ŻYCZENIA ŚWIĄTCZENE
23 grudnia 2011 r.

Radości, pomyślności, pokoju i spełnienia wszelkich marzeń każdego dnia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2012 Roku życzy wszystkim DYREKCJA, NAUCZYCIELE i PRACOWNICY GIMNAZJUM NR 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu.

Poznajemy potrawy regionalne kuchni Królestwa Wielkiej Brytanii
18 grudnia 2011 r.

W  dniu 16 grudnia uczennice klasy 3e: Karolina Białas, Justyna Górska, Klaudia Ostrowska, Patrycja Sędzicka oraz Karolina Wyderko, pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Puchalskiej i Ewy Zielewskiej, zorganizowały na terenie naszego gimnazjum spotkanie p.t. Poznajemy potrawy regionalne kuchni  Królestwa Wielkiej Brytanii. Wśród zaproszonych gości byli Pani Dyrektor i Pan Dyrektor oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Podczas imprezy nie tylko mogliśmy dowiedzieć się jak  i co jadają mieszkańcy Wielkiej Brytanii ale również mogliśmy posmakować wiele specjałów. Tego dnia nikt z uczestników tego wydarzenia nie wyszedł głodny ze szkoły.

Osiedlowa wigilia w GIM3
15 grudnia 2011 r.

15 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się Wigilia zorganizowana przez Radę Osiedla 650-lecia. Głównym punktem programu były jasełka przygotowane przez uczniów Koła Teatralnego wraz z opiekunami: p. Agnieszką Matyją i p. Piotrem Kowalczykiem.

SPOTKANIE Z RODZICAMI
12 grudnia 2011 r.

Przypominamy, iż w najbliższą środę, 14 grudnia 2011 r. , o godz. 1730 odbędzie się spotkanie z rodzcami. Serdecznie zapraszamy!

DEBATA OKSFORDZKA
03 grudnia 2011 r.

Dnia 25 listopada 2011r. w Urzędzie Miasta Zgierza odbyła się II Młodzieżowa Zgierska Debata Oksfordzka. Miała ona na celu dowieść, czy wstąpienie do Unii Europejskiej było słuszne? Czy może jednak popełniono błąd?

Na te nurtujące młodzież pytania starały się odpowiedzieć dwie drużyny: „Euroentuzjastów” oraz „Eurosceptyków”. Grupę „Eurosceptyków” swoją wiedzą na temat Unii, zasilała uczennica naszego gimnazjum, Patrycja Pietrasik z kl. 3F. Nad prawidłowością przebiegu debaty pieczę sprawowała komisja, w składzie:

- p. Karolina Miżyńska - marszałek debaty,

- p. Bogumiła Kapusta - ekspert marszałka debaty,

- Kamil Klimczak – sekretarz, były uczeń naszego gimnazjum.

Przed rozpoczęciem debaty krótką mowę wygłosiła Pani Iwona Wieczorek, Prezydent Zgierza, która na chwilę zaszczyciła debatę swoją obecnością.

Zaraz po rozpoczęciu debaty goście, którzy przybyli by wysłuchać stron debatujących, zostali poproszeni o zagłosowanie „za” lub „przeciw” wstąpieniu do Unii Europejskiej. Stosunek głosów był następujący: 45:8 za UE.

Po zakończeniu debaty i przedstawieniu wszystkich argumentów „za” lub „przeciw” ponowiono głosowanie. Rezultat? 22 osoby stanęły po stronie UE, zaś 31 osób stanęło po stronie Eurosceptyków. Wygraną grupą przewodził p. Arkadiusz Bogusławski - ekspert, natomiast drużynie „Euroentuzjastów” pomagał p. Paweł Czekalski.

Patrycja Pietrasik z kl. 3 F godnie reprezentowała nasza szkołę i jak widać, jej starania nie poszły na marne, gdyż jej drużyna zwyciężyła. Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów :)

Kwesta na Starym Cmentarzu
01 grudnia 2011 r.

Już po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Zgierza i kwestowali na Starym Cmentarzu przy ul. Piotra Skargi w dniu 31.10.2011 roku. Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na renowację starych grobów osób zasłużonych dla miasta. Na cmentarzu stawili się: Dawid Pasikowski, Łukasz Malczyk, Damian Żak, Ewelina Kosielska, Jakub Osowski, Kamil Gajewicz, Bartosz Masica, Paulina Olczak, Karolina Jóźwiak, Karolina Dzik, Aleksandra Baranowska, Marta Wołowska, Agnieszka Piątkowska, Patrycja Michalak, Urszula Wojtaszczyk, Olga Telążka, Zofia Wesołowska, Daria Klimczak, Bartłomiej Maciak, Klaudia Sprenger. Opiekowały się nimi Anna Marczewska i Emilia Gural. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc :)

Korki
01 grudnia 2011 r.

Dnia 21 października 2011r. uczniowie naszej szkoły byli świadkami krótkiego reportażu o chorym Mikołaju dla którego zdecydowaliśmy się zobowiązać do zbierania korków na terenie naszej szkoły. Mikołaj urodził się bez rączek i bez nóżek. Żeby uzbierać pieniądze na protezy rodzice wpadli na pomysł, aby zbierać korki po napojach. Za kilogram korków można dostać złotówkę. Jeśli, tak jak my, chcesz pomóc małemu Mikołajowi zbieraj z nami ! Korki można wrzucać do specjalnych pojemników. Jeden znajduję się przed pokojem nauczycielskim, a drugi w sali 117 u p. Marczewskiej. Korki należy wrzucać CZYSTE!!!  Nie należy wrzucać korków metalowych ani tzw. dziubków.

Dziękujemy za Waszą pomoc :) Zbieramy do końca roku szkolnego !