Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Konkurs "Gimnazjalni Poligloci"
02 marca 2015 r. 

W dniu 27 lutego br. uczniowie z klasy 3 A Natalia Biernat, Jakub Pacyniak, Piotr Prządka reprezentowali naszą szkołę w konkursie Gimnazjalni Poligloci. Podczas konkursu uczniowie byli jednocześnie sprawdzani ze znajomości języka angielskiego, niemieckiego oraz kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Austrii. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim. W konkursie brało udział osiem drużyn z powiatu zgierskiego, a nasza drużyna zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

Wyróżnienie dla naszej uczennicy
02 marca 2015 r. 
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszego gimnazjum Magdy Cygan z klasy IIb otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) na recenzję filmu z pakietu FILMOTEKA SZKOLNA. Opiekunką Magdy była pani Liliana Sobieska-Jędruszczak
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Spotkanie z wolontariuszką z Węgier
24 lutego 2015 r. 

W czwartek 19 lutego br. w ramach współpracy nauczycieli języka angielskiego z fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, uczniowie klas językowych wzięli udział w cyklicznym już  spotkaniu z wolontariuszami w/w fundacji. Jak zawsze na takich zajęciach obowiązywał język angielski, chociaż tym razem wolontariuszka prowadząca zajęcia postanowiła nauczyć naszych uczniów paru prostych zwrotów w swoim języku ojczystym, czyli j. węgierskim. Podczas prezentacji na temat kultury Węgier odwołała się również  do wspólnych elementów polsko – węgierskich, tym samym uczniowie mieli okazję powtórzyć sobie kilka wydarzeń i z historii Polski. Zaprezentowała także wynalazki Węgrów na przestrzeni wieków i teraz, każdy z uczestników spotkania sięgając po długopis będzie pamiętał, że zawdzięcza go węgierskiemu dziennikarzowi Laszó BiróPod koniec spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z naszym gościem.


 FOTOREPORTAŻ

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z RODZICAMI
23 lutego 2015 r. 

Uprzejmie informujemy, że termin marcowego spotkania z rodzicami uległ zmianie ze względu na rekolekcje, które odbędą się w dniach 16-18 marca 2015r. 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia  25 marca 2015 r. o godzinie  18:00, a nie jak było wcześniej 18 marca 2015r.

Serdecznie zapraszamy. 

DRZWI OTWARTE 2015
23 lutego 2015 r. 

Dnia 21 lutego 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się DRZWI OTWARTE. Nasi uczniowie przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla przyszłych pierwszoklasistów Między innymi: doświadczenia chemiczne, obserwacje mikroskopowe, pokazy taneczne, loterię fantową, "herbaciarnię u Mickiewicza", konkursy sportowe, lepienie figurek z masy solnej i wiele, wiele innych.

Ten dzień był świetną okazją do rozpowszechnienia informacji oraz idei projektu "Nienawiść. Jestem przeciw". Uczniowie przygotowali specjalną misję, którą mieli wykonać nasi (mamy nadzieję) przyszli uczniowie. Polegała ona na tym, że na szkole rozstawionych było 6 stanowisk, na których należało wykonać jakieś zadanie. Za wykonane  zadanie dostawało się stempelek na karcie otrzymanej zaraz po wejściu do szkoły. Zadania dotyczyły dyskryminacji, stereotypów, własnej tożsamości oraz innych narodowości w naszym mieście. Końcowe stanowisko znajdowało się w sali polonistycznej, gdzie panie odpowiedzialne za projekt podsumowywały dokonania uczniów. 

O godz. 11:00 Rodzice i uczniowie mogli się spotkać z Dyrekcją szkoły oraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Mogli zadawać im pytania, na które Dyrekcja chętnie odpowiadała.

Serdecznie dziękujemy, że w tak licznym gronie, tego dnia byliście z nami.


 Zobaczcie, jak to było....

GALERIA 

DRZWI OTWARTE 2015
19 lutego 2015 r. 

 Zapraszamy wszystkich 6-klasistów wraz

 z Rodzicami

na

DRZWI OTWARTE,

które odbędą się w sobotę

21 lutego 2015 r.

w godzinach 9:00 -13:00

W programie przygotowaliśmy dla Was:

spotkanie z Dyrekcją Szkoły, zawody sportowe, konkurs taneczny, występy taneczne, prezentacje projektów 

edukacyjnych, obserwacje mikroskopowe, doświadczenia i eksperymenty biologiczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, doświadczenia fizyczne, stoisko z ręcznie robionymi przez uczniów kartkami o tematyce walentynkowej i wielkanocnej oraz wiele innych atrakcji. 

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!!  

PRZYJDŹ I ZOSTAŃ Z NAMI!!!!!!

Kolejny sukces naszych uczniów
19 lutego 2015 r. 

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza uczennica, Magdalena Cygan z klasy II B, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu CEO „Nakręć się” na najlepszą recenzję filmu z pakietu „Filmoteka Szkolna”. Pracę Magdy  „Tam, gdzie boisz się zajrzeć” można przeczytać na stronie CEO:

http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/poznaj-finalistow-konkursu-nakrec-sie-i-zaglosuj-0

Zachęcamy do głosowania! Recenzja, która otrzyma największą liczbę głosów, zdobędzie nagrodę Internautów.

II MIEJSCE W GIMNAZJADZIE SZACHOWEJ
19 lutego 2015 r. 

