Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
KLASA 2A CZYTAĆ CHCE, czyli PROJEKT Z KLASĄ
04 grudnia 2016 r. 

  

Głosujcie na nasz projekt!                         

 PROJEKT NR 237 – II A czytać chce!

Dzięki wygranej będziemy mogli stworzyć w szkole strefę kulturalnego relaksu – kolorowy kącik z kanapami, gdzie będzie można poczytać książki i czasopisma.

 1. W głosowaniu internetowym może wziąć udział Uczestnik, który przed oddaniem pierwszego głosu:

o    wejdzie na stronę konkursu - www.projektzklasa.pl,
(LINK BEZPOŚREDNIO DO
 PROJEKTU: KLASA IIA CZYTAĆ CHCE),

o    kliknie przycisk „Głosuj” przy wybranej przez siebie pracy konkursowej,

o   wypełni wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko, adres e-mail, nr tel. oraz prawidłowo wpisze wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole,

o    aktywuje link, który zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail Uczestnika,

o  zaakceptuje Regulamin głosowania oraz wyrazi zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu niezbędnym do przeprowadzenia głosowania zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. Nr 101, poz. 926 z póź. zm.)

2.  Kolejne oddanie głosu przez Uczestnika będzie się odbywało poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej pracy konkursowej, podanie adresu e-mail i wpisanie wyświetlającego się hasła internetowego oraz aktywację linku wysłanego na podany adres e-mail.

3. Aktywacja linku przysłanego przez Administratora konkursu jest konieczna przy każdorazowym oddawaniu głosu. Link ten jest aktywny 24 godziny od momentu przysłania. Dopiero aktywacja linku powoduje poprawne oddanie głosu na wybraną pracę konkursową.

4.   Uczestnik może oddać tylko jeden głos dziennie na jeden projekt.

5.   Uczestnik może wypełnić tylko jeden formularz głosowania, podać tylko jeden adres e-mail i tylko z tego adresu e-mail może oddawać głosy.

Głosujemy!!!
04 grudnia 2016 r. 

Kochani!

Nasze koło filmowe bierze udział w konkursie i potrzebujemy Waszych głosów. Aby zagłosować należy się zarejestrować a następnie zalogować na stronie niebojesiemuzyki.pl. Głosowanie trwa od 2 do 8 grudnia i można oddać tylko jeden głos na dowolną ilość filmów. Nasz znajduje się pod tym linkiem:

 http://niebojesiemuzyki.pl/glosowanie/88 (trzeba zjechać do 11 pozycji, film pt.: "Norbi Neplin"). Prosimy również o udostępnianie naszego wpisu.
Liczymy na Was i z góry dziękujemy.

III miejsce w półfinale wojewódzkim w szachach
04 grudnia 2016 r. 

W dniu 02.12.2016 r. w Młodzieżowym Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie został rozegrany półfinał wojewódzki w szachach. Mimo znakomitej postawy naszych szachistów i zaciętej walki do ostatniej partii, która decydowała o pierwszym miejscu, zabrakło nam jednego zwycięstwa do wygrania tego turnieju. W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Gim 3 reprezentowali Aleksandra Golenia i Monika Cygan z klasy 2b, Piotr Panasiuk i Jakub Marciniak z klasy 3a, Krzysztof Kurzdym z klasy 3b i Maciek Przybylski z klasy 2c.

Gratulujemy.

YouthMaSter – Akademia Młodych Osobowości
30 listopada 2016 r. 

Klasy 2 A i 2 B wzięły udział w obozie szkoleniowo – językowym „YouthMaSter – Akademia Młodych Osobowości”. Szkolenie przygotowało Europejskie Forum Młodzieży we współpracy z Career Change Wales – Training Academy z Cardiff Wielkiej Brytanii. Pięciodniowe warsztaty w Starym Gierałtowie miały na celu wspieranie rozwoju osobistego uczniów, rozwijanie twórczego myślenia i różnych aspektów komunikacji oraz umiejętności służących lepszej współpracy w grupie, a także zrozumienie istoty międzykulturowości. Z młodzieżą pracowali wolontariusze z Indii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Danii oraz Włoch. 90% zajęć odbyło się w języku angielskim. Doskonale przygotowani prowadzący, pełni pasji i energii w pracy, skradli serca uczniów. Warsztaty prowadzone były w niekonwencjonalny sposób, po to żeby zachęcić uczestników do aktywności w trakcie zajęć. Przede wszystkim prowokowały do mówienia, wypowiadania się pełnymi zdaniami, sprzyjały przełamywaniu bariery językowej. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia, a nasza młodzież przygotowała dla wolontariuszy podziękowania. Swą wdzięczność wyrazili w języku hindi, niemieckim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim oraz duńskim, a także opowiedzieli o Zgierzu i zaprosili do wspólnego tańca - belgijki. To było cudowne 5 dni.

