Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Czwarta ekowycieczka
24 marca 2015 r. 

W ramach realizacji zadań szkolnej Eko-pracowni, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach. Tym razem na kontakt z naturą zdecydowali się uczniowie klasy IB wraz z opiekunami. Celem zajęć było przybliżenie uczniom metod wyznaczania kierunków geograficznych. Zajęcia podzielone były na 2 części. Pierwsza - teoretyczna - miała za zadanie przypomnienie w jaki sposób możemy wyznaczyć w lesie kierunek poruszania się. Posługując się kartami pracy, wyznaczaliśmy kierunki główne i pośrednie, dowiedzieliśmy się na czym polega poruszanie się na azymut, poznaliśmy zasadę działania busoli.

Druga część zajęć pozwoliła nam w praktyce wykorzystać zdobyte wcześniej wiadomości. Dostaliśmy mapy, busole i podzieleni na 3 osobowe zespoły, poszliśmy do lasu na azymut. Po drodze, rozwiązując kolejne zadania, mieliśmy okazję poznać florę i faunę Lasu Łagiewnickiego. Poznaliśmy również historię Pałacu Heizla. Wycieczka była bardzo udana, a przepiękna pogoda, która nam towarzyszyła dodała nam energii do dalszej nauki.                         

Z uśmiechem na ustach wspominamy nasze zajęcia.

                                                                               Dagmara Marciniak uczennica klasy IB

                                                              z wychowawcą


 FOTOREPORTAŻ

SPOTKANIE Z RODZICAMI
24 marca 2015 r. 

Uprzejmie informujemy, że dnia 25 marca 2015r. (środa) o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z rodzicami. Wszystkich rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy.

Warsztaty języka niemieckiego dla szkół podstawowych
19 marca 2015 r. 

„Deutsch ist super” - wykrzyknęli chórem szóstoklasiści ze szkół podstawowych nr 12, 8, 4, 1 oraz 3, których mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum w miesiącach lutym i marcu. Spotkanie z językiem niemieckim było dla większości z nich zupełnie nowym doświadczeniem. Uczniowie mieli możliwość posłuchać brzmienia tego języka, jego barwy, charakterystycznego akcentu. Przemierzając kolejne stacje, w małych grupach poznawali nowe słownictwo z zakresu: nazw artykułów spożywczych, państw europejskich, liczebników, części ciała i części garderoby. Wspaniale bawili się w rytmie niemieckojęzycznej piosenki, wykonując gesty i ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniami sformułowanymi w obcym języku. Było przy tym sporo śmiechu!

            Nasi goście wzięli również udział w interdyscyplinarnej lekcji polonistyczno – matematycznej, na której poznawali zasady tworzenia limeryków oraz powtarzali szacowanie liczb. Uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych i biologicznych w naszej ekopracowni. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, zakupionego z środków unijnych, tworzyli preparaty mikroskopowe. Oglądali doświadczenia z zakresu alternatywnych źródeł energii (kolektor słoneczny, turbina wiatrowa), oczyszczania ścieków oraz biodegradacji produktów.

            Podczas swojej wizyty szóstoklasiści mogli zobaczyć rezultaty pracy naszych uczniów na zajęciach technicznych z implementacją mechatroniki i mechatroniki w postaci robotów. Zapoznali się z zestawem mechatronicznym, z którego uczniowie korzystają w czasie zajęć, projektując, konstruując i montując roboty mobilne. Obejrzeli film nagrany przez naszych gimnazjalistów pt.: "Co robi robot w gimnazjum?", który dostał wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim. Przy okazji dowiedzieli się, że w naszej szkole działa koło dziennikarsko-filmowe GIM3TV.

            Na zakończenie spotkania uczniowie z przyjemnością obejrzeli pokaz przygotowany przez szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance pod opieką pani Uli Karwowskiej. Opuszczali naszą szkołę pełni nowych wrażeń.

            Bardzo cieszymy się, że nasze przedsięwzięcie spotkało się z dużym entuzjazmem młodzieży.  

Interaktywne zwiedzanie
12 marca 2015 r. 
W pogoni za czasem, astronomią, fizyką i matematyką uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich udali się z wizytą do Muzeum Miasta Zgierza na interaktywną wystawę „Nauki dawne i Niedawne” przygotowaną  przez  Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na wystawie można sprawdzić, jak szybko porusza się głos, jak odbieramy barwy, jak wygląda żywa maska, w jaki sposób wyznaczyć czas z położenia gwiazd na zgierskim niebie.

  Serdecznie polecam

 Urszula Karwowska

FOTOREPORTAŻ ze zwiedzania klas I e i II b

VII Zimowy Rajd do Ozorkowa
12 marca 2015 r. 

28 lutego odbył się „VII Zimowy Rajd do Ozorkowa”.  Nasza szkolna grupa sympatyków wędrówek pieszych bez trudu pokonała 10 km trasę, podczas której bezskutecznie poszukiwaliśmy pani Zimy. Już niedługo zapraszamy na kolejny rajd tym razem „Wiosenny”. Szczegóły wkrótce.

