Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
26 sierpnia 2015 r. 

Uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się 1 września 2015 r. (wtorek)

o godzinie 9:00.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
26 sierpnia 2015 r. 

Jak to zwykle w życiu bywa, wszystko, co dobre szybko się kończy. Ale zanim powitamy nowy rok szkolny 2015/2016 przypomnijmy sobie jak wyglądało zakończenie roku klas trzecich, czyli naszych absolwentów.

 

 Fotoreportaż

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
24 czerwca 2015 r. 

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas trzecich

odbędzie się w czwartek 25 czerwca 2015 r. o godz. 16:00.

Zakończenie klas pierwszych i drugich

odbędzie się dzień później dnia 26 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Z wizytą w Bibliotece Amerykańskiej
23 czerwca 2015 r. 

W czerwcu uczniowie klasy IIIA językowej odwiedzili Bibliotekę Amerykańską: American Corner w Łodzi. W czasie wizyty uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat przyczyn udziału USA w I Wojnie Światowej. Było to ciekawe spojrzenie na fakty, które znali z lekcji historii. Oprócz  przedstawienia fragmentów historii USA prowadzący spotkanie zachęcali uczestników do nauki języka angielskiego i przedstawili im różne możliwości skorzystania z programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Na zakończenie wszyscy obecni na spotkaniu z dużym zaangażowaniem grali w gry planszowe oczywiście w wersji angielskiej.
Wyjście do biblioteki zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kłobska i Małgorzata Puchalska.

Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”
19 czerwca 2015 r. 

Dnia 8 czerwca zakończył się trwający cały rok szkolny konkurs „Mistrz Sudoku”.  Tegoroczna III edycja konkursu składała się z czterech etapów, podczas których zawodnicy w ściśle określonym czasie samodzielnie rozwiązywali  sudoku o różnym stopniu trudności – łatwy, średnio trudny, trudny. W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum. Niekwestionowaną mistrzynią została Michalina Baranowska z klasy III A, która uzyskała łącznie 711 punktów. Kolejne wysokie wyniki uzyskali: Marta Pietrzak z klasy II A – 685 punktów, Marta Milczarek z klasy II B – 635 punktów oraz Krzysztof Kurzdym z klasy I B – 599 punktów. Na wyróżnienie zasługują także Natalia Grzybowska i Błażej Makowski z klasy II B. Organizatorkami konkursu były panie Elżbieta Pacyniak i Bożena Pietruszewska. Szczegółowe informacje o wynikach znajdziecie w zakładce SUDOKU. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz osiągniętych wyników i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu we wrześniu.

Kampania społeczna
10 czerwca 2015 r. 

Podczas festynu z okazji Dnia Matki, który odbył się u nas 27 maja 2015r., zaprezentowaliśmy kampanię społecznę pod hasłem „Toleruję. Nie hejtuję!”. Przygotowali ją uczniowie realizujący od początku roku szkolnego projekt „Nienawiść. Gim 3 jest przeciw” w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Nienawiść. Jestem przeciw!”. Celem projektu jest przeciwdziałanie mowie nienawiści i wszelkim przejawom dyskryminacji. Kampania „Toleruję. Nie hejtuję!” została zaplanowana i przygotowana, aby przeciwstawić się hejtowaniu w Internecie. Uczniowie z grupy projektowej opracowali hasło kampanii, wzięli udział we flash mobie, który zatańczyli wspólnie z grupą Latino Fitness Dance oraz przygotowali stoisko promujące program, aby opowiedzieć o swoich działaniach gościom. Proponowali wykonanie ćwiczeń pt. „Uczucia” i „Bitwa o mandarynkę”. Można było spróbować babeczek i pysznego ciasta. W trakcie festynu został też oficjalnie zaprezentowany plakat projektu, który na podstawie pomysłów grupy przygotowała Magda Kwiatkowska. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego młodzież realizująca projekt wystąpiła w koszulkach z logo miasta Zgierza i hasłem kampanii.

FLASH MOB - filmik    FLASH MOB przed UMZ - filmik (cz.1)   FLASH MOB przed UMZ - filmik (cz.2)

Opiekunki projektu: Liliana Sobieska-Jędruszczak, Ewa Jaskuła

Relacja z wydarzenia

Dzień Dziecka w Parku Miejskim
10 czerwca 2015 r. 

Szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance wraz z opiekunką panią Urszulą Karwowską wystąpił podczas obchodów z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych w Parku Miejskim. Z wielką radością i z całego serca życzymy wszystkim gimnazjalistom, abyście mieli wiele powodów do uśmiechu przez cały rok.


Fotoreportaż                                 Latino Fitness Dance

I Miejski Turniej Piłki Nożnej
10 czerwca 2015 r. 
W dniu 24 maja 2015 r. szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance uczestniczył w I Miejskim Turnieju Piłki Nożnej, podczas którego kibicował naszym zgierskim sportowcom. 
 

  Fotoreportaż

Fit Day w Dobrej
10 czerwca 2015 r. 

W dniu 23 maja szkolny zespół taneczny Latino Fitness Dance wystąpił gościnnie w Szkole Podstawowej w Dobrej z okazji pikniku rodzinnego pod hasłem Fit Day.  

Fotoreportaż

WENA 2015
10 czerwca 2015 r. 

Po raz dwudziesty drugi w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski WENA, którego pomysłodawczynią jest pani Dyrektor Bożena Wężyk. W tym roku konkurs nawiązywał do obchodzonego Roku Polskiego Teatru Publicznego. Tematem przewodnim były słowa z wiersza Edwarda Stachury „DWA TEATRY”: „Życie to nie teatr…”. Swój udział zgłosiło 10 uczniów ze szkół gimnazjalnych. W jury zasiadły panie: Anna Chodowska, Wacława Frątczak oraz nauczycielki, które przyjechały ze swoimi uczniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrektor Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza pani Bożena Wężyk oraz Naczelnik Wydział Edukacji i Młodzieży pan Marek Lipiec.

Rolę konferansjerów pełnili uczniowie klas trzecich: Natalia Jóźwiak, Jakub Pacyniak i Michał Swiątczak.

Po burzliwych naradach Jury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji.

I miejsce zdobyła Kaja Hefczyńska z Gimnazjum w Solcy Wielkiej (podopieczna p. Anety Pyciarz), II miejsce - Dagmara Olczak, III miejsce - Aleksandra Kapica – obie reprezentowały Zespół Szkolno-Gimnazjalny im. Jana Pawła II w Grotnikach i zostały przygotowane przez p. Ewę Gontarską – Pawluczyk.

Prezentowane utwory pochodziły z dramatów pióra Aleksandra Maliszewskiego, Aleksandra Fredry, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza oraz Williama Szekspira.

Fundatorem nagród była Dyrekcja naszej szkoły.


Fotoreportaż

zobacz archiwum