Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
I Szkolny Piknik Rodzinny
25 maja 2016 r. 

W programie:

loteria fantowa,

pokaz mody, 

pokaz talentów, 

konkursy sportowe, 

konkurencje rodzinne, 

grill i grochówka

i wiele innych atrakcji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dron za innowacyjny projekt
25 maja 2016 r. 

Dnia 23 maja grupa naszych uczniów wraz z opiekunami pojechała do Łodzi na rozdanie nagród za zdobycie miejscaIII Ogólnopolskim Przeglądzie Innowacji i Twórczości w Edukacji organizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. 

Uczniowie zrealizowali projekt w postaci widowiska pt.: "Ich duch przetrwa w nas. Historia rodziny Szwarców ze Zgierza w dwudziestoleciu międzywojennym", przygotowanego metodą storytellingu. Nagrodą był dron.  

 

 

 
 
Kolejne sukcesy naszych uczniów
22 maja 2016 r. 

 

Wena 2016
22 maja 2016 r. 

Dnia 20 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski WENA 2016. W tym roku patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Zgierza, Pan Przemysław Staniszewski. 

Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza i dlatego motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa: Ku pokrzepieniu serc... Młodzież gimnazjalna z powiatu zgierskiego zmierzyła się z prozą Henryka Sienkiewicza, co nie było łatwym zadaniem. Swój udział zgłosiło 14 uczestników, a w jury zasiadły dwie panie: Pani Bożena Wężyk, pomysłodawczyni konkursu i wieloletni dyrektor naszego gimnazjum oraz Pani Anna Perek, współtwórczyni festiwalu OGIEŃ W GŁOWIE. 

W rolach konferansjerów wystąpili: Katarzyna Stępień, Michalina Eljasik i Wiktor Szymański, uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, a cały konkurs rozpoczęli i zakończyli Faustyna Mirowska oraz Jakub Wojtaszczyk, którzy wykonali utwór Dumka na dwa serca. Natomiast w przerwie swój talent wokalno-gitarowy zaprezentowała Marta Pękala. 

Po burzliwych naradach Jury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji.

I miejsce zdobyła Kamila Czaplińska z Gimnazjum w Leśmierzu (podopieczna p. Marii Graczyk), II miejsce zdobył - Damian Twardak z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim (podopieczny p. Jana Chlebicza), III miejsce przypadło - Aleksadrze Pawlak z Gimnazjum w Leśmierzu (podopieczna p. Marii Graczyk). Jury przyznało również trzy wyróżnienia, które przypadły: Jakubowi Masicy z naszego gimnazjum (p. Wacława Frątczak), Dominikowi Przychodniakowi Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim (p. Jolanta Lewandowska) oraz Agnieszce Wojakowskiej z Gimnazjum w Grotnikach (p. Ewa Gontarska-Pawluczyk).

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Zgierza i Dyrekcja naszego gimnazjum. 

Wszystkim uczetnikow serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję.

Fotorelacja z konkursu

II Ogólnopolski Konkursu Inscenizacji Teatralnych w Jęz. Niemieckim
22 maja 2016 r. 

W pocie czoła, ale z uśmiechem na twarzy uczniowie naszej szkoły zakończyli pracę, która zaowocowała wielkim sukcesem podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Inscenizacji Teatralnych w Języku Niemieckim Deutsche Bühne, zorganizowanym przez Zespół Szkół Społecznych STO w Łodzi. Dnia 19 maja 2016r. w sali widowiskowej Zespołu Tańca Ludowego Harnam  w Łodzi nasi aktorzy wystawili w języku niemieckim bajkę braci Grimm pt.: "König Drosselbart" w wersji współczesnej, zajmując II miejsce. Nagrody indywidualne w kategorii warsztat aktorski zdobyli: Aleksandra Góral, Jakub Wojtaszczyk, Anna Krzemińska i Kryspin Rzeszotarski. Nagrody za najlepszą niemiecką wymowę zdobyli: Aleksandra Góral i Jakub Wojtaszczyk.

