Równać szanse 2004- Tacy sami ?
  założenia
  harmonogram
  wizyta 1
  wizyta 2
  raport- 1 etap
  kalendarz- 1 etap
  wizyta 3
  wizyta 4
  raport- 2 etap
  kalendarz- 2 etap
  wioska indiańska
  słownik kminy
  gazetka
  sponsorzy
  księga gości

Miasta
  Ślesin
  Zgierz

Zgierz - Ślesin

Wizyta nauczycieli i uczniów z Gimnazjum w Ślesinie w Zgierzu - 1-2 lutego 2004 r.

Działania na poziomie uczniów rozpoczęły się 1. i 2. lutego 2005 r., kiedy to młodzież ze Ślesina przyjechała do Zgierza. Staraliśmy się o stworzenie takich warunków, aby poprzez wytyczone działania młodzież zaktywizowała się, wykazała się kreatywnością, poznała uroki wielkiego miasta. Do realizacji projektu włączyła się młodzież ze Zgierza, która opracowała trasę wędrówki po Łodzi i przyjęła rolę przewodników - asystentów. Wystąpiły dwie grupy pilotów (2 razy po sześć osób), które opiekowały się swoimi podopiecznymi szczególnie w trakcie samodzielnych wędrówek, wizyty w multikinie oraz zakupów i zwiedzaniu "Galerii Łódzkiej". Zgierscy piloci oprowadzili również kolegów po naszej szkole. Pokazali pracownie dydaktyczne, zaprezentowali wykorzystanie na lekcjach sprzętu komputerowego oraz audiowizualnego, pochwalili się szkolną biblioteką i czytelnią oraz basenem. Sposób włączenia młodzieży do realizacji projektu pozwolił im sprawdzić się w działaniu, dać satysfakcję z pomagania innym, uczył odpowiedzialności oraz gościnności.

* fotoreportaż >>>
Strona główna programu 'RÓWNAĆ SZANSE'

Strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie uczestnika programu 'RÓWNAĆ SZANSE 2004'

Strona Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu uczestnika programu 'RÓWNAĆ SZANSE 2004'