Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Sukces naszych absolwentów
02 września 2014 r. 

Początek roku szkolnego rozpoczynamy miłą informacją: nasi ubiegłoroczni absolwenci Dawid Wdowiak i Krystian Stasiak, jako jedyni zgierscy gimnazjaliści zostali laureatami internetowego konkursu „Zimowi Medaliści”  zrealizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Gratuluję !

Koordynator programu Urszula Karwowska

Spotkanie z Rodzicami
01 września 2014 r. 

Uprzejmie informujemy, że pierwsze spotkanie z Rodzicami w roku szkolnym 2014/2015 odbędzie się dnia 4 września 2014 r. o godzinie 17:30.

Wszystkich Rodziców i Opiekunów serdecznie zapraszamy.

Terminy następnych spotkań w zakładce: Informacje -> Spotkania z rodzicami.

Plan na rok szkolny 2014/2015- I półrocze
27 sierpnia 2014 r. 

W menu PLAN LEKCJI dostepny jest plan na 2014/2015- I półrocze. Możliwa jest konieczność odświeżania planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego
22 sierpnia 2014 r. 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 pierwszego września 2014 r. o godzinie 11:00.   WAŻNA INFORMACJA   EGZAMINY POPRAWKOWE SIERPIEŃ 2014 R.   Lp. Oddział przedmiot data sala 1 I A matematyka 28.08.2014 godz. 09:00 317 2. I C (...)
więcej ▶ 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
09 lipca 2014 r. 

     Dnia 26 czerwca 2014r. o godzinie 16:00 nastąpiła uroczysta akademia – pożegnanie absolwentów, czyli uczniów klas trzecich. Ostatni rok był dla nich bardzo pracowity. Był rokiem wielu nowych wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań, a także pełnym zmian, sukcesów i wspaniałych wyników z egzaminu gimnazjalnego.

      Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się od uroczystego przekazania sztandaru przedstawicielom klas drugich. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło przemówienie Damiana Okupskiego, ucznia klasy IIa i Zofii Wesołowskiej, uczennicy klasy IIId. Po przemówieniach uczniów kilka słów powiedziała Pani Dyrektor i nastąpiło wręczenie nagrody najlepszej uczennicy w naszej szkole Zofii Wesołowskiej z klasy IIId, która ukończyła nasze gimnazjum ze średnią 5.60.

     Następnie w sposób szczególny nagrodami w postaci książek oraz srebrnych tarcz uhonorowani zostali uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 5.0, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

       Po wręczeniu nagród uczniom, uczniowie postanowili podziękować nauczycielom. W dowód wdzięczności za trud wniesiony w ich trzyletnie wychowanie wręczyli kwiaty Pani Dyrektor – Bożenie Wężyk, swoim wychowawcom oraz pozostałym nauczycielom, dziękując im w ten sposób za okazaną pomoc i wsparcie w mijającym roku szkolnym.

        Na zakończenie akademii wystąpił szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance prowadzony przez panią Urszulę Karwowską. Po występie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

        Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, wielu wakacyjnych przygód!!!

Dziękujemy, że byliście z nami!!!

GALERIA

Wycieczka do Berlina
09 lipca 2014 r. 

     W dniach 23-25 czerwca 2014r. uczniowie klas drugich i trzecich pojechali na wycieczkę do Berlina. W ciągu trzech dni udało im się zwiedzić takie miejsca jak: Aleksanderplatz (Plac Aleksandra), Siegessäule (Kolumnę Zwycięstwa), Berliner Fernsehturm (wieżę telewizyjną), Brandenburger Tor (Bramę Brandenburską), Neptunbrunnen (Fontannę Neptuna), Reichstag (Gmach Parlamentu), Berlin Hauptbahnhof (główny dworzec kolejowy), Holocaust-Mahnmal (Pomnik Pomordowanych Żydów Europy) oraz Museum für Naturkunde lub Naturkundemuseum (Muzeum Historii Naturalnej). Jednak największą atrakcją wycieczki był pobyt w Tropical Island - tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku w Niemczech.

