Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
23 sierpnia 2016 r. 

 Uprzejmie informujemy,

że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się dnia 1 września 2016 r.

o godzinie 10:00.

 

Ponadto informujemy, że tego samego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych. 

Serdecznie zapraszamy.

Stypendium Rady Miasta Zgierza
27 lipca 2016 r. 

Wakacje wakacjami, ale musimy się pochwalić. Z ogromną przyjemnością informujemy, że 9 naszych uczniów otrzymało stypendium Rady Miasta Zgierza. Komisja jednogłośnie postanowiła je przyznać: Kamilowi Florczakowi, Gabrieli Gorzkowskiej, Aleksandrze Góral, Wojciechowi Kowalczykowi, Annie Krzemińskiej, Błażejowi Makowskiemu, Marcie Pękali, Wiktorowi Szymańskiemu oraz Jakubowi Wojtaszczykowi.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymu dalszych sukcesów!!!  

WAKACJE
26 czerwca 2016 r. 

 Wszystkim uczniom życzymy udanych i spokojnych wakacji.

Do zobaczenia 1 września 2016 r. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
26 czerwca 2016 r. 

Dnia 24 czerwca 2016 r. o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Jak zawsze rozpoczęło się od odsłuchania hymnu państwowego. Następnie opiekun Pocztu Sztandarowego, Pan Marcin Biadun przedstawił nowy skład, który godnie będzie reprezentował nasze gimnazjum przez następny rok szkolny.

Następnie krótkie przemówienie wygłosiła Dyrektor naszego gimnazjum Pani Liliana Sobieska-Jędruszczak, która w kilku słowach omówiła największe osiągnięcia naszych uczniów. Zaraz po niej kilka słów powiedział Sekretarz Miasta Zgierza Pan Robert Chocholski, a po nim Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Chrostek.

Po przemówieniach nastąpiło wręczenie świadectw najlepszym uczniom z klas pierwszych i drugich. W tym roku szkolnym najlepsza okazała się Martyna Mazurkiewicz, uczennica klasy I B. Następnie Pani Dyrektor wraz z Sekretarzem przyznawali nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, za udział w konkursach i różnych projektach, programach oraz innych inicjatywach na rzecz szkoły. 

Jednakże największą sympatię wzbudziła nagroda dla Diany Czyżewskiej (pochodzącej z Kazachstanu), uczennicy klasy II B, która w ciągu zaledwie jednego roku opanowała podstawy języka polskiego i przez cały rok szkolny pielęgnowała jego polskość.

Po przyznaniu tych wszystkich nagród nastapiło rozejście się klas do sal na rozdanie wszystkich świadectw. Zobaczcie jak to wyglądało. 

Życzymy wszystkich udanych i spokojnych wakacji i do zobaczenia 1 września !!!

FOTORELACJA

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich
23 czerwca 2016 r. 

No i stało się….. Nasi tegoroczni trzecioklasiści opuścili mury naszej szkoły. Podczas dzisiejszej uroczystości nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie rocznika 2015/2016. Najlepszym uczniem Złotej Dziesiątki został Błażej Makowski z klasy 3B.

Cała gala rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły klasom drugim oraz od odsłuchania hymnu państwowego. Następnie krótkie przemówienie wygłosiła uczennica klasy 2B Marta Stelmasiak, która w kilku słowach pożegnała trzecioklasistów. Po jej przemówieniu parę słów powiedzieli uczniowie klas trzecich, Kasia Żelazkowska, Wiktor Szymański i Jakub Wojtaszczyk.

Po wystąpieniach uczniów kilka słów powiedziała Pani Dyrektor Liliana Sobieska-Jędruszczak, a zaraz po niej Prezydent Miasta Zgierza, Pan Przemysław Staniszewski, który zaszczycił nas swoją obecnością wręczając uczniom nagrody za udział w akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Potem kilka słów powiedziała Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Chrostek oraz Przewodniczący Rady Osiedla 650-lecia, Pan Paweł Gancarz, który uhonorował ucznia klasy III C, Daniela Skórskiego za wzorową postawę i smykałkę do różnorodnych przedsięwzięć.

Po tych przemówieniach Dyrekcja przyznawała nagrody uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, za udział w różnych konkursach, akcjach, projektach edukacyjnych oraz ogólnopolskich i międzynarodowych programach, w których nasi uczniowie zdobywali najwyższe miejsca. Jednakże największą sympatię wzbudziła nagroda dla Ilony Czyżewskiej (pochodzącej z Kazachstanu), uczennicy klasy III A, która w ciągu zaledwie jednego roku opanowała podstawy języka polskiego i przez cały rok szkolny pielęgnowała jego polskość.

Część artystyczną rozpoczął krótki występ szkolnego zespołu tanecznego LATINO FITNESS DANCE. Następnie w przedstawieniu pt. „Życie gimnazjalisty na wesoło” wystąpili uczniowie klas trzecich, a całość uroczystości uwieńczył występ Jakuba Wojtaszczyka z klasy III B, który dla wszystkich zaśpiewał.

Serdecznie dziękujemy za wybór naszego gimnazjum i za te 3 lata w nim spędzone. Życzymy Wam samych sukcesów w nowych szkołach oraz nowych wyzwań i niech słowa ks. Jana Twardowskiego będą dla Was od dziś mottem przewodnim:

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

FOTORELACJA

70-lecie Klubu Włókniarz Zgierz
23 czerwca 2016 r. 

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego drużyna piłki nożnej chłopców naszego gimnazjum wzięła udział w turnieju piłkarskim z okazji 70-lecia ZKS Włókniarz. Do turnieju przystąpiły trzy zgierskie gimnazja. Gim 3 Zgierz wystawiło dwie drużyny, Gim 1 i Gim 2 po jednej. W meczu finałowym z Gim 1 po zaciętym i bardzo dobrym meczu naszych piłkarzy padł bezbramkowy remis. Po serii rzutów karnych zajęliśmy II miejsce. Naszym drużynom kibicowały dziewczęta z zespołu "Latino Fitness Dance".

Gratulujemy! 


FOTORELACJA

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
22 czerwca 2016 r. 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas trzecich

odbędzie się w czwartek 23 czerwca 2016 r. o godz. 16:00.

Zakończenie klas pierwszych i drugich

odbędzie się dnia 24 czerwca 2016 r. o godz. 9:00.

 Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów!!!

ZAPROSZENIE
21 czerwca 2016 r. 

 

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NASTOLATKÓW 8 WSPANIAŁYCH
19 czerwca 2016 r. 

Z ogromną przyjemnością informujmy, że uczennica klasy 3C Katarzyna Żelazkowska znalazła się wśród 8 Najwspanialszych w Polsce podczas XXII OGÓLNOPOLSKIEGO SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW "OŚMIU WSPANIAŁYCH".

FOTORELACJA

Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych
19 czerwca 2016 r. 

Dnia 14 czerwca 2016 r. grupa naszych uczniów wraz z opiekunkami pojechała na OPPM, czyli Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Nasi uczniowie pojechali z projektem, ktory realizowali przez kilka ostanich miesięcy, a między innymi "Ich duch przetrwa w nas..." Historia rodziny Szwarców i Zgierza w dwudziestoleciu międzywojennym

Zobaczcie, jak prezentowała się nasza szkoła na tle innych szkół z całej Polski.

FOTORELACJA

zobacz archiwum