ŻYCZENIA
22 grudnia 2010 r.

Radości, pomyślności, pokoju i spełnienia wszelkich marzeń każdego dnia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2011 Roku życzy wszystkim DYREKCJA, NAUCZYCIELE i PRACOWNICY GIMNAZJUM NR 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu.

JASEŁKA 2010
22 grudnia 2010 r.

Młodzi aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego przygotowali przedstawienie p.t.. "NARODZENIE" . Zespół aktorów pod opieką p. Piotra Kowalczyka i p. Sławomira Bartczaka zaprezentował się przed szkolną publicznością we wtorek 21 grudnia 2010. Dzień później, 22 grudnia, przedstawienie obejrzeli emerytowani i aktualni pracownicy naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia FOTOREPORTAŻU.

Wycieczka Kłodawa - Tum - Łęczyca
Nasze piłkarki wygrywają
22 grudnia 2010 r.

W czwartym halowym turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych o puchar Dyrektora Gimnazjum nr I w Ozorkowie drużyna  trenera Dariusza Rutkowskiego w pięknym stylu   wywalczyła pierwsze miejsce. Do turnieju przystąpiło dziesięć drużyn  powiatu  zgierskiego. W gronie faworytów, wymieniane były takie zespoły jak Parzęczew, Gimnazjum nr 2 ze Zgierza, Słowik czy rewelacja z poprzedniego sezonu Modlna. Gimnazjalistki z trójki wygrały wszystkie mecze fazy grupowej, strzeliły 14 bramek nie tracąc przy tym ani jednej. W półfinale pokonały po serii rzutów karnych Gimnazjum nr 2 ze Zgierza. A w meczu finałowym po zaciętej walce z piłkarkami ze Słowika w ostatniej minucie spotkania po dośrodkowaniu Klaudii Łazuchiewicz z rzutu rożnego,  Patrycja Rozumska potężnym strzałem z bliskiej odległości dała  zwycięstwo swojej drużynie.

Oto, jak ten sukces skomentował trener:

Tego dnia moje zawodniczki  realizowały wszystkie założenia taktyczne, zagrały pięknie, z finezją przeprowadzając jedną szybką akcje za drugą. Pewna nerwowość wkradła się w meczu półfinałowym, gdzie w regulaminowym czasie gry utrzymał się wynik 0:0. O finale miały zadecydować rzuty karne.  Mimo że wcześniej na treningu ćwiczyliśmy ten stały element gry, to żadna z dziewcząt nie chciała wziąć odpowiedzialności za dalsze losy meczu, obawiając się powtórki z zeszłorocznego turnieju, gdzie finał przegraliśmy rzutami karnymi. Jednak Natalka Witczak, Kamilka Zielińska i bramkarka Madzia Ignaczak, która sama strzelając i później broniąc karnego, były same klasą dla siebie. Ten sukces jest efektem trzyletniej ciężkiej pracy z tymi dziewczętami. Jestem z nich bardzo dumny i wiem ,że ten zespół jest świetnie przygotowany do walki o kolejne wspaniałe trofea. Dziewczyny uwierzyły w swoje możliwości i życzę im kolejnych sukcesów.

Pierwsze miejsce wywalczyły: bramkarki Magdalena Ignaczak i Eliza Milczarek, Basia Olczak, Kinga Gwarczyk, Patrycja Krzewska, Kasia Kubiak, Patrycja Rozumska, Klaudia Łazuchiewicz, Małgosia Prucińska, Natalka Witczak, Zielińska Kamila, Katarzyna Simiana, Paulina Olejniczak, Weronika Darul, Marta Świstacz, Kasia Nadskakuła i Karina Mirowska.

25 XI Światowy Dzień Pluszowego Misia
20 grudnia 2010 r.

Każdy z nas ma swojego pluszowego misia. Czy to ukryty w szafie, czy też wyeksponowany na półce, przypomina lata dzieciństwa i przywołuje uśmiech na twarzy. Można się do niego przytulić, można po nim skakać, rzucać nim o ścianę, można zamęczyć go zastrzykami, przebierać ciągle w nowe sukienki, bandażować głowę, nawet wydłubać mu oko, a on i tak nadal będzie nas kochał. Dzień 25 listopada był świetną okazją do odkurzenia swojego misia i odnalezienia w sobie dziecka choć na jeden dzień…

Z tejże okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano szybkie i spontaniczne wybory na „Mister Misia”. Jak się okazało, gimnazjaliści też kochają pluszaki! Pokazali to przynosząc na wybory 17 misiów. Wybór zwycięzcy, niestety, nie należał do najłatwiejszych i z tego też względu wybory odbyły się za pomocą głosowania. Wszyscy gimnazjaliści mogli oddać głos na ulubionego misia. Po zliczeniu wszystkich głosów zwycięzcami okazała się para misiów Maja i Gucio, przyniesiona przez Karolinę Bilską z kl. III A, która na tę okazję uszyła im specjalne kostiumy. Wszyscy gimnazjaliści uczestniczący w zabawie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a zwyciężczyni dyplomem.

Czy wyobrażamy sobie nasze życie bez misiów? Najwyraźniej nie. Jak widać gimnazjaliści też kochają misie. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie już za rok:-)

KONKURS FOTOGRAFICZNY
01 grudnia 2010 r.

Liceum Ogólnokształcące w Aleksandrowie jest organizatorem wojewódzkiego konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zatytułowanego „ Świat przyrody w miniaturze”.  Zgłosiło się do niego kilku uczniów naszej szkoły, a są to m. in.: Inga Rychlik I B, Patrycja Janicka II D, Agnieszka Kałużna II E, Klaudia Ostrowska II E, Ola Tomasik II E, Patrycja Dawid    II D, Natalia Kuderczak I F. Przygotowane zdjęcia, były naprawdę na wysokim poziomie, niestety regulamin konkursu pozwala na to, aby tylko troje uczniów z naszej szkoły mogło wziąć w nim udział. Dlatego też komisja w składzie: Anna Marczewska, Agata Norek i Ewa Zielewska wyłoniła laureatów.  Są to: Dominika Michałek II E, Paulina Wojciechowska I B i Mateusz Brocki I B. Mamy nadzieję, że ich prace okażą się najlepsze w województwie i pokonają konkurencję. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Pozostałe prace zostaną wystawione w mini galerii na terenie naszej szkoły.