            Przedstawienie teatralne zostało wystawione również przed uczniami naszej szkoły oraz podczas ostatniego Spotkania z Rodzicami. Z ogromną przyjemnością oglądano grę aktorów, którzy włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie. Przedstawienie zostało przyjęte przez widownię entuzjastycznie i spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem i pozytywnymi opiniami.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM AKTOROM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

                                                      Opiekunowie: Joanna Bakalarz i Małgorzata Wieczorek


   Fotorelacja z konkursu              Fotorelacja z przedstawienia w szkole

Przedstawienie w jęz. niemieckim
17 maja 2016 r. 

 

Spotkanie ze studentami
16 maja 2016 r. 

W piątek 13 maja uczniowie klasy 1b i 2b spotkali się ze studentami  zagranicznymi  studiującymi  w ramach programu Erasmus Mundus na Uniwersytecie Łódzkim. Naszymi gośćmi byli: Monika Saszenko z Litwy oraz Aleksandar Baclija z Czarnogóry. Wraz z panią Moniką wirtualnie wędrowaliśmy po Wilnie i Kownie w poszukiwaniu śladów Polaków i wspólnych wydarzeń historycznych. Słuchaliśmy pięknych litewskich legend. Poznaliśmy narodowy sport Litwinów i ich męską reprezentację w koszykówce. Podziwialiśmy taniec latynoski na Mistrzostwach Świata zawodowców w ramach  turnieju Amber Couple w Kownie organizowanym już od 52  lat. Natomiast pan Aleksandar pokazał nam piękny krajobraz swojego kraju. Opowiadał o swojej stolicy, podróżowaniu po Czarnogórze. Pokazał nam podobieństwa i różnice pomiędzy językiem polskim i czarnogórskim. Razem śmialiśmy się z żartów charakterystycznych dla jego narodu i poznaliśmy kuchnię jego kraju. Spotkanie, którego językiem był język angielski, odbywało się w bardzo ciepłej atmosferze, a nasi uczniowie mieli kolejną możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe.


Organizatorami były nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kłobska i Małgorzata Puchalska.
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI
15 maja 2016 r. 

Zapraszamy na ostatnie Spotkanie z Rodzicami w roku szkolnym 2015/2016. Na spotkaniu zostaną przedstawione propozycje ocen końcoworocznych z poszczególnych przedmiotów. 

Spotkanie odbędzie się dnia 18 maja 2016 r. o godzinie 18:00

Ponadto informujemy, że o godz. 17:15 w sali konferencyjnej odbędzie przedstawienie w jęz. niemieckim w wykonaniu naszych uczniów, na które serdecznie Państwa zapraszamy.  

Festyn WSZYSTKO NA ZDROWIE
15 maja 2016 r. 

Dnia 15 maja 2016 r. w godzinach 10:00-18:00 w Parku Miejskim w Zgierzu odbył się Festyn WSZYSTKO NA ZDROWIE. Wszyscy, którzy zawitali tego dnia do parku mieli możliwość skorzystania z rowerów wodnych, mini golfa, bezpłatnego badania wzroku, a także postrzelania na strzelnicy, zjedzenia kiełbaski z grilla, obejrzenia stoisk zgierskich szkół oraz wielu innych atrkacji. Nasza szkoła również wystawiła swoje stanowisko, na ktorym znajdowało się malowanie twarzy, pokaz zajęć z mechatroniki, konkursy matematyczne oraz zajęcia sportowe.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na festyn przybyło wielu zgierzan, którzy aktywnie postanowili spędzić niedzielę, co oczywiście, wszystkim wyjdzie na zdrowie. 


FOTORELACJA

Zielona Szkoła 2016
14 maja 2016 r. 

W dniach 9-13 maja 2016 r. klasy 2d, 2e oraz kilku uczniów z klasy 2c,3a i 3c pod opieką nauczycieli  udali się na Zieloną Szkołę do Pragi i Skalnego Miasta. W bardzo napiętym harmonogramie udało nam się zwiedzić Wrocław, centrum Pragi, Skalne Miasto oraz Hutę Szkła "Violetta" w Stroniu Śląskim. Jednak największym wyzwaniem przez naszą młodzieża było wejście na Śnieżnik (1425 m n.p.m.) - najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika.

FOTOREPORTAŻ

zobacz archiwum