Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Projekt z klasą
20 lutego 2017 r.
Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą”, nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Dzień Fantazji - Czerwony Dzień
17 lutego 2017 r.

Bo w naszej szkole nie jest nudno:-) Co jakiś czas Samorząd Uczniowski ogłasza Dzień Fantazji, w którym to dniu uczniowie spełniający dany warunek zwalniani są z niezapowiedzianych wcześniej kartkówek i odpowiedzi. 15 lutego obchodziliśmy Czerwony Dzień, czyli w tym dniu dominował kolor czerwony. Zobaczcie sami:-)

Łyżwy są fajne
16 lutego 2017 r.

W tegoroczne walentynki na lodowisku przy ul. Leśmiana podsumowano IV edycję akcji "Łyżwy są fajne". Z ogromną przyjemnością informujemy, że na 67 zgłoszonych uczestników na podium stanęła trójka naszych uczniów. Najwięcej km przejechała Marta Stelmasiak z kl. 3B, bo aż 289,99 i to ona zajęła pierwsze miejsce. Drugie i trzecie zajęli kolejno Miłosz Krajewski kl. 3B - 155,05 km i Michał Golan z kl. 3E - 123.08 km. Inni nasi uczniowie również brali udział w akcji, ale jakie zajęli miejsca i ile przejechali km zobaczcie sami pod linkiem: WYNIKI   Nagrody wręczali Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Pan Marek Lipiec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(zdjęcia pobrane z facebooka Miasta Zgierza)

Bo to, warto wiedzieć...
15 lutego 2017 r.

Dziś uczniowie kilku klas naszej szkoły dowiedzieli się co robić, żeby nie stać się ofiarą cyberprzestępców. O konsekwencjach grożących osobom łamiącym prawo poprzez swoją aktywność w Internecie opowiadał nam dziś mł. asp. Michał Kwiatkowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

15 lutego 2017 r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Joanna Sasin, uczennica kl. 2A, otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Turnieju Poezji Miłosnej, który w walentynki zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

Taneczne przerwy
14 lutego 2017 r.

Bo u nas w szkole nie ma nudy,
nawet na przerwach lubimy coś robić.

Zobaczcie, jak wyglądają u nas "Taneczne przerwy".

Więcej na szkolnym facebooku.

Sesja MRMZ
14 lutego 2017 r.

Dnia 13 lutego 2017 r. kilku członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udało się na obrady Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. Młodzi radni omawiali działania podjęte podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz odczytali regulamin planowanego konkursu walentynkowego. MRMZ zaopiniowała także pozytywnie nową siatkę szkół przygotowaną przez Wydział Edukacji i Młodzieży UMZ. W skład Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza wchodzi osiemnastu uczniów ze zgierskich gimnazjów i szkół średnich.

14 lutego 2017 r.

11 lutego 2017r. Aniela Karczmitowicz z klasy 1 b wygrała zawody Camp - David - Cup w Hoppegarten (Niemiecka Brandenburgia).

Serdecznie gratulujemy!!!

11 lutego 2017 r.

Bardzo cieszymy się z sukcesu Faustyny Mirowskiej, uczennicy klasy III D, która wczoraj tj. 10 lutego 2017 r. została laureatką VI edycji Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod hasłem „Śpiewać każdy może i to po niemiecku”. Faustynka zajęła II miejsce rywalizując z 24 wykonawcami z wielu różnych szkół z województwa łódzkiego. Zaśpiewała piosenkę „Ich bin ja kein Mann” Lindy Hesse („Nie jestem mężczyzną”). Jury oceniało oryginalność występu i aranżację utworu, stopień opanowania języka niemieckiego, wartość artystyczną występu (ruch sceniczny, interpretację, wykonanie, zaangażowanie).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Albertiana 2017
25 stycznia 2017 r.

Dnia 26 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się XVII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2017, który mieliśmy zaszczyt współorganizować.

FOTOREPORTAŻ

zobacz archiwum