Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Mistrzostwa Zgierza w Piłce Nożnej
23 września 2016 r.

W dniu 22.09.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Zgierza w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR. Chłopcy z naszej szkoły zajęli III miejsce. Dziękujemy za sportową walkę i emocje sięgające zenitu.

Marcin Biadun

W świecie otwartych książek
23 września 2016 r.

Klasa II A wzięła udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. B. Prusa w Zgierzu. Uczniowie tworzyli plakaty reklamujące literaturę młodzieżową, wybierali książki, które chcieliby przeczytać, polecali je kolegom i koleżankom.

Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Biegach Przełajowych
20 września 2016 r.

19 września w ośrodku sportowym "Malinka" odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Wśród chłopców na czwartym miejscu stanął Igor Stopczyk z klasy 3e awansując tym samym do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Uniejowie. W kategorii dziewcząt ósme miejsce wywalczyła Kinga Zielińska z klasy 1b.

20 września 2016 r.

W ramach zajęć doradztwa zawodowego klasa 3d wybrała się na IV Targi Pracy Powiatu Zgierskiego. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać z około 40 pracodawcami oraz poznać wymogi rynku pracy.

Ubezpieczenie w roku szkolnym 2016/2017
18 września 2016 r.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeniową dla uczniów w firmie Gothaer wybraną przez Radę Rodziców na zebraniu w dniu 7 września 2016 r. Sposoby obliczania odszkodowań oraz dokładne informacje związane z ubezpieczeniem znajdują się w dokumencie Warunki ubezpieczenia uczniów.

Wysokość składki na rok szkolny 2016/2017 wynosi 40 zł.

X Rajd Edukacyjny
18 września 2016 r.

X Rajd Edukacyjny Szlakiem Walk Wrześniowych 28 Pułku Strzelców Kaniowskich i Kresowej Brygady Kawalerii w Gminie Zgierz.

Sukces naszej uczennicy
18 września 2016 r.

Aniela Karczmitowicz z klasy 1 B wygrała "Berlińską Olimpiadę Młodzieży".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Piłkarki Gim 3 Zgierz wygrywają Turniej Orlika
16 września 2016 r.

Piłkarki Gim 3 Zgierz wygrywają Turniej Orlika

W dniu 15 września piłkarki klas pierwszych Gimnazjum nr 3 w Zgierzu zajęły I miejsce, wygrywając wszystkie mecze w zgierskim Turnieju Orlika rocznika 2003-2004.

Pierwsze miejsce wywalczyły: Kinga Zielińska z klasy 1b, Kowalska Karolina, Patrycja Skolmowska i Martyna Garus z klasy 1d, Klaudia Sikorska z klasy 1c, Sandra Lindner, Aleksandra Kołodziejczak i bramkarka Wiktoria Wasilewska z klasy 1a.

Dziewczynom gratulujemy pierwszego sportowego sukcesu w naszej szkole i trzymamy kciuki za kolejne.

FOTOREPORTAŻ

Pocztówka dla Powstańca
14 września 2016 r.

Uczniowie klas: 1B, 1D i 2A osobiście podziękowali uczestnikom Powstania Warszawskiego. Wysłali bezpłatną pocztówkę w ramach akcji BohaterON. Włącz historię!, upamiętniającej i honorującej walczących o polską stolicę Powstańców.

Mistrzostwa Polski w zapasach
12 września 2016 r.

Pani Urszula Karwowska i jej "cudowne dziecko" zespół Latino Fitness Dance na MISTRZOSTWACH POLSKI W ZAPASACH, które odbywały się w naszym mieście. Zawodników, jak i nasz zespół, dopingowała klasa 3A.

zobacz archiwum