Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Tesco dla szkół
30 listopada 2015 r. 

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "Tesco dla szkół". Aby przejść do drugiego etapu, w którym odbywają się obrady jury, należy jak najbardziej wypromować swój film, a tym samym propagować zdrowe żywienie. Wyznacznikiem wypromowania są oddane przez Internautów głosy. A głosować można już od jutra. Bardzo prosimy o wsparcie!!!

II MIEJSCE W GIMNAZJADZIE SZACHOWEJ
27 listopada 2015 r. 

W dniu 27.11.2015 w Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie został rozegrany Powiatowy Turniej Szachowy "Gimnazjada 2015". Wzięło w nim udział 20 szachistów z pięciu gimnazjów powiatu zgierskiego.

Gra toczyła się systemem "szwajcarskim", a czas na rozegranie partii to 20 minut. Po pasjonujących pojedynkach zajęliśmy II miejsce i awansowaliśmy do półfinałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

Gim 3 reprezentowali Natalia Grzybowska z klasy 3b, Piotr Panasiuk z klasy 2a, Krzysztof Kurzdym z klasy 2b i Maciek Przybylski z klasy 1c.

Gratulujemy awansu do kolejnego etapu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!


 FOTOREPORTAŻ

Dyskoteka otrzęsinowa
27 listopada 2015 r. 

W dniu 26.11.2015 r. odbyła się dyskoteka otrzęsinowa dla uczniów klas pierwszych. Samorząd Uczniowski przygotował 4 konkurencje, które wzbudziły wiele emocji. Pierwszoklasiści musieli między innymi: wykazać się znajomością szkoły, sprawnością fizyczną przy zjedzeniu jabłka bez użycia rąk oraz wypić mleko z talerzyka. Konkurencje były punktowane przez nasze szanowne Jury, w którego skład weszli: Pani Bożena Pietruszewska, dyrektor Gim 3, Pani Anna Chrostek, przewodniczaca Rady Rodziców, przewodniczący SU, Kacper Matusiak z kl.3B oraz absolwent naszego gimnazjum, Dominik Wilk. Ostatnią konkurencją przygotowaną przez SU prezentacja klas i tu zaskoczeniem dla wszystkich okazał się skecz, przygotowany przez uczniów klasy 1b. I to wlaśnie ta klasa zdobyła najwięcej głosów podczas rywalizacji, wygrywając jednym punktem z klasą 1a. Całe wydarzenie zakończyło się dyskoteką dla wszystkich uczniów, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uśmiech na twarzach pierwszoklasistów mówi za siebie:)


 FOTOREPORTAŻ

Warsztaty z fizyki
27 listopada 2015 r. 

26 listopada uczniowie klasy II B i II A pod opieką pani Izabeli Rybak uczestniczyli w warsztatach fizycznych pt.: "Elektrochemiczne źródła prądu" prowadzonych przez prof. dr hab. Tadeusza Wibiga z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wieczór z książką angielską
25 listopada 2015 r. 

W środę, 25 listopada br., uczniowie klas pierwszych wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu wieczór z książką angielską, zatytułowanym „Czytam, więc wiem…”. Celem spotkania była popularyzacja i promocja czytelnictwa w języku angielskim zarówno książek tradycyjnych, jak i e-booków. Uczniowie pracowali w grupach w oparciu o fragmenty książek w wersji elektronicznej i rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Bohaterami tego wieczoru były również znane postaci z filmów brytyjskich -  Mr Bean i The Pink Panther.

Spotkanie to było propozycją na ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, a także atrakcyjną formą rozwijania zdolności i zainteresowań  językowych. Spotkanie zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kłobska i Małgorzata Puchalska przy współpracy z nauczycielkami z biblioteki szkolnej: panią Alą Papką oraz Agnieszką Kowalczyk.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
24 listopada 2015 r. 

Dnia 23.11.2015r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz zajęć z doradztwa zawodowego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu oraz Komendy Powiatowej Państowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe spotkanie pełne informacji o specyfice wykonywanych przez Nich zawodów.

 

Zgierskie Spotkania Muzealne
23 listopada 2015 r. 

W czwartek 19 listopada 2015r. w Muzeum Miasta Zgierza odbył się kolejny wieczór z serii Zgierskie Spotkania Muzealne. Tym razem prelegentów było ponad 10!!! Byli to między innymi uczniowie naszego gimnazjum: Kamil Florczak, Natalia Grzybowska, Anna Krzemińska, Jakub Wojtaszczyk, Aleksandra Góral i Katarzyna Stepień, którzy wygrali konkurs historyczno-literacki Pamięć Nieustająca.

Fotografie udostępnione dzięki uprzejmości MUZEUM MIASTA ZGIERZA

SUMO CHALLENGE 2015
22 listopada 2015 r. 

21 listopada 2015r. w Manufakturze w Łodzi odbyły się MIĘDZYNARODOWE ZAWODY ROBOTÓW SUMO CHALLENGE 2015. Uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w konkurencji Bear Rescue, w której zajęli 6 miejsce. 

GRATULUJEMY!!!

FOTOREPORTAŻ

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
22 listopada 2015 r. 

19 listopada odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wśród dziewczyn najlepszą okazała się Sandra Kwiatkowska z klasy 3c, a wśród chłopców Damian Legęć z klasy 3b.
Gratulujemy wygranej!

III Mistrzostwa Szkoły w Szachach 2015/16
17 listopada 2015 r. 

W dniu 17 listopada w naszej szkole odbyły się

III Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt i Chłopców w Szachach 2015/16

W tym roku gościem specjalnym był Pan Piotr Straupisz ze Szkoły Szachowej SZACH-MAT, który był sędzią głównym i czuwał nad prawidłowością przebiegu konkursu. Do rozgrywek o miano Mistrzyni i Mistrza Szkoły przystąpiło 22 szachistów. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim. 

W kategorii dziewcząt tytuł mistrzyni obroniła Natalia Grzybowska z klasy 3b, wicemistrzynią została Patrycja Dąbrowska klasy 2e, trzecie miejsce przypadło Monice Cygan z klasy1b.

W kategorii chłopców mistrzem szkoły został Krzysztof Kurzdym z klasy 2b, wicemistrzem został Piotr Panasiuk z klasy 2a, a na trzecim miejscu podium stanął Maciej Przybylski z klasy 1c.

Serdeczne podziękowania należą się Szkole Szachowej SZACH-MAT, dzięki której wszyscy uczestnicy mogli rozgrywać zawody na szachownicach turniejowych wraz z zegarami. Organizatorami turnieju byli Pani Agnieszka Kowalczyk i Pan Dariusz Rutkowski.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotoreportaż 

zobacz archiwum