Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
24 czerwca 2015 r. 

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas trzecich

odbędzie się w czwartek 25 czerwca 2015 r. o godz. 16:00.

Zakończenie klas pierwszych i drugich

odbędzie się dzień później dnia 26 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Z wizytą w Bibliotece Amerykańskiej
23 czerwca 2015 r. 

W czerwcu uczniowie klasy IIIA językowej odwiedzili Bibliotekę Amerykańską :American Corner w Łodzi. W czasie wizyty uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat przyczyn udziału USA w I Wojnie Światowej. Było to ciekawe spojrzenie na fakty, które znali z lekcji historii. Oprócz  przedstawienia fragmentów historii USA prowadzący spotkanie zachęcali uczestników do nauki języka angielskiego i przedstawili im różne możliwości skorzystania z programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Na zakończenie wszyscy obecni na spotkaniu z dużym zaangażowaniem grali w gry planszowe oczywiście w wersji angielskiej.
Wyjście do biblioteki zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kłobska i Małgorzata Puchalska.

Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”
19 czerwca 2015 r. 

Dnia 8 czerwca zakończył się trwający cały rok szkolny konkurs „Mistrz Sudoku”.  Tegoroczna III edycja konkursu składała się z czterech etapów, podczas których zawodnicy w ściśle określonym czasie samodzielnie rozwiązywali  sudoku o różnym stopniu trudności – łatwy, średnio trudny, trudny. W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum. Niekwestionowaną mistrzynią została Michalina Baranowska z klasy III A, która uzyskała łącznie 711 punktów. Kolejne wysokie wyniki uzyskali: Marta Pietrzak z klasy II A – 685 punktów, Marta Milczarek z klasy II B – 635 punktów oraz Krzysztof Kurzdym z klasy I B – 599 punktów. Na wyróżnienie zasługują także Natalia Grzybowska i Błażej Makowski z klasy II B. Organizatorkami konkursu były panie Elżbieta Pacyniak i Bożena Pietruszewska. Szczegółowe informacje o wynikach znajdziecie w zakładce SUDOKU. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz osiągniętych wyników i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu we wrześniu.

Kampania społeczna
10 czerwca 2015 r. 

Podczas festynu z okazji Dnia Matki, który odbył się u nas 27 maja 2015r., zaprezentowaliśmy kampanię społecznę pod hasłem „Toleruję. Nie hejtuję!”. Przygotowali ją uczniowie realizujący od początku roku szkolnego projekt „Nienawiść. Gim 3 jest przeciw” w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Nienawiść. Jestem przeciw!”. Celem projektu jest przeciwdziałanie mowie nienawiści i wszelkim przejawom dyskryminacji. Kampania „Toleruję. Nie hejtuję!” została zaplanowana i przygotowana, aby przeciwstawić się hejtowaniu w Internecie. Uczniowie z grupy projektowej opracowali hasło kampanii, wzięli udział we flash mobie, który zatańczyli wspólnie z grupą Latino Fitness Dance oraz przygotowali stoisko promujące program, aby opowiedzieć o swoich działaniach gościom. Proponowali wykonanie ćwiczeń pt. „Uczucia” i „Bitwa o mandarynkę”. Można było spróbować babeczek i pysznego ciasta. W trakcie festynu został też oficjalnie zaprezentowany plakat projektu, który na podstawie pomysłów grupy przygotowała Magda Kwiatkowska. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego młodzież realizująca projekt wystąpiła w koszulkach z logo miasta Zgierza i hasłem kampanii.

FLASH MOB - filmik    FLASH MOB przed UMZ - filmik (cz.1)   FLASH MOB przed UMZ - filmik (cz.2)

Opiekunki projektu: Liliana Sobieska-Jędruszczak, Ewa Jaskuła

Relacja z wydarzenia

Dzień Dziecka w Parku Miejskim
10 czerwca 2015 r. 

Szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance wraz z opiekunką panią Urszulą Karwowską wystąpił podczas obchodów z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych w Parku Miejskim. Z wielką radością i z całego serca życzymy wszystkim gimnazjalistom, abyście mieli wiele powodów do uśmiechu przez cały rok.


Fotoreportaż                                 Latino Fitness Dance

I Miejski Turniej Piłki Nożnej
10 czerwca 2015 r. 
W dniu 24 maja 2015 r. szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance uczestniczył w I Miejskim Turnieju Piłki Nożnej, podczas którego kibicował naszym zgierskim sportowcom. 
 

  Fotoreportaż

Fit Day w Dobrej
10 czerwca 2015 r. 

W dniu 23 maja szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance wystąpił gościnnie w Szkole Podstawowej w Dobrej z okazji pikniku rodzinnego pod hasłem Fit Day.  

Fotoreportaż

WENA 2015
10 czerwca 2015 r. 

Po raz dwudziesty drugi w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski WENA, którego pomysłodawczynią jest pani Dyrektor Bożena Wężyk. W tym roku konkurs nawiązywał do obchodzonego Roku Polskiego Teatru Publicznego. Tematem przewodnim były słowa z wiersza Edwarda Stachury „DWA TEATRY”: „Życie to nie teatr…”. Swój udział zgłosiło 10 uczniów ze szkół gimnazjalnych. W jury zasiadły panie: Anna Chodowska, Wacława Frątczak oraz nauczycielki, które przyjechały ze swoimi uczniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrektor Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza pani Bożena Wężyk oraz Naczelnik Wydział Edukacji i Młodzieży pan Marek Lipiec.

Rolę konferansjerów pełnili uczniowie klas trzecich: Natalia Jóźwiak, Jakub Pacyniak i Michał Swiątczak.

Po burzliwych naradach Jury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji.

I miejsce zdobyła Kaja Hefczyńska z Gimnazjum w Solcy Wielkiej (podopieczna p. Anety Pyciarz), II miejsce - Dagmara Olczak, III miejsce - Aleksandra Kapica – obie reprezentowały Zespół Szkolno-Gimnazjalny im. Jana Pawła II w Grotnikach i zostały przygotowane przez p. Ewę Gontarską – Pawluczyk.

Prezentowane utwory pochodziły z dramatów pióra Aleksandra Maliszewskiego, Aleksandra Fredry, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza oraz Williama Szekspira.

Fundatorem nagród była Dyrekcja naszej szkoły.


Fotoreportaż

III Powiatowy Konkurs Historyczny
10 czerwca 2015 r. 

Dnia 25 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu odbyło się rozdanie nagród w III Powiatowym Konkursie Historycznym dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu zgierskiego. Szkoły średnie rozwiązywały test z zakresu II wojny światowej – historia powszechna (wojna w Europie, Afryce, Azji), szkoły podstawowe i gimnazjalne zmierzyły się z barokiem. 

Nagrody wręczał Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Powiatu Zgierskiego Pan Jacek Brzeziński. Powiat Zgierski jest również głównym sponsorem nagród w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorem konkursu jest Zespół Doradców Metodycznych Powiatu Zgierskiego reprezentowany przez mgr Iwonę Drzeń.

WYNIKI KONKURSU

Fotoreportaż

SPOTKANIE Z RODZICAMI
04 czerwca 2015 r. 

               UWAGA!!!!

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 w Zgierzu 

serdecznie zaprasza na zebranie 

z Rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych, 

które odbędzie się dnia 10 czerwca  2015 r. 

o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej!

zobacz archiwum