SPOTKANIE Z MARTĄ FOX
17 października 2012 r.

Dnia 3 października 2012 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia nr 1 w Zgierzu o godz. 12:00 odbyło się spotkanie z autorką książek dla młodzieży, Panią Martą Fox. Klasa I D oraz kilka osób z innych klas, pod opieką pani Agnieszki Kowalczyk miała przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu. Autorka w kilku słowach opowiedziała o początkach swojej twórczości, jak to będąc już matką i żoną, pisała swoje pierwsze teksty po nocach, jednocześnie gotując obiad na dzień następny. Początkowo próbowała swoich sił w kilku dziedzinach, m.in. dziennikarstwo, teatr, ale ostatecznie wybrała pisanie.

Całe spotkanie trwało ok. 2 godzin, podczas których pisarka przeczytała fragment książki „Cafe Plotka”, podała przepis na „Czekoladowe ciasto w 3 minuty” i odpowiadała na pytania młodzieży. Na sam koniec dawała autografy w swoich książkach.

Informujemy ponadto, że biblioteka szkolna zakupiła dwie książki Marty Fox: „Cafe Plotka” oraz „Karolina XL”, które można już wypożyczać.

16 października 2012 r.

W poniedziałek, 15 października, Koło Teatralne z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowało krótki program artystyczny zatytułowany "Indiańska szkoła" a dedykowany wszytskim pracownikom Gim3. Był to także debiut młodych aktorów - uczniów klas pierwszych, którzy dzięki pomocy swoich starszych kolegów i koleżanek oraz opiekunów Koła: p. A. Matyi i p. P. Kowalczyka, szlifują swój warsztat aktorski.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
16 października 2012 r.

Piątek, 12 października, był dla uczniów klas pierwszych czasem szczególnym. Tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie klas pierwszych uświetniły występy zespołów muzycznych i tanecznych działających przy naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

ŚWIĘTO DRZEWA
10 października 2012 r.

10 października b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoplskiej akcji "Święto Drzewa". "Święto Drzewa"  - to nazwa programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który inicjując lokalne akcje sadzenia i ochrony drzew powiększa obszar terenów zielonych i lasów w wielu regionach kraju, buduje świadomość społeczną na temat niezastąpionej roli drzew w adaptacji do zmian klimatu. Program zapoczątkowany w 2003 roku w szkołach i samorządach w ciągu ostatnich pięciu lat zaangażował 280 000 osób i doprowadził do posadzenia 315 000 drzew.

Uczniowie klas trzecich, pod opieką inicjatorów tej akcji w naszej szkole: p. Piotra Kowalczyk i p. Agnieszki Matyi, zasadzili na terenie szkoły i w jej pobliżu sadzonki sosny i modrzewia. Mamy nadzieję, iż za kilka lat wyrosną z nich piękne drzewa!

VIII Rajd Jesienny
07 października 2012 r.

W dniu 06 października odbył się VIII Rajd Jesienny "Dla Wytrwałych", którego zakończenie miało miejsce w MDK w Ozorkowie. Mimo, że początkowo pogoda nie była zbyt sprzyjająca, a 12 kilometrowa trasa wydawała się dość trudną to nasza drużyna  z Gim3 dotarła bez przeszkód do Ozorkowa. W Młodzieżowym Domu Kultury mogliśmy chwilę odpocząć, a czas ten uprzyjemniła nam kapela rockowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych rajdach szkolnego koła PTTK.

Urszula Karwowska, Jolanta Janaszkiewicz

FINAŁ KAMPANII
03 października 2012 r.

25 września 2012 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie  odbył się finał XII-ej edycji kampanii profilaktycznej  Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Wśród  finalistów znalazła się  również absolwentka naszej szkoły Marlena Kiepel,  która  odebrała nagrodę  za konkurs plastyczny „Autoportret”. Opiekunem artystycznym Marleny i Sandry Kiepel była Pani Anna Marczewska. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyła również Pani Prezydent Miasta Zgierza dr Iwona Wieczorek, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Iwona Olszewska-Nowak oraz szkolny koordynator Pani Urszula Karwowska.

Kolejna część tej uroczystości odbyła się  01 października 2012, podczas której pozostali  finaliści konkursów ZTU otrzymali z rąk Pani Prezydent  gratulacje i nagrody. Nagrodzeni absolwenci Gim3: w konkursie plastycznym „Autoportret” – Sandra Kiepel, w konkursie o tematyce sportowej „Jak ryba w wodzie ” - Adrian Granosik, Natalia Antczak, Klaudia Ostrowska, Patrycja Sędzicka. W części artystycznej spotkania wystąpił  szkolny zespół instrumentalny w składzie: Jędrzej Zieleń, Maciej Zieliński, Michał Stańczyk, solistka Małgorzata Panasiuk oraz trio wokalne Olga Telążka, Aleksandra Fajkowska, Karolina Podgórska. Finał zakończył występ  grupy tanecznej Pani Urszuli Karwowskiej z układem w rytmach Latino Fitness Dance.

FINALISTKA
03 października 2012 r.

Nasza szkoła może się poszczycić kolejną finalistką – tym razem w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Japonia – ojczyzna karate tradycyjnego”. Rywalizowało między sobą 131 uczniów z województwa łódzkiego a jury wybrało siedem równorzędnych prac. Z naszego gimnazjum zgłoszonych zostało 24 prac, ale do finału weszła tylko jedna – Patrycji Szczakowskiej z klasy II A. GRATULUJEMY!!!

Anna Marczewska