Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Mistrzostwach Miasta i Powiatu w badmintonie drużynowym
22 października 2017 r. 

19.10.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych Mistrzostwach Miasta i Powiatu w badmintonie drużynowym. W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) drużyna w składzie: Mateusz Gołębiowski, Michał Gabara i Szymon Brański (klasa VI B) pokonali drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 12 i Szkoły Podstawowej Nr 5, zdobywając tym samym tytuł Mistrzostwo Miasta i Powiatu !!!!! Drużyna zakwalifikowała się do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się w Pabianicach.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dzielnie walczyła drużyna dziewcząt w składzie Martyna Mazurkiewicz, Wiktoria Król i Martyna Garus. Dziewczyny niestety przegrały z reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz wygrały ze Szkołą Podstawową z Parzęczewa. Zajęły tym samym II miejsce w Mistrzostwach Miasta i Powiatu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Nauka języka migowego w przedszkolu
22 października 2017 r. 

19 października przedszkolaków odwiedziła Pani Karolina, która w obu grupach poprowadziła warsztaty z języka migowego. Tego dnia dzieci zostały wprowadzone w Kulturę Głuchych. Grupa maluszków nauczyła witać się ze sobą w języku migowym oraz migać członków najbliższej rodziny. Dowiedziały się również, jak w języku migowym pokazać "kocham cię". Starszaki po wspólnym przywitaniu, z ogromnym zaangażowaniem uczyły się w języku migowym pokazać jesienne kolory oraz sprawdziły zdobyte umiejętności w pracy plastycznej.
Za kompetencje przeprowadzenie zajęć serdecznie dziękujemy!

FESTIWAL KRYTYKÓW SZTUKI FILMOWEJ
22 października 2017 r. 

19 października 2017 r. uczniowie z naszej szkoły udali się na FESTIWAL KRYTYKÓW SZTUKI FILMOWEJ Kamera Akcja w Łódzkim Domu Kultury, gdzie mogli oglądać i dyskutować na temat filmów.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
22 października 2017 r. 

16 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach brali udział chłopcy. I miejsce zajął Rafał Kuberski z klasy 3 dg, II miejsce zajął Nikodem Sęczkowski z klasy 2 eg, o III miejsce walczyli Filip Frontczak z kl. 7d i Jakub Kwiatkowski z kl. 2 ag. Po emocjonującym boju konfrontację wygrał Jakub Kwiatkowski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy super sportowej postawy.

Mechatronika
20 października 2017 r. 

W środy po lekcjach uczniowie naszej szkoły zajmują się mechatroniką, czyli budowaniem robotów....

Spotkanie z dietetykiem
20 października 2017 r. 

Dnia 18 października 2017 r. odbyło sie w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Anną Karwalą. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 4c i 7d. Zostali zapoznani z zasadami zdrowego żywienia. Wiadomości, które zdobyli zostały sprawdzone za pomocą quizu, a na zakończenie spotkania degustowali również zdrowe przekąski dzięki Bistro Natka. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyło sie również spotkanie dla rodziców.

Spotkanie z Rodzicami
15 października 2017 r. 

Uprzejmie informujemy, że dnia
18.10. 2017 r. oraz 19.10.2017 r.

w budynku przy ul. Bolesława Leśmiana 1

odbędą się spotkania z Rodzicami:
- 18.10.2017 r. (środa) - o godz. 18:00 w klasach VII
oraz drugich i trzecich gimnazjalnych,
- 19.10.2017 r. (czwartek) - o godz. 18:00 w klasach IV-VI.

Dnia 18.10.2017 r. o godz.18:00 na stołówce szkolnej
przed zebraniami z wychowawcami
odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas trzecich.
Omawiane będą procedury egzaminów gimnazjalnych.

PONADTO ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW
NA SPOTKANIE Z DIETETYKIEM,
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ
W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:
18.10.2017 o godzinie 17:00 (rodzice uczniów klas VII i II, III gimnazjum)
19.10.2017 o godzinie 17:00 (rodzice uczniów klas IV-VI).

Zdrowe odżywianie
15 października 2017 r. 

11 października w klasie 1b odbyła się lekcja poświęcona zdrowemu odżywianiu. Gościem prowadzącym zajęcia była pani dietetyk. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali plakaty nt. zdrowej żywności, rozwiązywali zagadki i próbowali zdrowych produktów. Z zadowoleniem przyjęli przepisy i konsumowali przekąski przygotowane przez specjalistkę. Akcja jest prowadzona pod patronatem Urzędu Miasta Zgierza. Już niedługo odbędą się także warsztaty dla rodziców. Serdecznie zapraszamy…

Dzień Edukacji Narodowej 2017
15 października 2017 r. 

Dnia 13 października uczciliśmy święto naszych nauczycieli, które w tym roku przypadło w sobotę. Zobaczcie jak przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uświetnili Dzień Edukacji Narodowej.

Fotoreportaż

Konkurs świetlicy szkolnej
15 października 2017 r. 

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 8 (budynek przy ul. Boya-Żeleńskiego 4) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie:
„ŚWIĘTO DYNI - CO MOŻNA ZROBIĆ Z DYNI, DYNIOWE CUDEŃKA I SMAKOŁYKI”
• W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne.

• Należy wpisać się na listę uczestników konkursu u wychowawców klas do 17.10.2017

• Gotowe prace, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przekazujemy wychowawcom świetlicy szkolnej do 27.10.2017

• Jury, powołane przez organizatorów konkursu, oceniać będzie estetykę wykonanych prac, pomysłowość oraz trud włożony w wykonanie pracy.

• Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 30.10.2017.
Wyniki konkursu umieszczone będą na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Aleksandra Banasiuk, Agata Sobczyk
wychowawcy świetlicy szkolnej

zobacz archiwum