Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Dzień Flagi 2016
03 maja 2016 r. 

Dnia 2 maja z okazji Dnia Flagi setki harcerzy, uczniów zgierskich szkół oraz mieszkańców uformowało wspaniałą Defiladę Patriotyczną i przeniosło 130-metrową flagę Polski z terenu MOSiR na plac Jana Pawła II, gdzie odbyły się uroczystości z udziałem władz samorządowych i parlamentarzystów, a także uroczysty Polonez zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zgierzu. Nasi uczniowie także mieli swój udział w tym podniosłym wydarzeniu. 

FOTOREPORTAŻ

Majówka z Latino Fitness Dance
03 maja 2016 r. 

Podczas Zgierskiej Majówki na placu Jana Pawła II swój udział miał także nasz szkolny zespół taneczny LATINO FITNESS DANCE. 

DZIĘKUJEMY
30 kwietnia 2016 r. 
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM,
KTÓRZY WYSYŁALI SMSY I GŁOSOWALI
NA NASZE GIMNAZJUM W PLEBISCYCIE
NA NAJFAJNIEJSZĄ SZKOŁĘ POWIATU ZGIERSKIEGO. 

JESTEŚCIE WSPANIALI!!!
 
"MOŻNA Z NAMI WYGRAĆ, ALE NIE MOŻNA NAS POKONAĆ..."
 
DZIĘKUJEMY!
NAJFAJNIEJSZA SZKOŁA POWIATU ZGIERSKIEGO
29 kwietnia 2016 r. 

GŁOSUJEMY 

NA NAJFAJNIEJSZĄ SZKOŁĘ 

POWIATU ZGIERSKIGO!

Od 12 kwietnia można głosować w nowym plebiscycie, w którym wybieramy Najfajnieszą Szkołę Powiatu Zgierskiego 2016. Głosować można na 3 sposoby, poprzez:  

1.      wysłanie smsa na nr 71321 o treści: GZG.18 (każdy głos mnożony jest razy 5, nie ma dziennego limitu oddawania głosów, a koszt sms to tylko 1,23 zł z VAT),

2.      facebook’a (trzeba się zalogować na stronie zgierz.naszemiasto.pl - każdy głos mnożony jest razy 5, ale można oddać głosować tylko raz dziennie),

3.      głosowanie na stronie zgierz.naszemiasto.pl,

                         albo po prostu kliknijcie w linka:

http://zgierz.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/gimnazjum-nr-3-im-adama-mickiewicza-w-zgierzu,33791,1549149,t,id,kid.html

Głosowanie trwa do 29 kwietnia,
więc do dzieła:-) 
Głosujcie na naszą szkołę!

Moje miasto, moja rodzina
27 kwietnia 2016 r. 

Dnia 27 kwietnia odbył się XVI międzygminny konkurs "Zgierz, moje miasto, moja rodzina" którego organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Zgierza i Szkoła Podstawowa nr 10. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych: Weronika Rossek z kl. I b, Marlena Wiktorek z kl. I a i Martyna Żurek z kl. I b.
W kategorii szkół gimnazjalnych nasze uczennice zdobyły dwa pierwsze miejsca. Miejsce pierwsze uzyskała Martyna Żurek, która przedstawiła prezentację O historii mojej rodziny słów kilka oraz odpowiadała na dodatkowe pytania jury. Drugie miejsce zajęła Weronika Rossek, która przedstawiła prezentację Moi przodkowie i ich historia i również świetnie sobie poradziła z pytaniami zadawanymi przez jurorów.

Opiekunami dziewcząt były Pani: Iwona Drzeń i Pani Ewa Jaskuła. Serdecznie gratulujemy.

Piłkarki ze Zgierza w III rundzie Turnieju Coca Cola Cup 2016
27 kwietnia 2016 r. 

