Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Sukcesy naszych uczniów
23 marca 2017 r.

Aniela Karczmitowicz z klasy Ib wygrała Otwarte Mistrzostwa województwa łódzkiego w zapasach. Stoczyła 4 walki, które wygrała przed czasem bez straty punktu.
Serdecznie gratulujemy!

Stypendia sportowe
23 marca 2017 r.

22 marca 2017 r. zostały przyznane stypendia sportowe Rady Miasta Zgierza. Z ogromną przyjemnością informujemy, że spośród czterdziestu dwóch sportowców reprezentujących lokalne kluby sportowe trójka naszych uczniów zdobyła powyższe stypendium. A są to: Aniela Karczmitowicz, Igor Kosmowski i Piotr Panasiuk. Doceniono zapaśników, piłkarzy, łuczników, a także osoby uprawiające biegi, pływanie czy kolarstwo. Władze Zgierza przeznaczyły na stypendia łącznie 52 tys. złotych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcie pobrane z https://www.facebook.com/MiastoZgierz

Nie ma nudy!
22 marca 2017 r.

Nie ma nudy! Dziś przekonali się o tym uczniowie klasy I b, którzy pod okiem pani Izabeli Rybak oraz pani Elżbiety Pacyniak uczestniczyli w warsztatach matematyczno-fizycznych. Oczywiście nie zabrakło ciekawych eksperymentów fizycznych oraz niebanalnych zadań z zakresu matematyki.

Poniżej kilka wypowiedzi uczestników warsztatów:
Mateusz: Podobała mi się praca w grupach z rówieśnikami i wykonywanie ciekawych zadań.

Kinga: Przeprowadziłam dużo nowych eksperymentów, które mnie zaciekawiły.

Szymon: Podobało mi się, ponieważ dowiedziałem się kilku nowych rzeczy.

Stypendia Brenntag
22 marca 2017 r.

Dnia 22 marca 2017 r. odbyła się uroczystość wręczania dyplomów stypendialnych Funduszu Wspomagania Zdolnych Uczniów Gimnazjów przekazanych przez Firmę Brenntag Polska Sp. z o.o.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że z wszystkich nagrodzonych gimnazjalistów powyższe stypednia otrzymała piątka naszych uczniów: Jakub Śmietana kl. 1B, Patrycja Dąbrowska z kl. 3E, Monika Świercz i Martyna Mazurkiewicz z kl. 2b oraz Klaudiusz Tamioła z kl. 1D.

W uroczystości uczestniczyli wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy, a także Dyrektor Gimnazjum nr 3 Pani Liliana Sobieska-Jędruszczak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza Pan Marek Lipiec. Stypendia wręczali: Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski oraz przedstawiciele Firmy Brenntag Polska Sp. z o.o.

Foliowa Rewolucja - warsztaty
22 marca 2017 r.

Dnia 21 marca 2017 r. w ramach projketu "Foliowa Rewolucja" stypendystki IKEA Marta Bąk i Renata Matusiak z kl. 3D prowadziły warsztaty dla uczniów Szkoły Podstwowej nr 8 w Zgierzu. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych poprowadziły również warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uniwersytetu Młodego Odkrywcy
22 marca 2017 r.

To był dzień pełen wrażeń!!! Dnia 20 marca 2017 r. uczestnicy Uniwersytetu Młodego Odkrywcy tworzyli własne modele samolotów w łódzkim areoklubie, poznawali budowę samolotów oraz prawa aerodynamiczne, które pozwalają im wzbijać się w powietrze, jak również zapoznali się z obsługą urządzeń pokładowych pod okiem doświadczonych instruktorów.

„Byłem jednym z… 75. rocznica Zbrodni Zgierskiej”
19 marca 2017 r.

Miło nam poinformować, że Aleksandra Błaszczyk, uczennica klasy 2A oraz Marcin Kacprzak, uczeń klasy 1A, zostali nagrodzeni w konkursie literackim dla uczniów zgierskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Byłem jednym z… 75. rocznica Zbrodni Zgierskiej”. Serdecznie gratulujemy.

Foliowa Rewolucja
14 marca 2017 r.

Dziś od rana uczestniczki projektu "Foliowa Rewolucja" prowadziły warsztaty dla dzieci z Przedszkola nr 12 w Zgierzu. Zadaniem przedszkolaków było ozdobić dla siebie płócienną torbę na zakupy, która ma zastąpić foliowe reklamówki. Dzieci pięknie pracowały i wykonały cudowne prace.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za gościnę.

Drakula po angielski
14 marca 2017 r.

W poniedziałek 13 marca uczniowie klasy Ib, IIa i IIb uczestniczyli w spektaklu w języku angielskim „Drakula” przygotowanym przez TNT Theatre Britain, wystawianym w Teatrze V6 w Łodzi. Była to współczesna adaptacja klasyki literatury brytyjskiej i choć historia przedstawiona na scenie ściśle trzymała się oryginału, to Wampir w niej ukazany żyje w świecie ekologicznego koszmaru. Przedstawienie zadaje bardzo aktualne pytania: czy jesteśmy gotowi, żeby walczyć o naszą planetę i co poświęcilibyśmy w tej walce. Przez dwie godziny nasi uczniowie wraz z całą widownią „przekroczyli granice i przebywali w strefie anglojęzycznej”.

Kaziuki 2017
14 marca 2017 r.

Dnia 11 marca 2017 r. odbył się w Zgierzu „Zgierski Kaziuk”, na wzór słynnych „Wileńskich Kaziuków”. Celem organizacyjnym przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom regionu zgierskiego tradycji Ziemi Wileńskiej, bogatego folkloru, wydarzeń historycznych oraz twórców i popularyzatorów kultury ludowej zarówno litewskich, jak i polskich. Do uczestnictwa w nim zapraszani są artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy, wytwórcy produktów lokalnych i inni wystawcy zarówno z Polski jak i Litwy.

My też mieliśmy przyjemność w nim uczestniczyć, poprzez odczytanie fragmentów "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Ale największym zaszczytem dla naszej szkoły było odtańczenie Poloneza przez naszych uczniów.

zobacz archiwum