NOWA STRONA SZKOŁY
05 grudnia 2017 r.

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 4 GRUDNIA 2017 R.

DZIAŁA NOWA STRONA INTERNETOWA

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 W ZGIERZU

www.sp8.miasto.zgierz.pl

Strona jest na bieżąco uzupełniania,
w związku z tym, prosimy o wyrozumiałość.

Konsultacje
28 listopada 2017 r.

Informujemy, że dnia 29 listopada 2017 r. (środa)

w godzinach 17:00 - 19:00

odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Uroczyste otwarcie sali katechetycznej
28 listopada 2017 r.

Dnia 27 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie sali katechetycznej. Spotkaniu przewodniczył ks. dziekan Andrzej Chmielewski oraz ks. proboszcz Paweł Szubert, a także Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży UMZ Pan Marek Lipiec, Przewodniczący Rady Miasta Zgierza Pan Radosław Gajda, dyrekcja szkoły, uczniowie i zaproszeni goście. Na uwagę zasługuje ceremonia przecięcia wstęgi i poświęcenia sali katechetycznej. Cała uroczystość została wzbogacona o przedstawienie pt.: "Anioł Stróż Karola Wojtyły" i wystawę poświęconą papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Wydarzeniu towarzyszyła podniosła i radosna atmosfera.

Wycieczka do Łagiewnik
27 listopada 2017 r.

W czwartek 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV b uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim. W czasie zajęć uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody. Z kompasem i mapą wędrowali po łagiewnickim lesie wykonując różnorodne zadania. Pogoda dopisała. Las wyglądał wspaniale w listopadowym słońcu. Na zakończenie odbyło się ognisko. Kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Sukcesy naszych uczniów
26 listopada 2017 r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jakub Śmietana z kl. 2b gim zdobył I miejsce w IV Festiwalu wokalnym dla dzieci i młodzieży "Cantus". W tym samym konkursie Anna Szymańska z kl. 2d zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedstawienie w kościele
26 listopada 2017 r.

19 listopada 2017 r. w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu uczniowie naszej szkoły wystawili przestawienie pt." Anioł Stróż Karola Wojtyły". Parafianie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Niecodzienna lekcja j.angielskiego
24 listopada 2017 r.

Dnia 23 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziękczynienia. Uczniowie klas 7B, 7D oraz 6B przygotowali dla swoich młodszych kolegów niecodzienną lekcję języka angielskiego. Uczniowie mogli dowiedzieć się o historii Dnia Dziękczynienia, o współpracy pielgrzymów i rdzennych Amerykanów. Obejrzeli również przedstawienie w języku angielskim, z którego dowiedzieli się, za co Amerykanie dziękują podczas tego święta. Uczennice z klasy 7B zatańczyły „Taniec indyka”. Na zakończenie uczniowie klas szóstych wzięli udział w quizie za pomocą platformy Kahoot.

23 listopada 2017 r.

Konsultacje
23 listopada 2017 r.

Informujemy, że dnia 29 listopada 2017 r. (środa)
w godzinach 17:00 - 19:00
odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

X Międzynarodowe Walki Robotów Sumo Challenge 2017
19 listopada 2017 r.

Nasi uczniowie w składzie: Miłosz Dałek, Paweł Gębicki, Maciej Grzelązka, Bartosz Marciniak, Norbert Zieliński i Dominik Zybert pod opieką Pani Ewy Zielewskiej i Pani Agnieszki Kowalczyk dzielnie walczyli na Międzynarodowych Zawodach Sumo Challenge 2017, które odbyły się 18 listopada 2017 r. w Zatoce Sportu w Łodzi. Paweł Gębicki i Maciej Grzelązka (robot "POMPEK") zajęli VI miejsce, Miłosz Dałek i Dominik Zybert (robot "YAREQ") zajęli VII miejsce, Norbert Zieliński i Bartosz Marciniak (robot "Zasłonięta szafa") zajęli VIII miejsce. W kategorii Bear Rescue. Maciej Grzelązka zdobył IV miejsce w kategorii FREESTYLE.