U. Karwowska J. Janaszkiewicz  

 

Uroczysty apel szkolny
12 marca 2015 r. 

Dnia 2 marca 2015r. w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel szkolny podsumowujący dokonania naszych uczniów w miesiącu styczniu i lutym. Na początku apelu uczniowie obejrzeli pokaz tańca nowoczesnego przygotowany przez Szkołę Tańca Nowoczesnego w Zgierzu.

Po występie nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów za poszczególne osiągnięcia naszych uczniów:

1. II miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Zgierza w Halowej Piłce nożnej Chłopców szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa TKKF i Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Zgierzu (3d - Kurowski Bartosz, Czarnecki Marcin, Prorok Łukasz, Maksymowicz Jakub, Kujat Kami, 1e - Karlikowski Kamil, Rogalski Bartosz, Wężyk Dominik, Pałka Jakub, Golan Michał, 2a- Kucharski Tomasz).

2.  II miejsce Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego Gimnazjada 2015  oraz  IV miejsce w rozgrywkach rejonowych (Piotr Panasiuk kl. 1a, Kamil Laszak kl. 3a, Hubert Olczak kl. 3c, i Natalia Grzybowska kl. 2b.

3.   I miejsce Międzyszkolny Turniej Counter Strike 2015 (kl.1a - Piotr Panasiuk, Adrian Kołtuniak, kl. 1b Jakub Kozakowski, kl. 3b - Miłosz Berghauzen, Arkadiusz  Kępka, Adrian Olczak)

 4.   Konkurs na  Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową zorganizowany przez bibliotekę szkolną (I miejsce – Marta Pietrzak – 2a, II miejsce – Paulina Angielczyk, wyróżnienie – Patrycja Marciniak i Natalia Skoneczna – 2a)

 5.  Wręczenie podziękowań za udział w konkursie o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszko „Zło dobrem zwyciężaj”.

6. Wręczenie świadectw ukończenia kursu internetowego będącego częścią ogólnopolskiego programuCentrum Edukacji Obywatelskiej „Nienawiść. Jestem przeciw” (Kinga Kociszewska, Paulina Andrzejczyk, Emilia Lindner, Kamila Leszczyńska, Martyna Kozak, Monika Urbaniak, Katarzyna Stępień, Aleksandra Góral, Michalina Eljasik, Błażej Makowski, Jakub Wojtaszczyk, Ewelina Szembek, Joanna Kałuża, Zuzanna Kałęcka, Natalia Jóźwiak, Dominik Wilk, Bartek Kurowski, Karolina Olczak, Ewelina Szembek, Klaudia Kurowska, Patrycja Grzelak).

 

  FOTOREPORTAŻ

Konkurs "Gimnazjalni Poligloci"
02 marca 2015 r. 

W dniu 27 lutego br. uczniowie z klasy 3 A Natalia Biernat, Jakub Pacyniak, Piotr Prządka reprezentowali naszą szkołę w konkursie Gimnazjalni Poligloci. Podczas konkursu uczniowie byli jednocześnie sprawdzani ze znajomości języka angielskiego, niemieckiego oraz kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Austrii. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim. W konkursie brało udział osiem drużyn z powiatu zgierskiego, a nasza drużyna zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

Wyróżnienie dla naszej uczennicy
02 marca 2015 r. 
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszego gimnazjum Magdy Cygan z klasy IIb otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) na recenzję filmu z pakietu FILMOTEKA SZKOLNA. Opiekunką Magdy była pani Liliana Sobieska-Jędruszczak
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Spotkanie z wolontariuszką z Węgier
24 lutego 2015 r. 

W czwartek 19 lutego br. w ramach współpracy nauczycieli języka angielskiego z fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, uczniowie klas językowych wzięli udział w cyklicznym już  spotkaniu z wolontariuszami w/w fundacji. Jak zawsze na takich zajęciach obowiązywał język angielski, chociaż tym razem wolontariuszka prowadząca zajęcia postanowiła nauczyć naszych uczniów paru prostych zwrotów w swoim języku ojczystym, czyli j. węgierskim. Podczas prezentacji na temat kultury Węgier odwołała się również  do wspólnych elementów polsko – węgierskich, tym samym uczniowie mieli okazję powtórzyć sobie kilka wydarzeń i z historii Polski. Zaprezentowała także wynalazki Węgrów na przestrzeni wieków i teraz, każdy z uczestników spotkania sięgając po długopis będzie pamiętał, że zawdzięcza go węgierskiemu dziennikarzowi Laszó BiróPod koniec spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z naszym gościem.


 FOTOREPORTAŻ

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z RODZICAMI
23 lutego 2015 r. 

Uprzejmie informujemy, że termin marcowego spotkania z rodzicami uległ zmianie ze względu na rekolekcje, które odbędą się w dniach 16-18 marca 2015r. 

Spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia  25 marca 2015 r. o godzinie  18:00, a nie jak było wcześniej 18 marca 2015r.

Serdecznie zapraszamy. 

zobacz archiwum