Menu: strona główna | o projekcie | zajęcia | plakat | Projekt finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH i TRZECICH

Zajęcia z języka angielskiego kierowane są do uczniów klas II i III. Zajęcia zostaną podzielone na 2 części. Pierwsza część to przygotowywanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Klasy III utrwalają podczas zajęć zdobytą wiedzę, natomiast klasy II poznają stopniowo słownictwo oraz zakres gramatyki obowiązujący na egzaminie. Druga część projektu dotyczyć będzie poznania kultury oraz obyczajów krajów anglojęzycznych. Będziemy rozmawiać nie tylko o historii, ale także o sprawach współczesnych- muzyka, film, polityka.

Adresatem zajęć są uczniowie, którzy mają problem z nauką języka angielskiego oraz uczniowie , którzy nie mają możliwości uczestniczenia w dodatkowych zajęciach typu korepetycje, nauka w szkole językowej. Wielu uczniów, przeważnie z rodzin biednych a i czasem patologicznych, nie daje sobie rady z nauką języków obcych. Potrzebują więcej czasu oraz dodatkowych ćwiczeń żeby opanować dany materiał. Dla urozmaicenia zajęć została wprowadzona tematyka obejmująca kulturę krajów anglojęzycznych. Niektórzy uczniowie nie mają możliwości poznania zwyczajów i obyczajów, ponieważ nigdy nie byli w kraju anglojęzycznym.

Cele działania:

Cele główne:

• Nadrobienie zaległości oraz utrwalenie poznanego materiału.
  • Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego.
  • Zapoznanie uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych.
  • Zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Cele szczegółowe:

• Wprowadzenie/utrwalenie słownictwa z zakresu: człowiek, dom, życie rodzinne i towarzyskie, szkoła, praca, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody.
  • Przyswajanie zagadnień gramatycznych.
  • Poznawanie elementów kultury wybranych krajów anglojęzycznych.
  • Poznanie wybranych zagadnień historycznych i geograficznych.
  • Poznanie sławnych bohaterów - wybrani poeci, pisarze, politycy krajów anglojęzycznych.

Rezultaty:

• Rozwijanie zainteresowań językowych i poszerzanie wiedzy językowej.
  • Nadrobienie zaległego materiału, uczniowie są "na bieżąco" co wpływa na zwiększenie aktywności na lekcjach regularnych.
  • Uczeń zna podstawowe informacje dotyczące krajów anglojęzycznych.
  • Wysokie wyniki z egzaminów gimnazjalnych z języka angielskiego.

Nauczyciel prowadzący: Magdalena Worytko.

Miejsce: sala 115/314

Terminy w roku szkolnym 2010/2011: poniedziałki- 13:30-14:15, piątki- 14:30-15:15.

Liczba uczniów: i grupa- 14 osób.