Chłodny poranek w Łowiczu przywitał uczestników II rudy eliminacji wojewódzkich piłki nożnej Coca Cola Cup 2016. Pierwszy mecz piłkarki Gim 3 Zgierz rozegrały z Gimnazjum z Jeżowa, z którym wygrały 2:1, drugi to pojedynek z  gospodyniami turnieju z Łowicza wygrany 1:0 i ostatnie starcie z Gimnazjum z Waliszewa wygrany 2:0. W trakcie trwania meczów nasze piłkarki zagrzewała do boju grupa kibiców, którym należą się podziękowania. Dziewczyny, jesteśmy z Was dumni wszak to już 10 wygrana z rzędu. Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy sukcesu w kolejnych etapach rozgrywek.

Reprezentacja Gim 3 Zgierz wystąpiła w składzie: Maja Szalińska, Ola Golenia, Natalka Grzybowska, Kasia Kowalska, Kinga Kociszewska, Ala Kucharska, Oliwia Milczarek, Weronika Siubielska, Natalka Skoneczna i Aleksandra Góral.

Fotoreportaż

Warsztaty z poprawnej komunikacji
27 kwietnia 2016 r. 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Czy to co mówisz jest najważniejsze? Czy może ważne jest to, jak wyglądasz? Jaki wpływ ma wygląd, a jaki słowa i tonacja głosu na postrzeganie Ciebie przez innych? Praktyczne rady, wskazówki i zasady mieli okazję poznać w poniedziałek uczniowie klasy I A oraz II D podczas warsztatu Komunikacja werbalna i niewerbalna drogą do prezentacji własnej osoby. Spotkanie poprowadziła pani dr Beata Glinkowska - pracownik dydaktyczno - naukowy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczniowie Gim3 kontra Władze Miasta Zgierza
27 kwietnia 2016 r. 

Dnia 26 kwietnia 2016 r. o godzinie 17:00 na małej Hali MOSiR odbył się WIELKI MECZ Uczniowie Gim 3 kontra Władze Miasta Zgierza, którymi przewodził Prezydent Miasta, Pan Przemysław Staniszewski. Mecz trwał 4 kwarty, z których każda trwała 10 minut. Zaczęło się bardzo dobrze dla naszych uczniów, ale ostateczny wynik niech pozostanie naszą słodką tajemnicą:-) Zobaczcie sami co się działo...

Fotoreportaż

APEL
27 kwietnia 2016 r. 

Dnia 25 kwietnia 2016 r. na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel szkolny, na którym Dyrekcja Gimnazjum nr 3 nagrodziła uczniów za osiągnięcia sportowe, naukowe oraz za udział w wielu konkursach. Nagrodzenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, medale oraz statuetki. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Joanna Sasin kl. 1A - za udział w V Powiatowym Konkursie Patriotycznym, zajeła III m-ce w kategorii recytatorskiej i II m-ce w kategorii literacko-historycznej; Błażej Makowski kl.3B - za zdobycie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii, co gwarantowało mu zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego; 21 uczniów, którzy zakończyli ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą było Amnesty International i wielu, wielu innych uczniów (wymienionych wcześniej na łamach naszej strony). Nagrodzono również sportówców za udział w Mistrzostwach Szkoły w Halowej Piłce Nożnej, w których I miejsce w katogorii chłopców przypadło klasie 2e, natomiast w kategorii dziewczat tytuł ten przypadł klasie 3b. II miejsce przypadło: chłopcy - 3d, dziewczęta - 2d, III miejsce - chłopcy z kl. 3a, dziewczęta z kl. 1b. Nagrody i drobne upominki wręczono także innym uczniów, ale to zobaczcie już sami na zdjęciach.  


GALERIA

Happening czytelniczy
27 kwietnia 2016 r. 

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Zgierzu w dniu 22.04.2016r. uczestniczyli w Happeningu Czytelniczym zorganizowanym przez zgierską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi oraz szkolne biblioteki ze Zgierza w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jedno z haseł naszych uczniów to "DO GIM 3 WSZYSCY CHODZIMY I KSIĄŻKI CZYTAĆ BARDZO LUBIMY!!!" 


zobacz archiwum