W dniu 17.02.2015 w kawiarence zgierskiego MOSiR -u został rozegrany powiatowy turniej szachowy "Gimnazjada 2015". Wzięło w nim udział 20 szachistów z pięciu gimnazjów powiatu zgierskiego.

Gra toczyła się systemem " każdy z każdym",  a czas na rozegranie partii to 15 minut. Mimo, iż dla wielu jest to gra niezrozumiała, z braku znajomości zasad, to ciężko opisać emocje, które towarzyszyły naszym zawodnikom, zwłaszcza w ostatnich partiach turnieju, gdzie do samego końca ważyły sie losy pierwszego miejsca.  Po pasjonujących pojedynkach zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy  do dalszych rozgrywek  rejonowych, które zostaną rozegrane w Pabianicach.

Nasze gimnazjum reprezentowali: Natalia Grzybowska z klasy 2b, Piotr Panasiuk z klasy 1a, Kamil Laszak z klasy 3a i Hubert Olczak z klasy 3c.

Gratulujemy awansu do kolejnego etapu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!


 FOTOREPORTAŻ

IV Otwarte Mistrzostwa Zgierza w Halowej Piłce Nożnej
15 lutego 2015 r. 

Dnia 30 stycznia br. na hali MOSIR w Zgierzu odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Zgierza w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa TKKF Zgierz i Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Zgierzu. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: z Gieczna, ze Szczawina, z Ozorkowa, z Solcy Wielkiej oraz z Gimazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 ze Zgierza.

Naszą szkołę pod opieką p. Dariusza Rutkowskiego i Pana Daniela Fortuny reprezentowali: Marcin Czarnecki, Łukasz Prorok, Bartosz Kurowski, Kamil Kujat, Jakub Maksymowicz i Kamil Karlikowski, którzy zagrali w pierwszym składzie oraz rezerwowi: Tomasz Kucharski, Bartosz Rogalski, Michał Golan, Jakub Pałka, Dominik Wężyk. Nie zabrakło również zespołu tanecznego p. Urszuli Karwowskiej Latino Fitness Dance, który umilał czas w przerwach między meczami.

Przybyłe drużyny, rozlosowano w jednej grupie, gdzie "każdy grał z każdym". O mistrzostwie miały decydować zdobyte punkty. Poziom drużyn był badzo wyrównany, jednak ostatecznie walka o 1 miejsce stoczyła się między gimnazjami ze Zgierza. Finał zakończył się wynikiem 1:1, lecz liderem zostało Gimazjum nr 2 z lepszym bilansem bramkowym. Drugie miejsce zajęło Gimazjum nr 3 ze Zgierza, a trzecie Gimazjum z Gieczna.

Statuetkę dla "króla strzelców" otrzymał Łukasz Kociszewski z Gimnazjum z Gieczna, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Paweł Rumak z Gimnazjum nr  2 w Zgierzu.

Drużyny na podium otrzymały puchary oraz sprzęt sportowy ufundowany przez: Prezesa  TKKF  Zgierz - Pana Stanisława Giernalczyka i Panią Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Zgierz - Bożenę Wężyk, którym należą się serdeczne podziękowania.

Gratulujemy!

Kamila Gruzińska i Julia Stępniak z klasy III D

FOTOREPORTAŻ

Uroczysty apel szkolny
27 stycznia 2015 r. 

     Dnia 26 stycznia 2015r. w naszym gimanzjum odbył się uroczysty apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Na samym początku nauczyciele wych.-fiz. wraz z Dyrekcją uhonorowali naszych sportowców, m.in. naszą żeńską drużynę piłki nożnej, która podczas Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie zdobyła drugie miejsce, następnie nagrody otrzymali uczniowie, którzy brali udział w II Szkolnym Turnieju Szachowym (lista zwycięzców w artykule poniżej).

    Potem nauczycielki języka polskiego, p. Liliana Sobieska-Jędruszczak i p. Ewa Jaskuła wręczyły nagrody uczniom, którzy zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego"Następnie do pań dołączyła p. Joanna Rogalska i wszystkie panie wręczyły nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA „Czy znasz swojego patrona?”. 

   Po wręczeniu tych wszystkich nagród, Dyrekcja naszego gimnazjum nagrodziła trzech uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję w I semestrze 2014/2015r. Byli to: Karolina Kras z kl. IIID, Thomas Schwarmer z kl. ID i Konrad Hefczyński z kl. IE. Nagrodami były pendrive’y.

  Przedostatnim wydarzeniem było zaskoczenie dla wielu uczniów, gdyż Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Kamil Laszak z kl. IIIA, ustąpił ze stanowiska, proponując na swoje miejsce zeszłoroczengo przewodniczącego, Dominika Wilka z kl. IIID. Po tej niespodziance p. Karolina Balicka wręczyła podziękowania klasie II B oraz Jakubowi Pacyniakowi i Damianowi Okupskiemu z kl. III A za pomoc w przygotowaniu otwarcia naszej nowej ekopracowni (zdjęcia w zakładce po lewej stronie).

Na zakończenie apelu pani Dyrektor powiedziała kilka słów gratulując wszystkim nagrodzonym oraz życząc im wszystkim, a także innym, dalszych sukcesów. 

Zobaczcie sami, jak to wyglądało... GALERIA

zobacz archiwum