Już wkrótce wypowiedzi uczniów.

 Fotoreportaż

Innowacja artystyczna
29 listopada 2016 r. 

W ramach innowacji artystycznej grupa plastyczna uczestniczyła dziś w warsztatach malowania na jedwabiu, organizowanych przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dziewczyny mogą pochwalić się przepięknymi pracami, no i oczywiście znajomością nowej techniki.

 Opiekunką innowacji jest Anna Marczewska

Prezent pod choinkę
29 listopada 2016 r. 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Prezent pod choinkę". Tym razem paczki dla ubogich dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii przygotowali uczniowie z klas I b, I d i III d. Koordynatorem akcji w szkole była Anna Marczewska a na terenie miasta ksiądz Marcin Undas z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu. Za okazane serce serdecznie dziękujemy, a paczuchy już w drodze,

Zwycięstwo na Gimnazjadzie Szachowej
28 listopada 2016 r. 

W dniu 28.11.2015 w Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie został rozegrany powiatowy turniej szachowy "Gimnazjada 2016". Wzięło w nim udział 20 szachistów z pięciu gimnazjów powiatu zgierskiego.

Gra toczyła się systemem "szwajcarskim", a czas na rozegranie partii to 20 minut. Po pasjonujących pojedynkach zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do półfinałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w Młodzieżowym Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

Gim 3 reprezentowali:  Aleksandra Golenia i Monika Cygan z klasy 2b, Piotr Panasiuk i Jakub Marciniak z klasy 3a, Krzysztof Kurzdym z klasy 3b i Maciek Przybylski z klasy 2c.

Gratulujemy awansu do kolejnego etapu.

Mistrzostwa Szkoły w Szachach 2016
22 listopada 2016 r. 

W dniu 22 listopada w naszej szkole odbyły się IV Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt i Chłopców w Szachach 2016/2017. 

W tym roku gościem specjalnym był Pan Piotr Straupisz ze Szkoły Szachowej SZACH-MAT, który był sędzią głównym i czuwał nad prawidłowością przebiegu konkursu.

Do rozgrywek o miano Mistrzyni i Mistrza Szkoły przystąpiło 32 szachistów. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu.

W kategorii dziewcząt tytuł mistrzyni wywalczyła Aleksandra Golenia z klasy 2b. Wicemistrzynią została Patrycja Dąbrowska z klasy 3e, trzecie miejsce przypadło Monice Cygan z klasy 2b.

W kategorii chłopców mistrzem szkoły został Piotr Panasiuk z klasy 3a. Wicemistrzem Jakub Marciniak z klasy 3a, trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Kurzdym z klasy 3b.

Serdeczne podziękowania należą się Szkole Szachowej SZACH-MAT, dzięki której wszyscy uczestnicy mogli rozgrywać zawody na szachownicach turniejowych wraz z zegarami. Organizatorami turnieju byli Pani Agnieszka Kowalczyk i Pan Dariusz Rutkowski.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotoreportaż

Zawody Robotów Sumo Challenge 2016
20 listopada 2016 r. 

19 listopada 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IX Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge 2016. W tym roku uczestniczyły dwie drużyny. Robota o nazwie GIM 3 skonstruowali Dawid Chyliński, Szymon Pietrzak i Krzysztof Wolski z klasy 2 b. Drugiego robota o nazwie REKTMACHINE przygotowali Krzysztof Kurzdym z klasy 3 b oraz Norbert Zieliński i Dawid Chrostek z klasy 2 b. Konkurencja była bardzo duża. Pomimo  nerwów i problemów drużyna robota REKTMACHINE zajęła 6 miejsce.

Stypendia Firmy Brenntag
20 listopada 2016 r. 

Dnia 16 listopada 2016 r. odbyła się uroczystość wręczania dyplomów stypendialnych Funduszu Wspomagania Zdolnych Uczniów Gimnazjów przekazanych przez Firmę Brenntag Polska Sp. z o.o. Z ogromną przyjemnością informujemy, że powyższe stypednia otrzymało 8 naszych uczniów: Błaszczyk Aleksandra kl.a, Kurzdym Krzysztof kl.3b, Mazurkiewicz Martyna, Rossek Weronika, Rzeszotarski Kryspin kl.2a, Sasin Joanna kl.2a, Wesołowski Maciej kl.2b, Żurek Martyna oraz 4 naszych absolwentów: Góral Aleksandra, Makowski Błażej, Szymański Wiktor i Wojtaszczyk Jakub.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

zobacz archiwum