     Wycieczka do Berlina była bardzo pouczająca i rozwijająca, gdyż uczniowie mogli sprawdzić znajomość oraz umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim, a jak im poszło możecie sami sprawdzić na zdjęciach. 

GALERIA

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
18 czerwca 2014 r. 

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 klas trzecich

odbędzie się w czwartek 26 czerwca 2014r. o godz. 16:00.

Zakończenie klas pierwszych i drugich

odbędzie się dzień później dnia 27 czerwca 2014r. o godz. 9:00.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!

KIERMASZ KSIĄŻEK
17 czerwca 2014 r. 

DNIA 24 CZERWCA 2014 R. (WTOREK)

NA DRUGIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ 

8:55-9:40 ORAZ O GODZ. 14:00 

ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ KSIĄŻEK.

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Konkursu Języka Angielskiego FOX 2014
11 czerwca 2014 r. 

W marcu br uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego gimnazjum  wzięli udział w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Organizatorami konkursu była Małgorzata Puchalska i Joanna Kłobska. W tym roku szkolnym Zosia Wesołowska, uczennica klasy 3D uzyskała wynik dobry       co oznacza, że Zosia znalazła się w grupie 72 uczniów z całej Polski          ze wszystkich pięciu kategorii wiekowych, którzy uzyskali taki wynik.

TURNIEJ MIAST I GMIN 2014
09 czerwca 2014 r. 

W dniach 17-23 maja nasza szkoła wzięła udział w XX Turnieju Miast           i Gmin 2014. Młodzież bawiła się i rywalizowała w różnych konkurencjach sportowych. 19-23 maj to rozgrywki o Orlikowy Puchar w Piłce Nożnej Chłopców 2014. Do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn męskich i dwie drużyny kobiece. Chłopcy w pierwszej fazie turnieju rozgrywali mecze w systemie pucharowym, wcześniej wcielając się w wylosowane reprezentacje państw biorących udział w Mundialu w Brazylii. Do ścisłego finału awansowały: drużyny Anglii, Nigerii i Hiszpanii. Po pasjonujących pojedynkach naszym Mistrzem Świata została Hiszpania, w której składzie znaleźli się chłopcy z kl. 3b. W turnieju wzięło udział 128 zawodników (96 piłkarzy i 32 piłkarki)        

20 maja towarzyski mecz rozegrały dziewczęta, które prezentowały wysoki poziom swoich umiejętności piłkarskich. Turniejem piłkarskim opiekował sie Pan Dariusz Rutkowski.

Tego samego dnia odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Panią Urszulę Karwowską i Pana Tomasza Miśkiewicza. Przy muzyce Latino Fitness Dance świetnie bawiła się grupa 39 młodych tancerek i tancerzy.

Na kortach w poniedziałek i wtorek (19-20 maja) grupa 11 zawodników pod opieką pana Marcina Biaduna doskonaliła umiejętności gry w tenisa ziemnego.

W tych samych dniach swoją kondycję poprawiała grupa 34 uczestników       w marszobiegach organizowanych przez Panie - Jolantę Kowalik i Zofię Trubowicz.

W czwartek (22 maja) 16 zawodników podzielonych na cztery drużyny rywalizowało w turnieju piłki siatkowej organizowanego przez pana Marcina Biaduna.

W sumie w XX Turnieju Miast i Gmin wzięło udział 228 sportowców.

GALERIA:   PIŁKA NOŻNA     LATINO FITNESS DANCE    TENIS ZIEMNY                                                  PIŁKA SIATKOWA

zobacz archiwum
 SZKOŁA WSPÓŁPRACY
 MISTRZ SUDOKU
 ENGLISH QUIZ
 sukcesy (w budowie)
 nasz sponsor
 Firma komputerowa Skomur S.C.
Nasz sponsor!