Halloween 2009
30 października 2009 r.

W dniu 30.10.2009 odbył się konkurs Samorządu Uczniowskiego - "Halloween 2009". Konkurs zorganizowany został z inicjatywy uczniów  w celu oceny poczucia humoru i umiejętności zabawy naszych gimnazjalistów.

Wyniki konkursu "HALLOWEEN 2009":

I. miejsce - kl. 3 C (50% przebranych),

II. miejsce - kl 3 B (45% przebranych),

III. miejsce - kl. 3 F (42%  przebranych).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 na podium
24 października 2009 r.

W sobotę 17.10.2009r. w Parku Miejskim w Zgierzu odbył się  lekkoatletyczny I Memoriał im. Wł. Lisieckiego,  w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu  zajmując drużynowo I miejsce wywalczyli puchar dla najlepszego gimnazjum.

Duży wkład w odniesieniu sukcesu miał bardzo dobry występ dziewczynek,  które zajęły kolejno:

I miejsce –  Amanda Koźlik

II miejsce  - Katarzyna Kubiak

IV miejsce - Kinga Gwarczyk.

Chłopcy uplasowali się tuż za podium.

Opiekunem młodzieży z Gimnazjum nr  3 w Zgierzu był nauczyciel wychowania fizycznego - Dariusz Rutkowski, który dając dobry przykład młodzieży , sam wystartował w biegu open, gdzie zajął trzecie miejsce.

Miłym akcentem tej imprezy było przybycie i gościnny udział w zawodach olimpijczyka Piotra Kędzi, który zachęcał młodzież do czynnego uprawiania  sportu i wraz z Metropolitalnym Duszpasterzem Sportowców ks. Pawłem Miziołkiem wręczał naszym młodym sportowcom medale, puchary i dyplomy.

Gimnazjum nasze reprezentowali:

Amanda Koźlik kl. Ic, Katarzyna Kubiak kl. IIb, Kinga Gwarczyk kl. IIb, Natalia Witczak kl. Ic, Patrycja Pietrasik kl. I, Paula Goebel kl. Ic, Jakub Szymański kl. IIIg, Paweł Bartkiewicz kl. IIIg, Dominik Frydrysiak kl. IIIe,  Marcin Rozwenc kl. IIIe,  Patryk Sobczak kl. IIb.

Nagrody Brenntag
21 października 2009 r.

Fundusz Wspomagania Zdolnych Uczniów w Zgierzu, po dokonaniu oceny wszystkich wniosków przyznała nagrody najzdolniejszym uczniom naszego GIMNAZJUM. Są to:

1. Bartkiewicz Paweł - klasa 3 G
  2. Chudobiński Michał - klasa 3 F
  3. Deska Damian - klasa 3 G

Wśród nagrodzonych znalazło się także czworo tegorocznych absolwentów naszej szkoły: Patrycja Busse, Bartłomiej Olczak, Dominik Plewka oraz Filip Turoboś. Uroczyste wręczenie certyfikatów przyznania nagród odbędzie się w dniu 26.10.2009 o godz. 15.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. 1-go Maja 5 z udziałem Prezydenta Miasta Zgierza, przedstawicieli Urzędu Miasta, Członków Komisji Funduszu oraz przedstawicieli firmy Brenntag Polska.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kasia Stańczyk odebrała nagrodę!
19 października 2009 r.

24 września 2009 r. w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach w czasie XI Zjazdu Szkół Herbertowskich odbyło się wręczenie nagród II edycji ogólnopolskiego konkursu „Płynąć pod prąd”. Celem organizatorów było poznanie historii ludzi nieznanych, ukrytych, może zapomnianych, którzy kierowali się wartościami nadrzędnymi. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a jury oceniło 204 prace.

Katarzyna Stańczyk, uczennica pani Joanny Rogalskiej z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. W pracy pt. „Bohater i obrońca Orła Białego” przedstawiła osobę i śmierć w tragicznych okolicznościach rotmistrza Witolda Pileckiego, gdyż jak napisała:

„Czyny Witolda Pileckiego wpisują się w nakazy wskazywane przez Zbigniewa Herberta. Zdecydowanie jest bohaterem, który szedł i był odważny, nie uległ tym, którzy byli na kolanach, a tym samym nie zatracił człowieczeństwa.”

Honorowy patronat nad konkursem sprawowała żona poety - Katarzyna Herbert, natomiast prof. Jan Miodek przewodniczył jury.

Zbyt małe zainteresowanie absolwentów
11 października 2009 r.

W związku z małym zainteresowaniem absolwentów naszej szkoły, planowany na 17 października 2009 r. ZJAZD ABSOLWENTÓW, nie odbędzie się.