Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Spotkanie z Pisarzem
27 listopada 2013 r. 

W dniu 18.11.2013 roku  Filia nr 1 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu zorganizowała spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych i sensacyjnych dla młodzieży i dorosłych. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1A.

Arkadiusz Niemirski zaczynał jako twórca tekstów kabaretowych, z czasem zmienił zainteresowania i postanowił kontynuować przygody Pana Samochodzika, dopisując kolejne 16 tomów. Do najbardziej znanych jego utworów należą: „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała” (zbiór opowiadań), „Testament bibliofila”, "Tajemnica Fabritiusa”, "Klątwa Nipkowa".                                                                                                                  Cechą charakterystyczną jego twórczości jest przenoszenie fabuły do miejsc aktualnie istniejących, np. do zamku w Bykach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Obecnie pisarz pracuje nad scenariuszami filmowymi, więc prawdopodobnie będzie można obejrzeć w przyszłości film, który powstanie na kanwie jego powieści.

Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pisarz odpowiadał ze swadą, podkreślając, że warto jest marzyć i wierzyć, bo marzenia się spełnią. Spotkanie ubarwiał pokaz multimedialny, który nawiązywał do opowiadanych treści.

 

 

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
18 listopada 2013 r. 

    W naszej historii był taki smutny czas, gdy na 123 lata Polska utraciła niepodległość. W wyniku zaborów zniknęliśmy z map świata… Ale Polacy pozostali… Dążyli różnymi sposobami do odzyskania wolności. Ten trud został wynagrodzony i 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała wolność.

   Przez szacunek dla przeszłości dzień ten czcimy jako Narodowe Święto Niepodległości. W naszym gimnazjum również postanowiliśmy uczcić Ten Dzień. Dnia 13 listopada 2013 r. odbyły się u nas Obchody Dnia Niepodległości, a przybyli na tę uroczystość goście mogli zobaczyć między innymi:    

- widowisko multimedialne połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych,

- prezentację wystawy pt. „123”, 

- nagrywanie filmu rejestrującego obchody Narodowego Dnia Niepodległości    w naszej szkole,

- wystawę najlepszych prac wyłonionych w szkolnym konkursie plastycznym pt.„Portret bohatera narodowego”,

- rodzinny turniej historyczny,

- tworzenie „żywej” flagi Polski,

- odtańczenie przez uczniów poloneza,

- zbiorowa scena do filmu z odśpiewaniem ostatniej zwrotki piosenki Marka Grechuty pt. ”Ojczyzna”,

Uczniowie z klas I a, I b, II a, II b, II c, II d, II e, III d, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali obchody, podczas których recytowali, śpiewali          i nakręcili krótki filmik, który możecie zobaczyć poniżej.  

FILMIK           GALERIA 

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych i w pływaniu
04 listopada 2013 r. 

W październiku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych i w pływaniu.

W  biegach mistrzami szkoły zostali wśród dziewcząt  Michalina  Eljasik z klasy 1b, wicemistrzynią Klaudia Tarka z klasy 2d, a na trzecim miejscu uplasowała się Marta Zawadzka z klasy 3b. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Czarnecki z klasy 2d, drugie Maciej Kubiak klasy 3b i jako trzeci zawody ukończył Mateusz Szatkowski z klasy 3b.

W pływaniu mistrzami szkoły zostali wśród dziewcząt Zuzanna Kałęcka z klasy 2d, drugie miejsce przypadło Milenie Najman z klasy 3d, trzecie miejsce wywalczyła Julia Strójwąs z klasy 3d.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Jakub Pacyniak z klasy 2a, drugie miejsce Damian Legęć z klasy 1a, na trzecim miejscu znalazł się  Jakub Szymczak z klasy 2e.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsce na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim biorącym udział w zawodach dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Krasomówczy EKO-KLEKOT
04 listopada 2013 r. 

Damian Okupski z klasy II a został jednym z trzech najlepszych krasomówców w województwie wśród uczniów gimnazjum. Przygotowany przez panią Joannę Rogalską wygłosił przemówienie na temat: "Dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna w życiu człowieka?"

      Tematem przewodnim konkursu „EKO-KLEKOT”, który odbył się w październiku w galerii Atlas Sztuki w Łodzi, była ochrona środowiska fauny i flory. Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI i gimnazjalnych opowiadali, co młodzi ekolodzy mogą zrobić dla środowiska naturalnego, by chronić zagrożone gatunki i oszczędnie korzystać z zasobów Ziemi.

     Celem konkursu było bowiem propagowanie ekologicznych postaw oraz pielęgnowanie języka polskiego i sztuki krasomówstwa. Inspiracją do podjęcia tej edukacyjnej inicjatywy były wyzwania stojące przed młodymi ludźmi, związane z coraz większą potrzebą posiadania umiejętności zaprezentowania własnej wypowiedzi.

