Szkolny DKF zaprasza
24 listopada 2010 r.

"Widok na ulicę - łódzka Manufaktura w kadrze"

Lubisz oglądać filmy?
A może chciałbyś wcielić się w rolę reżysera?
To jest możliwe!

Jednak zanim to zrobisz, przyłącz się do Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zapraszamy na wspólne oglądanie filmu Marcina Latałło „Nasza ulica”.

Przyjdź, zobacz, włącz się do dyskusji. 1 grudnia, godzina 15, sala konferencyjna. Do zobaczenia w środę!

Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy

ZWYCIĘSTWO!!!
21 listopada 2010 r.

W dniu 09.11.10 zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w sztafecie pływackiej 10 x 25m, w Aleksandrowie Łódzkim. Duże nadzieje pokładano w naszej sztafecie, która nie zawiodła, zajmując znakomite pierwsze miejsce w czasie 2.23.29 min,pozostawiając za sobą takie szkoły jak: Gimnazjum sportowe w Aleksandrowie (2miejsce), Gimnazjum z Ozorkowa (3miejsce), Gimnazjum nr 1 ze Zgierza (4 miejsce) oraz Gimnazjum nr 2 ze Zgierza (5 miejsce).

Nasze gimnazjum reprezentowali najlepsi pływacy, którzy zostali wyłonieni podczas Mistrzostw Szkoły, a byli to: Jakub SZczepaniak (IIe), Michał Kubacki(IIIb), Grzegorz Kwapisz (IIIf), Damian Wyrzykowski (IIIc), Artur Dziobiak (IIIe), Bartosz Woźniak (IIId), Mateusz Kubiak (IIIe), Marcin Tabara (IIIf), Łukasz Kosiewicz (IIIg), Szymon Wasilewski (IIf) oraz rezerwowi: Jakub Skirtun (IIIe) i Michał Stańczyk (Ib).

Nasi pływacy zakwalifikowali sie do Mistrzostw Regionu Zgierskiego, które zostaną rozegrane w Zgierzu, w dniu 17.11.10. Życzmy im szczęścia w następnych zawodach!

ZAPRASZAMY DO GALERII

„Nowe Oblicze Zgierza” - finał
21 listopada 2010 r.

W dniu 16 listopada b.r. o godz.12.00 w Domu Tkaczy na ulicy Narutowicza 6 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego „Nowe Oblicze Zgierza” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 3

im A. Mickiewicza przy współpracy z Urzędem Miasta Zgierza.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Jury w składzie: pan Arkadiusz Bogusławski Pełnomocnik ds. Rozwoju Miasta, pani Agata Norek i Małgorzata Puchalska wyróżniło prace następujących uczniów:

W kategorii wiekowej dla szkół podstawowych:

I    MIEJSCE     Anita Zaręba  - uczennica Szkoły Podstawowej nr3   pod opieką pani Honoraty Robak

II  MIEJSCE      Barbara Rutkowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 11  pod opieką pani

Agnieszki Kaczmarek

III MIEJSCE     Dominika Kasztelan - uczennica Szkoły Podstawowej nr 8   pod opieką pani Anny Myślak

WYRÓŻNIENIE   Weronika Kobus – uczennica Szkoły Podstawowej nr3  pod opieką pani Marii Łuczak

W kategorii wiekowej dla gimnazjów:

I MIEJSCE          Angelika Rytczak - uczennica Gimnazjum nr 3 w Zgierzu  pod opieką pani  Agaty Norek

II MIEJSCE        Anita Kotwicka - uczennica Społecznego Gimnazjum ZSP TPZ pod opieką pani

Agnieszki Karczmarek

III MIEJSCE      Joanna Ptaszyska - uczennica Gimnazjum w Szczawinie pod opieką pani Honoraty Robak

WYRÓŻNIENIE   Piotr Urbaniak - uczeń Gimnazjum nr 3 w Zgierzu pod opieką pani Agaty Norek

Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać nagrodzone prace na ekspozycji, która w przyszłości na stałe będzie gościła w Domach Tkaczy.

„NOWE OBLICZE ZGIERZA”
15 listopada 2010 r.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że

MIEJSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW „NOWE OBLICZE ZGIERZA”

został rozstrzygnięty:

W kategorii wiekowej dla szkół podstawowych następujący uczniowie zostali wyróżnieni:

I MIEJSCE - Anita Zaręba - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3   pod opieką pani Honoraty Robak

II MIEJSCE - Barbara Rutkowskauczennica Szkoły Podstawowej nr 11   pod opieką pani Agnieszki Kaczmarek

III MIEJSCE - Dominika Kasztelan - uczennica Szkoły Podstawowej nr 8   pod opieką pani Anny Myślak

WYRÓŻNIENIE w tej kategorii uzyskała Weronika Kobus – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką pani Marii Łuczak

W kategorii wiekowej dla gimnazjów następujący uczniowie zostali wyróżnieni:

I MIEJSCE - Angelika Rytczak - uczennica Gimnazjum nr 3 w Zgierzu  pod opieką pani Agaty Norek

II MIEJSCE - Anita Kotwicka - uczennica Społecznego Gimnazjum ZSP TPS pod opieką pani Agnieszki Karczmarek

III MIEJSCE - Joanna Ptaszyńskauczennica Gimnazjum w Giecznie  pod opieką pani Honoraty Robak

WYRÓŻNIENIE - w tej kategorii uzyskał Piotr Urbaniak - uczeń Gimnazjum nr 3 w Zgierzu pod opieką pani Agaty Norek

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY

WRAZ Z OPIEKUNAMI

NA UROCZYSTE ROZDANIE DYPLOMÓW

W DNIU 16 LISTOPADA O GODZ 12.00 W DOMU TKACZY NA UL. REMBOWSKIEGO 1

Dni wolne roku 2010/2011
04 listopada 2010 r.

Szanowni Państwo !

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 w Zgierzu, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, informuje, że dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych ustalone są w szkole w następujące dni:

1) 12, 13 i 14 kwietnia 2011 r. – egzamin gimnazjalny (trzy dni wolne dla klas I i II)

2) 12 listopada 2010 r.

3) 7 stycznia 2011 r.

4) 2 maja 2011 r.

Informujemy również, że w czasie dodatkowych dni wolnych od zajęć edukacyjnych (oprócz egzaminów gimnazjalnych dla klas trzecich w dniach 12, 13 i 14 kwietnia 2011 r.) szkoła zorganizuje dla chętnych uczniów zajęcia wychowawczo – opiekuńcze.

Dzień Edukacji Narodowej 2010
01 listopada 2010 r.
SKARB. Na tropie Filmoteki Szkolnej.
01 listopada 2010 r.

Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy wykonał pierwsze zadanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej SKARB. Na tropie Filmoteki Szkolnej. Nasze fotoreportaż spodobał się w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Zobacz, jak poszukiwaliśmy Skarbu.

Zadanie 1 Na tropie Filmoteki - na dole strony