super. Na początku oglądaliśmy lalki, a później filmy robione metodą stop-motion, czyli poklatkową. Najbardziej zachwyciło mnie to, że przyjechał do nas specjalnie z Danii pan Michael Badica, jeden z pierwszych reżyserów, którzy zaczęli tworzyć animację plastelinową. Karolina Kras II d

3. "Moim zdaniem w Muzeum Animacji „Se –Ma –For" było bardzo przyjemnie. Najbardziej podobało mi się tworzenie jednosekundowej sceny aż z 24 zdjęć oraz czas spędzony na oglądaniu animowanych bajek. Ciekawa była również rozmowa z Michaelem Badicą - reżyserem bajek. Wyjazd do  Se- Ma - For-a był bardzo przydatny. Wiele się nauczyłam. Natalia Szarwas II d

Zemsta z „Zemsty”
17 października 2013 r. 

Czego nauczyciel nie wymyśli, aby sprawdzić znajomość treści lektury! Pani Joanna Rogalska zaplanowała w klasie IIc lekcję w formie rozprawy sądowej. Na wokandzie był spór o mur graniczny z udziałem pozwanego Cześnika Raptusiewicza (Hubert Olczak) na wniosek Rejenta Milczka (Igor Siuda). Sędzią w sporze był nauczyciel wspierający – p. Tomasz Miśkiewicz. Zeznania świadków tylko częściowo były zgodne z prawdą. Pomysłowość uczniów była tak duża, że i sam Fredro „boki by zrywał”. Do dziennika posypały się oceny....Cóż „Niech się dzieje wola nieba(...)”, lecz lektury czytać trzeba!

RESZTA ZDJĘĆ Z LEKCJI

Spotkanie z rodzicami
15 października 2013 r. 

Przypominamy, że dnia 16.10.2013 r. (środa) o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!!!

Ślubowanie i dyskoteka dla Pierwszaków!!!
25 września 2013 r. 

W dniu 24 września 2013 r. odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych, podczas której nowo zaprzysiężonych gimnazjalistów przywitała Pani Dyrektor Bożena Wężyk oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Wilk z klasy II d. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny, w składzie: Olga Telążka i Ola Fajkowska z klasy III D, Karolina Podgórska z klasy III A oraz zespół taneczny Latino Fitness Dance. Drugą część uroczystości stanowiła popołudniowa zabawa Otrzęsinowa połączona z licznymi konkursami.  Pierwszoklasiści  musieli się  zmierzyć  m.  in: z zadaniem sportowym, ze znajomością wiedzy o szkole, a także        z umiejętnością picia mleka beż użycia rąk. Pierwszaki chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz podziwiały występ Szkolnego Zespołu Tanecznego. Dziękujemy przybyłym na uroczystość Rodzicom, Dyrekcji  Szkoły oraz wszystkim nauczycielom i uczniom klas starszych, którzy przyczynili się do zorganizowania tak niezapomnianego dnia.

Wychowawcy klas Pierwszych

OBEJRZYJCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEGO DNIA

ŚLUBOWANIE                                            DYSKOTEKA

Rajd dla wytrwałych
23 września 2013 r. 

ZAPRASZAMY do udziału w VIII RAJDZIE JESIENNYM "Dla Wytrwałych" do MDK w Ozorkowie. Rajd odbędzie się 5 października 2013r. Trasa: Gim3 Zgierz - Rosanów - Kania Góra - Adolfów - Piaski Wróblewskie - Ozorków - Gim3 Zgierz (8km) Zbiórka: 9:20 Gim3 Powrót: około 14:00; koszt 6zł + 2bilety łódzkie. Zapisy do 27 września!!!!                U. Karwowska   J. Janaszkiewicz

VII Rajd Edukacyjny
18 września 2013 r. 

Dnia 15 września 2013r. odbył się VII Rajd Edukacyjny Szlakiem Walk Wrześniowych 28 pułku Strzelców Kaniowskich  i Kresowej Brygady Kawalerii na terenie Gminy Zgierz. Trasa rajdu wynosiła 10km i przebiegała przez Lućmierz, Dąbrówkę Strumiany, Jeżewo, Białą. Na cmentarzu parafialnym w Białej uczciliśmy pamięć żołnierzy 28 pułku SK, poległych       w nocnej walce z 7 na 8 września 1939r. Na mecie czekały na nas ciekawe atrakcje, m.in. żołnierze prezentowali broń i sprzęt wojskowy. Na koniec zorganizowane było ognisko. Atmosfera rajdu była wyjątkowa.                                                                                                           Jakub Wojtaszczyk

ZDJĘCIA Z RAJDU

PREZYDIUM SU 2013/2014
13 września 2013 r. 

Dnia 13 września 2013 r. przeprowadzone zostały wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło udział 280 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 1 był nieważny. Komisja wyborcza pod czujnym okiem Pani Agnieszki Kowalczyk i Pani Justyny Matusiak - opiekunek SU dokonała obliczenia głosów.Wyniki przedstawiają się następująco:

1. Dominik Wilk kl.II D - 119 głosów - Przewodniczący SU 

2. Grzegorz Dominiak kl. II B - 62 - głosy - Z-ca Przewodniczącego

3. Urszula Wojtaszczyk kl. III D - 42 głosy

4. Olga Telążka kl. III D - 32 głosy

5. Mateusz Zieliński kl. III C - 24 głosy

 

 Jak widać piątek 13-tego nie dla wszystkich okazał się pechowy:-) Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na najbliższe spotkanie SU, które odbędzie się wyjątkowo w czwartek o godz. 15:30.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2013/2014
06 września 2013 r. 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 9-11 września 2013 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się kampania wyborcza osób kandydujących do Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013-2014. Osoby kandydujące na Przewodniczącego US to: 
1. Olga Telążka klasa III D
2. Urszula Wojtaszczyk klasa III D
3. Mateusz Zieliński klasa III C
4. Dominik Wilk klasa II D

5.  Grzegorz Dominiak klasa II B

(kolejność nazwisk przypadkowa)

Wybory odbędą się w piątek 13 września 2013 r. na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej. W dzień poprzedzający wybory obowiązuje cisza przedwyborcza. 

