Gimnazjum nr 3 im Adama Mickiewicza w Zgierzu
Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2016
17 października 2016 r. 

Choć Dzień Edukacji Narodowej przypadał 14 października, to uroczyste obchody najważniejszego święta nauczycieli miały miejsce dziś w naszym gimnazjum. Uroczystość połączona była z symbolicznym otwarciem wyremontowanej sali gimnastycznej dzięki firmie Torggler ze Zgierza. Jej przedstawiciel podpisał również porozumienie o patronacie nad jedną z klas w naszej szkole. W wydarzeniu wzięli też udział pedagodzy, dyrektorzy placówek oświatowych, posłowie, przedstawiciele firm i instytucji oraz Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, który życzył nauczycielom wytrwałości i rozwoju zawodowego.

 Fotoreportaż 

Wicemistrzynie województwa!
16 października 2016 r. 

Nasze piłkarki zajęły II miejsce w finale wojewódzkim  Orlikowej Lidze Mistrzów Łódzkie 2016.

Podopieczne trenera Dariusza Rutkowskiego w meczu półfinałowym pewnie pokonały drużynę z Żelechlinka 2:0,a  w meczu finałowym przegrały 2:1 ze Świnicami Warckimi.

Wypowiedz trenera po meczu finałowym:

Dziewczyny zagrały świetne zawody. Jest to poukładany piłkarsko zespół. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, iż są sportową wizytówka naszej szkoły,  są  bardzo ambitne, stawiające sobie cele, odkrywające i rozwijające swoje pasje.

Dziewczyny dziękuję za wielkie emocje, za  walkę do końca. Jestem z Was bardzo dumny i nie żałuję ani jednej godziny, którą poświęciłem Wam na treningach. Jestem pewien, że gdyby nie przenikliwy chłód i bardzo silny wiatr, który nie pozwolił na widowiskową grę piłką, co jest nasza domeną, wynik tych zawodów byłby inny. Podziękowania także kieruję pod adresem Joasi Nazar z UMKS Zgierz, która przez ostanie dwa tygodnie pomagała mi w przygotowaniu bramkarek.

Dziewczyny gratulujemy !

Wicemistrzynie województwa  to: Ala Kucharska kl. 3a, Kinga Zielińska kl. 1b, Weronika Siubielska kl. 3b, Majka Szalińska kl 2c, Weronika Chachaj kl 3b, Ola Golenia i Martyna Mazurkiewicz kl 2b, Kasia Kowalska kl. 3e,  Aga Durda kl. 2d Klaudia Sikorska kl. 1c Sandra Lindner kl. 1a i Oliwia Milczarek kl. 3c. Fotoreportaż przygotowała Wiktoria Wasielewska z kl. 1a. 

Sukcesy naszych uczniów
16 października 2016 r. 

Aniela Karczmitowicz z klasy 1b 5 zawodniczką Mistrzostw Europy w zapasach.10 narodowości, ponad 240 zawodniczek do 17 lat i 4 miejsce w International Cup Brandenburgia.

Z wizytą w Warszawie
16 października 2016 r. 

Joanna Sasin i Marysia Przybysz, uczennice kl. II A, wzięły udział w Art Campie - spotkaniu praktyków edukacji kulturalnej w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. W jednym miejscu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, artyści, animatorzy i edukatorzy kulturowi z całej Polski. Dziewczyny uczestniczyły w warsztatach twórczych z teatru i filmu, targach edukacji kulturalnej oraz w spacerze Śladami Filmowej Warszawy.

Z wizytą w Muzeum
16 października 2016 r. 

Klasy 1 d i 2 a odwiedziły Muzeum Miasta Zgierza. Uczniowie spotkali się z członkami Stowarzyszenia Zgierskich Sybiraków oraz zwiedzili wystawę „Świat zmysłów".

Dzień Edukacji Narodowej 2016
14 października 2016 r. 

Dzień Edukacji Narodowej 2016
14 października 2016 r. 

Dnia 14 pażdziernika 2016 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Przewodnicząca SU Katarzyna Kowalska wraz z członkami samorządu wręczała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszego gimnazjum własnoręcznie zrobione przez naszych uczniów kartki z życzeniami  

Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację oraz źyczymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Samorząd Uczniowski

SPOTKANIE Z RODZICAMI
10 października 2016 r. 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Rodzicami, które odbędzie 12 października godz. 1730.

