Menu: strona główna | o projekcie | zajęcia | plakat | Projekt finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny
pozyskany sprzęt | galeria zdjęć | ewaluacja | sukcesy | dzień projektu- galeria |karta motorowerowa |

W dniu 28 kwietnia 2011 odbył się egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Do praktycznego egzaminu na kartę motorowerową przystšpiło 24 uczniów Gimnazjum nr 3 w Zgierzu. Zadania na placu manewrowym prawidłowo wykonało 15 uczniów, którzy zdali egzamin praktyczny. Niestety 9 uczniom nie udało się poprawnie wykonać zadań na placu manewrowym. Największym problemem było wykonanie zadania "przejazd po ósemce" oraz podpieranie się nogą i najeżdżanie na linię. Uczniowie ci będą mieli możliwość odbycia kolejnego egzaminu praktycznego w miesiącu maju 2011 roku.

Egzamin praktyczny odbył się na placu manewrowym w obecności mgr Ewy Zielewskiej oraz mgr Ryszarda Gołębiowskiego.
Ocenie polegało:
* Pozycja kierujšcego
* Płynne ruszanie z miejsca
* Upewnienie się o możliwości jazdy
* Hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonym miejscu
* Upewnienie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy
* Jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię, nie podpieranie się nogami
* Właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe

Egzamin praktyczny polegał na prawidłowym wykonaniu następujących zadań:
* przygotowanie do jazdy i ruszenie z miejsca na płaskim terenie;
* slalom (jazda po łukach w kształcie cyfry 8 i pomiędzy 5 pachołkami);
* właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe;
* manewrów na drodze, takich jak:
- skręt w prawo i w lewo,
- omijanie,
- zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu,
- przecinanie się kierunków ruchu.
* hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonych miejscach

Piętnastu uczniów, którzy w dniu 28 kwietnia zdali egzamin praktyczny otrzymają kartę motorowerową.
Gratulujemy!!!

Okres realizacji projektu: od 01.02.2010 r. do 31.01.2012 r.