Wszystkich uczniów zapraszamy do głosowania!!!

Zmiany w planie zajęć.
28 sierpnia 2013 r. 

Niestety nastąpiły zmiany w planie zajęć na rok szkolny 2013/2014. Nowy plan jest już dostępny. Konieczne jest odświeżanie. Zmiany dotyczą: klas I A, I B, II A, II C, II E oraz u nauczycieli: M. Pyznarski, R. Gołębiowski, I. Drzeń, R. Kania, A. Marczewska.

SPOTKANIE Z RODZICAMI
26 sierpnia 2013 r. 
Pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas odbędzie się 4 września 2013 r. o godz. 17:30. Spotkania z rodzicami Lp. Wychowawca Oddział Sala 1 Miśkiewicz Tomasz I A 302 2 Karwowska Urszula I B 312 3 Kosińska Edyta I C 113 4 Majdan Karolina I D 104 5 Rogalska Joanna II A 304 6 Jaskuła Ewa (...)
więcej ▶ 
Plan zajęć
26 sierpnia 2013 r. 

W linku PLAN LEKCJI dostępny jest plan zajęć na rok szkolny 2013/2014.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014
26 sierpnia 2013 r. 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2013 r. o godz. 09:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Zebranie Rady Pedagogicznej
26 sierpnia 2013 r. 

Zebranie Rady Pedagogicznej: piątek 30 sierpnia 2013 r. godz. 09:00.

Egzaminy poprawkowe 2013
26 sierpnia 2013 r. 

Egzaminy poprawkowe 2013 r.

Matematyka- 29.08.2013 r., godz. 09:00, sala- 302.

Język niemiecki- 29.08.2013 r., godz. 09:00 sala- 202.

Fizyka- 28.08.2013 r., godz. 09:00, sala-211.

Chemia- 28.08.2013 r., godz. 10:30, sala- 312.

BEZPIECZNE WAKACJE 2013
01 lipca 2013 r. 

Bezpieczne wakacje 2013!!!

Więcej informacji na stronach internetowych:

www.pis.lodz.pl oraz www.bezpiecznewakacje.pl

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich
01 lipca 2013 r. 

       Dnia 27 czerwca 2013 r. o godzinie 16:00 nastąpiła uroczysta akademia – pożegnanie absolwentów, czyli uczniów klas trzecich. Ostatni rok był dla nich bardzo pracowity. Był rokiem wielu nowych wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań, a także pełnym zmian, sukcesów i wspaniałych wyników z egzaminu gimnazjalnego.

      Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się od uroczystego przekazania sztandaru przedstawicielom klas drugich. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor oraz wręczenie nagrody najlepszemu uczniowi w naszej szkole Piotrowi Turobosiowi z klasy III F, który ukończył nasze gimnazjum ze średnią 6.0.

     Następnie w sposób szczególny nagrodami w postaci książek oraz złotych tarcz uhonorowani zostali uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 5.0, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

       Po wręczeniu nagród uczniom, uczniowie postanowili podziękować nauczycielom. W dowód wdzięczności za trud wniesiony w ich trzyletnie wychowanie wręczyli kwiaty Pani Dyrektor – Bożenie Wężyk, swoim wychowawcom oraz pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując im w ten sposób za okazaną pomoc i wsparcie w mijającym roku szkolnym.

        Na zakończenie akademii wystąpił szkolny zespół "FAZA". Po wystepie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

        Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, wielu wakacyjnych przygód oraz bezpiecznego powrotu do szkoły!

Dziękujemy, że byliście z nami!!!

GALERIA 

WENA 2013
03 czerwca 2013 r. 

Dnia 24.05.2013 r. w naszym gimnazjum odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski WENA 2013. W tej edycji konkursu, dla uczczenia obchodzonego właśnie Roku Juliana Tuwima postanowiliśmy zaprosić do nas uczniów szkół podstawowych. 21 uczestników ze szkół powiatu zgierskiego zmierzyło się ze sztuką recytacji wierszy Juliana Tuwima. W trakcie obradowania jury: Pani Anny Chodowskiej i Pani Danuty Bibel, uczestnicy mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną o życiu i twórczości Juliana Tuwima oraz obejrzeć przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów z klasy Id: Zuzannę Kałęcką, Natalię Jóźwiak, Wiktorię Łuczak, Dominika Wilka, Kamila Kujata, Jonasza Nyczaja, Bartka Kurowskiego, Marcina Czarneckiego i Kubę  Niciaka. Konkurecja była wielka zwłaszcza, że możliwe były elementy inscenizacji, z której niektorzy skorzystali.

ZWYCIĘZCY W KONKURSIE :

I miejsce ex aequo : Sandra Kosztowna ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim i Patrycja Cholewa ze Szkoły Podstawowej w Giecznie;

II miejsce: Kacper Filiński  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim;

III miejsce: Olga Nawrot ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu.

Jury przyznało również wyróżnienia dla: Wiktorii Saganiak ze Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej, Julii Brycht ze Szkoły Podstawowej nr 1       w Aleksandrowie Łódzkim i Łukaszowi Stefaniakowi  ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3  w Aleksandrowie Łódzkim.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

GALERIA Z KONKURSU

zobacz archiwum