Menu: strona główna | o projekcie | zajęcia | plakat | Projekt finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny

BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

Prowadzone w 5 grupach (po 12 osób) przez nauczycielkę techniki. Zakres obejmuje naukę zasad udzielania pierwszej pomocy, ruchu drogowego, postępowania w razie wypadku, ćwiczenia praktyczne jazdy rowerem i motorowerem, egzamin na kartę motorowerową/rowerową. Celem jest wzrost bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych, wzrost wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, nabycie praktycznych umiejętności poprzez zdobycie karty rowerowej/motorowerowej.

Uczeń uczestniczący w zajęciach "Bezpieczeństwo ruchu drogowego" dowie się jak prawidłowo postępować jako uczestnik ruchu drogowego:

• pozna zasady ruchu drogowego,
  • pozna zasady pierwszeństwa na skrzyżowaniach,
  • pozna znaki i sygnały w ruchu drogowym,
  • wykona makiety skrzyżowania,
  • będzie umiał zastosować przepisy o ruchu drogowym podczas prób na symulowanym skrzyżowaniu,
  • definiuje obowiązujące zasady i określa skutki niezastosowania się do powyższych zasad, prezentuje postawę akceptacji dla przepisów o ruchu drogowym, potrafi zastosować je w praktyce,
  • pozna rodzaje dróg, nawierzchni, podstawowe elementy drogi według Kodeksu Drogowego,
  • dowie co to są manewry na drodze i jak prawidłowo je wykonywać,
  • umie określać podstawowe rodzaje znaków drogowych, wyjaśnić hierarchię ważności,
  • umie prawidłowo wykonać manewry na drodze,
  • umie odnieść poznane definicje do rzeczywistej sytuacji drogowej, umie prawidłowo wykonywać podstawowe manewry na drodze,
  • pozna zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku na drodze, podczas zabawy, nad wodą itp.
  • dowie się jakie są skutki nieznajomości i nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego,
  • będzie miał możliwość uzyskania karty rowerowej/motorowerowej.

Nauczyciel prowadzący: Ewa Zielewska.

Miejsce: sala 152

Terminy w roku szkolnym 2010/2011: poniedziałki 14:30-15:15,wtorki 15:20-16:05, środy 15:20-16:05, czwartki 14:30-15-15, piątki 15:20 - 16:05.

Liczba uczniów: łącznie 60.