Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Foliowa Rewolucja
14 lipca 2017 r. 

Nasze uczennice i projekt „Foliowa rewolucja” 2017 - zrealizowany z Fundacją Świętego Mikołaja (http://www.mikolaj.org.pl) w ramach programu IKEA FAMILY "Na Rodzinę Można Liczyć". Więcej w linku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=-I4wWdXB-sY

Wakacje
26 czerwca 2017 r. 

Okres wakacyjny
26 czerwca 2017 r. 

W okresie wakacyjnym od dnia 3 lipca 2017 r.
sekretariat szkoły czynny w godzinach
10:00 - 14:00

Uroczyste zakończenie roku szkolneo 2016-2017
26 czerwca 2017 r. 

Dnia 23 czerwca 2017 r. o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które rozpoczęło sięę od odsłuchania hymnu państwowego.

Następnie krótkie przemówienie wygłosiła Dyrektor naszego gimnazjum Pani Liliana Sobieska-Jędruszczak, która w kilku słowach omówiła największe osiągnięcia naszych uczniów. Zaraz po niej kilka słów powiedziała  Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Śmietana.

Po przemówieniach nastąpiło wręczenie świadectw najlepszym uczniom z klas pierwszych i drugich. W tym roku szkolnym najlepsze okazały się Aleksandra Błaszczyk z kl.2a i Monika Świercz z kl. 2b. Następnie Pani Dyrektor wraz z nauczycielami wręczali nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, za udział w konkursach i różnych projektach, programach oraz innych inicjatywach na rzecz szkoły. 

Po przyznaniu tych wszystkich nagród nastapiła krótka część artystyczna, a mianowicie swoje zdolności artystyczno-wokalne zaprezentował Jakub Śmietana z kl. 1b oraz wokalne Anna Szymańska z kl. 1d. Po wystąpieniach nastapiło rozejście się klas do sal na rozdanie wszystkich świadectw.

Życzymy wszystkich udanych i spokojnych wakacji i do zobaczenia 1 września !!!

Fotoreportaż

Uroczyste zakończenie roku szkolneo 2016-2017 klas trzecich
26 czerwca 2017 r. 

Dnia 23 czerwca 2017 r., po trzech latach ciężkiej nauki, nasi tegoroczni trzecioklasiści opuścili mury naszej szkoły. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie rocznika 2016/2017. Najlepszą uczennicą Złotej Dziesiątki została Marta Stelmiasiak z klasy 3B.

Cała gala rozpoczęła się od odsłuchania hymnu państwowego. Następnie krótkie przemówienie wygłosili: Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski, Dyrektor naszego gimnazjum Pani Liliana Sobieska-Jędruszczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Śmietana, a także Proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej Ks. Kan. Andrzej Chmielewski. Po tych wystąpieniach, kilka słów podziękowania wygłosiła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Kowalska z kl.3e oraz Joanna Sasin z kl. 2a.

Po przemówieniach nastąpiło wręczanie nagród. Prezydent Miasta Zgierza, Pan Przemysław Staniszewski, wręczył uczniom nagrody za udział w akcji „Wyciągamy dzieci z bramy” oraz uhonorował nasz szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance, który swoimi występami umilał czas na wielu uroczytościach szkolnych i miejskich.

Nastepnie Dyrekcja przyznawała nagrody uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, za udział w różnych konkursach, akcjach, projektach edukacyjnych oraz ogólnopolskich i międzynarodowych programach, w których nasi uczniowie zdobywali najwyższe miejsca.

Część artystyczną rozpoczął krótki występ szkolnego zespołu tanecznego LATINO FITNESS DANCE. Po wystepie zespołu zaśpiewali dla nas: Faustyna Mirowska z kl. 3d, Jakub Śmietana z kl. 1b oraz Anna Szymańska z kl.1d.

Serdecznie dziękujemy za wybór naszego gimnazjum i za te 3 lata w nim spędzone. Życzymy Wam samych sukcesów w nowych szkołach oraz nowych wyzwań i niech słowa ks. Jana Twardowskiego będą dla Was od dziś mottem przewodnim:

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna
”.

Fotoreportaż

Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej
25 czerwca 2017 r. 

Drużyna Piłki Nożnej Dziewcząt z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu brała udział w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w Głuchołazach.Naszym Piłkarkom przypadł zaszczyt  reprezentowania województwa łódzkiego.

W każdym meczu graliśmy o komplet punktów, prowadząc w czterech meczach do przerwy, ale dekoncentrowaliśmy się w końcówkach meczów, co  zaważyło o wyniku.  Mimo że nie udało się zająć punktowanego miejsca, było to dla nas  przeżycie, z którego udało nam się wywieźć wiele spostrzeżeń i doświadczeń, co wykorzystamy w naszej dalszej pracy.

Dziewczęta nie mogłby wziąć udziału w tym wspaniałym turnieju, gdyby nie sposorzy.

Dziekujemy Firmie CeTe Elektronika, która w całości pokryła koszt pobytu w ośrodku Banderoza. Firmie Sowinex, która wraz z Radą Rodziców dołożyła się do kosztów przejazdu. Paniom Dyrektor za pomoc i wsparcie przy organizacji wyjazdu.

W Mistrzostwach Polski zagrały:

Alinka Kucharska z klasy 3a, Weronika Siubielska i Weronika Chachaj z klasy 3b, Maja Szalińska z klasy 2c, Martyna Mazurkiewicz z klasy 2b, Kinga Zielińska z klasy 1b, Agnieszka Durda z klasy 2d, Klaudia Sikorska z klasy 1c i Sandra Lindner z klasy 1a.

SPONSORZY

Fotoreportaż

Zakończenie roku szkolnego 2016-2017
20 czerwca 2017 r. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

klas trzecich odbędzie się

w czwartek 22 czerwca 2017 r. o godz. 16:00.

  Zakończenie klas pierwszych i drugich

  odbędzie się dzień później dnia

23 czerwca 2017 r. o godz. 9:00.

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Latino Fitness Dance
19 czerwca 2017 r. 

Występ naszego szkolnego zespołu tanecznego
Latino Fitness Dance 
  podczas festynu w parafii NMP Różańcowej.

Uniwersytet Młodego Odkrywcy
19 czerwca 2017 r. 

W minioną sobotę na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste zakończenie projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Przedstawiciele wszystkich szkół biorących udział w cyklicznych spotkaniach przez ostatnie pół roku zaprezentowali efekty swojej pracy wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście uczniów Gimnazjum nr 3 w Zgierzu pod kierownictwem Izabeli Rybak i Elżbiety Pacyniak.

Lekcja historii
17 czerwca 2017 r. 

Aset i Kheda z kl. 1e zaprezentowały historię Zgierza, jego symbole oraz zabytki podczas lekcji historii. Aset przedstawiła historię naszego miasta w języku polskim.Prezentacja została przygotowana we współpracy z panią Alą Papką-Oczkowską i panią Agnieszką Kowalczyk.

zobacz archiwum