Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Występ szkolnej grupy teatralnej TREMA
14 stycznia 2017 r.

13 stycznia 2017 r. szkolna grupa teatralna TREMA gościła w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu, gdzie zaprezentowała przedstawienie Jasełka 2016.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Fotoreportaż

Spotkanie z Rodzicami - podsumowanie semestru
09 stycznia 2017 r.

Dnia 11 stycznia 2017 r. o godzinie 17:15 na stołówce szkolnej odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów klas trzecich. Tematem spotkania będą procedury egzaminów gimnazjalnych.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 w sali 317 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, natomiast od godziny 18:00 odbywać się będą zebrania klasowe z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt edukacyjny z j.niemieckiego
08 stycznia 2017 r.

W dniu 4 stycznia 2017 r. uczniowie klasy II B zaprezentowali efekty swojej pracy projektowej z języka niemieckiego. Projekt „Deutsch ist in - efektywna nauka języka niemieckiego z wykorzystaniem nowoczesnej technologii” był realizowany w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej „Multimedien im Deutschunterricht”. W wyniku działań uczniowskich powstał teledysk „Sei nicht traurig!”(„Nie bądź smutny!”). Uczniowie sami napisali tekst piosenki w języku niemieckim oraz podłożyli linię melodyczną. Powstały również filmy o tematyce kulinarnej („Gotowanie na ekranie”), prezentacje multimedialne na temat kultury, tradycji, historii oraz osobliwości krajów niemieckiego obszaru językowego oraz interaktywne gry dydaktyczne, stanowiące ciekawą alternatywę nauki języka obcego. Odbiorcami projektu była Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum. Projekt koordynowały pani Małgorzata Wieczorek i Joanna Bakalarz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Życzenia świąteczne
24 grudnia 2016 r.

Konkurs na Świąteczny Wystrój Sali
22 grudnia 2016 r.

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski z Gim 3 ogłosił Konkurs na Świąteczny Wystrój Sali. Z ogromną przyjemnością informujemy, że I miejsce zajęły ex aequo dwie klasy: klasa III D i klasa II D, II miejsce zajęła klasa I D, natomiast na III miejscu uplasowała się klasa I B. Wszystkie klasy w ramach nagrody otrzymały słodkie podarunki.

Serdecznie gratulujemy!

Bo warto pomagać
21 grudnia 2016 r.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji charytatywnej. Otóż w Bydgoszczy mieszka nieuleczalnie chory gimnazjalista - Patryk, który pragnął poczuć, że ktoś o nim myśli. Sam jest pod opieką domowego hospicjum, prawie nie wychodzi już poza mury mieszkania. Nasi uczniowie wykonali dla niego własnoręcznie kartki, w których zamiast życzeń pojawiły się listy z serca płynące. We wtorek kurier odebrał ze szkoły pudło wypełnione ponad dwustoma pracami. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję.

Koordynatorka akcji - Anna Marczewska

Przedstawienia szkolne
20 grudnia 2016 r.

W dniu 20.12. 2016r grupa teatralna "Trema" wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i zaprezentowała przedstawienie jasełkowe.

24 grudnia to data urodzin Patrona naszego gimnazjum, nie mogło więc zabraknąć akcentu związanego z pamięcią poety. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego wystawili  współczesne przedstawienie pt. "Urodziny Mickiewicza".

Obydwa przedstawienia oglądali Sekretarz Prezydenta Miasta Zgierza Pan Robert Chocholski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Radosław Gajda i Jego zastępca Pan Bartosz Janiszewski, którzy zaszczycili nas swoją obecnością wspólnie z rodzicami i dziadkami uczniów.

Pełen reportaż już wkrótce

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza w Zgierzu
serdecznie zapraszają
na Jasełka oraz przedstawienie z okazji
urodzin Adama Mickiewicza,
które odbędzie się 20 grudnia o godz. 1730
w sali konferencyjnej naszej szkoły.

Jasełka w wykonaniu zespołu teatralnego TREMA z Gim3
18 grudnia 2016 r.

15 grudnia nasze koło teatralne "TREMA" zostało zaproszone na Wigilię Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgierzu, aby w uroczysty sposób rozpocząć wieczór opłatkowy.

O naszej nauczycielce
18 grudnia 2016 r.

Nie tylko nasi uczniowie odnoszą sukcesy.

Zobaczcie artykuł o naszej nauczycielce pani Annie Marczewskiej.

zobacz archiwum