Równać szanse 2004- Tacy sami ?
  założenia
  harmonogram
  wizyta 1
  wizyta 2
  raport- 1 etap
  kalendarz- 1 etap
  wizyta 3
  wizyta 4
  raport- 2 etap
  kalendarz- 2 etap
  wioska indiańska
  słownik kminy
  gazetka
  sponsorzy
  księga gości

Miasta
  Ślesin
  Zgierz

Główne założenia programu "Tacy sami ?".

Głównym celem projektu "Tacy sami" jest próba pokazania, że zarówno nauczyciele, jak i młodzież ze wsi, małego czy większego miasta to tacy sami ludzie: otwarci, kreatywni, aktywni. Wystarczy stworzyć im tylko warunki i dać szansę. Nasz projekt zakłada realizację wspólnych przedsięwzięć z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Zadania są tak pomyślane, żeby młodzież aktywnie mogla włączyć się już na etapie ich przygotowywania. Projekt realizowany będzie na terenie i w okolicach obydwu szkól partnerskich (Zgierz i Łódź- miasta bez tajemnic, Ślesin - i okolice - pelne tajemnic). Uczestnikami projektu będą nauczyciele i młodzież partnerskich gimnazjów, z tym, że zasadniczą grupą ze Ślesina będą uczniowie dojeżdżający ze wsi. Działania obejmować będą realizację zadań na kilku poziomach: szkoły- komputerowe zarządzanie placówką oświatową, wykorzystanie wyników egzuminu zewnętrznego do podnoszenia jakości pracy szkoly; nauczycieli - pomiar dydaktyczny, efektywne metody nauczania, przyjazne spotkania z rodzicami, realizucja ścieżek edukacyjnych; uczniów - Łódź: wizyta w multikinie, manufakturze, Galerii Łódzkiej, na lotnisku Lublinek (odprawa pasażerów), w banku (założenie młodzieżowego kontu bunkowego), sposób załatwiania spraw i obsługa automatów w różnych instytucjach typu: Poczta Główna, BUŁ (Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego), itp., zabytki Łodzi, instytucje kulturalne - Teatr Wielki od kulis; Ślesin i okolice: rajd rowerowy, rejs statkiem "Pawełek", zanikająca kultura gęślarzy - kmina ochweśnicka; Działania wspólne: koncert dla niepełnosprawnych w Ślesinie, wspólnie wydana gazetka uczniowska, słownik kminy ochweśnickiej (plyta CD), prezentacja projektu na stronie internetowej, - konkurs wiedzy (Zgierz), zawody sportowe (Ślesin), debata uczniowska z udziałem lokalnych władz samorządowych i rodziców.

Strona główna programu 'RÓWNAĆ SZANSE'

Strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie uczestnika programu 'RÓWNAĆ SZANSE 2004'

Strona Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu uczestnika programu 'RÓWNAĆ SZANSE 2004'