     Po emocjonujących wystąpieniach, których poziom był bardzo wysoki, Jury konkursu, w skład którego weszli: Jacek Michalak (Wiceprezes firmy ATLAS), Adam Masiulanis (Dyrektor Public Relations, ATLAS), Magdalena Michalak (dziennikarka TVP Łódź), Wioletta Gnacikowska (dziennikarka Gazety Wyborczej), Magdalena Komar-Jakubowska (dziennikarka Radio Zet Gold) i Janina Kosman (zastępca Burmistrza Gminy Łask) wytypowało szóstkę zwycięzców, trzech z każdej kategorii wiekowej.

       28 października 2013 w Atlasie Sztuki, Jury zebrało się ponownie, by uroczyście ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. Damian bez stresu i profesjonalnie wygłosił przemówienie, w którym nakłaniał audytorium do postaw proekologicznych.

     Po uroczystym rozdaniu nagród, laureaci oraz ich rodzice i opiekunowie obejrzeli trwającą aktualnie w Atlasie Sztuki wystawę Teresy Tyszkiewiczowej „Gest”. O życiu i twórczości artystki oraz eksponowanych pracach opowiadała gościom Agata Mendrychowska, historyk sztuki i kurator galerii.

 

 Niestety nie możemy usłyszeć wystąpienia Damiana, ale możemy je zobaczyć na zdjęciach:-)

Młodzież – Dzieciom w Roku Juliana Tuwima
04 listopada 2013 r. 

    Wtorek - 22 października był dla nas, uczniów z klasy II D, wyjątkowy. Udaliśmy się do Przedszkola nr 2 w Zgierzu, aby pokazać Przedszkolakom przedstawienie realizowane przez nas w ramach projektu edukacyjnego.   

    Na początku Sylwia i Natalka krótko opowiedziały o życiu i twórczości poety. Następnie prezentowaliśmy znane wiersze Juliana Tuwima: „Rzepka”, „Skakanka”, „Okulary”, „ Spóźniony słowik”, „Lokomotywa” i „Grześ” w formie recytacji i scenek. Byliśmy bardzo zadowoleni,  gdy dzieci wykazywały się chęcią, aby pobawić się razem z nami w aktorów. Chłopiec wcielił się w rolę Grzesia, odważni wyrywali razem z nami hip-hopową rzepkę, a na zakończenie wspólnie wybraliśmy się w daleką podróż naszą multimedialną  lokomotywą. Zaangażowaliśmy młodych widzów  także w konkursy na temat życia i twórczości pisarza, a za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały ufundowane przez nas drobne nagrody.
     
Nasze starania zostały docenione  w formie dyplomu oraz podziękowań ze strony przedszkola. Największą  nagrodą  były dla nas szczęśliwe i uśmiechnięte twarze dzieci.

   Przedstawienie zrealizowaliśmy pod kierunkiem  p. Liliany Sobieskiej-Jędruszczak i p. Ali Papka-Oczkowskiej. Dziękujemy p. Markowi Jakubowskiemu za pomoc techniczną oraz p. Zofii Trubowicz za opiekę i wsparcie duchowe.

    Uczniowie z klasy II D: Sylwia Augustyniak – prezentacja, Dziecko; Gabriela Bednarek – autorka projektów masek; Natalia Jóźwiak  - Kózka; Zuzanna Kałęcka – recytacja, Babcia; Wiktoria Łuczak - scenografia, kostiumy; Natalia Szarwas – prezentacja, Pani Słowikowa; Patryk Chanas – obsługa techniczna, prezentacja multimedialna; Marcin Czarnecki - Pan Słowik, hip-pop; Bartek Kurowski – recytacja, hip-hop; Kamil Kujat – Grześ, prezentacja multimedialna; Jakub Maksymowicz – pomoc techniczna; Jakub Niciak - Uczeń; Jonasz Nyczaj - Lokomotywa; Łukasz Prorok – zdjęcia, kamera, prezentacja multimedialna; Dominik Wilk – Pan Hilary

A TAK TO BYŁO...

Dzień Edukacji Narodowej 2013
03 listopada 2013 r. 

Dnia 15 października 2013 r. o godz. 10:00 w naszym Gimnazjum zaczęły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, na których czekał smaczny i słodki poczęstunek. Obchody „Dnia Nauczyciela” rozpoczęły się od przemówienia Pani Prezydent Miasta Zgierza mgr Iwony Wieczorek, która była również współorganizatorem obchodów. Następnie wręczone  zostały  nagrody  dla poszczególnych osób z oświaty zgierskiej. Po części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa, gdzie nasi szanowni goście mogli obejrzeć występ zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Urszulę Karwowską, a także przedstawienie, dotyczące trudnej pracy nauczyciela na wesoło, przygotowane przez panią Joannę Rogalską i Agnieszkę Matyję, opiekunki Koła Teatralnego.

I choć od tego wydarzenia minęło już kilka dni, składamy serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli oraz innych pracowników oświaty. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2013/2014  będzie rokiem spokojnym, pełnym sukcesów w pracy zawodowej, a także spełnieniem marzeń w życiu prywatnym.

Dziękujemy, że Tego Dnia byliście z nami… 

ZOBACZMY JAK TO BYŁO....

zobacz archiwum