Debata Nauczycieli
09 września 2014 r.

W dniu 4 września 2014r. o godzienie 16 odbyła się debata nauczycieli w ramach projektu "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Debatę rozpoczęto przedstawieniem idei projektu oraz celu, którym było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie kluczowe: "Co powinno się zmienić, żeby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli angażować się w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu     i dobrze się czuli w "Naszej szkole"?.

Debata została popowadzona w dóch częściach:                                                                     1. Praca metodą "Wirujących plakatów". Sześć zespołów nauczycieli analizowało postawione pytania pomocnicze: - jaka jest nasza szkoła - co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy? - Jak wygląda współpraca w szkole uczniów, rodziców, nauczycieli? - W jaki sposób czujemy się odpowiedzialni za "Naszą szkołę"?

2. Zebranie informacji od uczestników metodą "Burzy mózgów" - propozycje zmian              w szkole, które powinniśmy wprowadzić po to, aby poszczególne grupy chciały się angażować we wspólne działania na rzecz szkoły.

Wszyscy uczestnicy debaty brali w niej czynny udział proponując różne inicjatywy na rzecz uczniów, rozwoju szkoły i lepszej współpracy. Wierzymy, że uda nam się stworzyć platformę porozumienia i współpracy wszystkich zainteresowanym rozwojem "Naszej szkoły".