Zapraszamy również na szkolenie prowadzone przez dr Wandę Baranowską w ramach Uniwersytetu dla Rodziców pt. "Co zrobić, żeby mojemu dziecku chciało się chcieć – o motywacji" o godzinie 1830 w jadalni szkolnej.

Ponadto o godz. 1630 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

Wspomnienie lata
10 października 2016 r. 

WSPOMNIENIE LATA / MEMORIES OF SUMMER – to tytuł filmu w reżyserii Adama Guzińskiego, którego premiera odbyła się 8 października 2016 roku, podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jest to jedna z 15 projekcji, kandydująca do miana najlepszego filmu w kategorii Konkurs Międzynarodowy.

Dlaczego Wam o nim piszemy? Bo jest nam niezmiernie miło poinformować, że jedną z główny ról zagrała w tym filmie nasza absolwentka – Paulina Angielczyk. Akcję filmu reżyser osadził w końcówce lat 70 – tych. Jest lato, w małym miasteczku. 12 – letni Piotrek (debiutujący na ekranie Max Jastrzębski) jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, który wyjechał do pracy „za chlebem”, matka zaczyna znikać wieczorami z domu. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń (Majką – również debiutująca na dużym ekranie Paulina Angielczyk) i rozczarowań. Po powrocie ojca chłopak musi stanąć w konfrontacji z niewygodna prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką? Odpowiedzi na część z tych pytań możemy zobaczyć na ekranie, pozostałe owiane są tajemnicą i pozostają w sferze domysłów widza.

Paulina Angielczyk gra w tym filmie rolę Majki – z pozoru twardej, dynamicznej, pozbawionej uczuć dziewczyny. Buntowniczki, która w głębi serca jest bardzo wrażliwa, delikatna i zagubiona w otaczającym ją świecie. Jak twierdzi Paulina, wcielenie się w rolę Majki nie było łatwe. Potrzebowała czasu, by odnaleźć się w świecie swojej bohaterki. Ale efekty tej pracy były rewelacyjne. Podczas konferencji z widzami reż. Adam Guziński ocenił efekty pracy młodzieży na najwyższym z możliwych poziomów. Również publiczność oceniła grę młodych bohaterów owacjami na stojąco. Castingi do filmu WSPOMNIENIE LATA rozpoczęły się jesienią 2014 roku. Sam reżyser jeździł z ekipą po szkołach w całej Polsce, by odnaleźć najlepszych kandydatów do odegrania głównych ról w filmie. Warto wspomnieć, że do roli Majki stanęło w całej Polsce ponad 8 tysięcy dziewcząt. Paulina okazała się NAJLEPSZA. Zdjęcia do filmu kręcone były między lipcem a wrześniem 2015 w kilku miejscach w Polsce, m.in. w Częstochowie, Łodzi, Lublińcu i pod Krakowem. Młodzi aktorzy stanęli u boku takich sław jak Urszula Grabowska i Robert Więckiewicz. Warto wspomnieć, że nie był to debiut Pauliny przed kamerą. Występowała już wcześniej na małym ekranie w serialach: „Małolaty” oraz „Pielęgniarki”.

Paulinko… Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że swym talentem i ciężką pracą osiągnęłaś tak duży sukces. Życzymy Ci, abyś nie zaprzestała realizacji swoich marzeń i pasji, a sobie byśmy mieli okazję oglądać Cię jeszcze nie raz na małym i dużym ekranie.

Gratulujemy i Dziękujemy.

4 Łapy
09 października 2016 r. 

Nasze Szkolne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Cztery łapy” pod opieka nauczycielki biologii Karoliny Balickiej organizuje każdego roku akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt. Społeczność uczniowska zaangażowana jest w niesienie pomocy bezdomnym, chorym, głodnym psiakom i kociakom. Naszym sercom bliski jest los porzuconych, niechcianych zwierzątek.

Na przerwach „Nasza Kocia Organizacja” – Maja Szalińska, Julia Luks z klasy II C, Aleksandra Błaszczyk, Joanna Sasin z klasy IIA w kocich strojach zbiera karmę. Bardzo angażujemy się w niesienie pomocy i z dnia na dzień karmy bardzo przybywa.

Apelujemy o przynoszenie suchej karmy, puszek, saszetek dla psiaków i kociaków, aby bezpańskie zwierzaki mogły przetrwać nadchodząca zimę.

      „Cztery łapy” – jesteśmy z miłości do zwierząt

Plakat promujący akcję

zobacz archiwum