Równać szanse 2004- Tacy sami ?
  założenia
  harmonogram
  wizyta 1
  wizyta 2
  raport- 1 etap
  kalendarz- 1 etap
  wizyta 3
  wizyta 4
  raport- 2 etap
  kalendarz- 2 etap
  wioska indiańska
  słownik kminy
  gazetka
  sponsorzy
  księga gości

Miasta
  Ślesin
  Zgierz

Kalendarium i opis działań przeprowadzonych w ramach 1. części projektu

Zadanie

Poznanie życia szkół drogą elektroniczną.

IX - XII 2004 r.

Opis działania

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli informatyki prowadzili korespondencję elektroniczną, Gim. 3 wpisało się w księgę gości gimnazjum ślesińskiego i odwrotnie. Informację o życiu szkół stanowiły również strony internetowe placówek.

Zadanie

Szkolenia i zajęcia dla młodzieży w celu merytorycznego przygotowania do projektu.

IX - XII 2004 r.

Opis działania

Koordynatorzy zapoznali nauczycieli i młodzież z ideą projektu, i zaplanowali wstępnie działania zmierzające do jego realizacji.

Zadanie

Wstępna wizyta w szkole partnerskiej.

14.12.04 r.

Opis działania

Grupa nauczycieli ze Zgierza odwiedziła szkołę partnerską w celu bliższego poznania i ustalenia harmonogramu działań. Nastąpiła również wymiana doświadczeń dotycząca prowadzenia placówki oświatowej.

Zadanie

Przygotowanie trasy wędrówki po Łodzi.

styczeń 2004 r.

Opis działania

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela geografii i historii ustalili trasę zwiedzania Łodzi przez młodzież ślesińską. Opracowali również pozostałe punkty wizyty, przygotowali warsztaty teatralne i zabawy integracyjne.

Zadanie

Rewizyta grupy nauczycieli ze Ślesina.

1.02.2004 r.

Opis działania

Nauczyciele ustalili program wspólnej konferencji i jej formę (tematy, wykłady, warsztaty), wstępnie omówili finał realizacji projektu. Ustalili również przedsięwzięcia poza projektem (dalsza współpraca, udział młodzieży ze Ślesina w powiatowym konkursie organizowanym przez Gim.3 "Najlepszy z najlepszych"). Wymienili doświadczenia dotyczące metod pracy, problemów wychowawczych. Wymienili upominki. Szkoła ślesińska podarowała obraz namalowany przez ucznia. Gimnazjum ze Zgierza podarowało Ślesinowi komunikator internetowy.

Zadanie

Wizyta młodzieży ze Ślesina w Zgierzu.

1 - 2 luty 2005 r.

Opis działania

Program wizyty 1.02.2005 r.

• poczęstunek,
  • zwiedzanie szkoły, udział w lekcjach,
  • prelekcja i pokaz multimedialny dotyczący założenia młodzieżowego konta bankowego,
  • wyjazd do Łodzi; Księży Młyn, Galeria Łódzka- seans w multikinie,
  • zwiedzanie Zgierza,
  • przyjazd do Grotnik; obiadokolacja, warsztaty teatralne, zabawy integracyjne, dyskoteka.

Program wizyty 2.02.2005 r.

• śniadanie,
  • Teatr Wielki - zwiedzanie kulis teatru,
  • Lotnisko Lublinek i Areoklub - zwiedzanie, przylot samolotu, odprawa pasażerów,
  • Muzeum Miasta Łodzi - Pałac Poznańskich,