Edukacyjna wartość dodana
17 stycznia 2012 r.

Co to jest EWD w gimnazjum?

Edukacyjna wartość dodana to przyrost wiedzy i umiejętności uczniów w okresie od sprawdzianu w szkole podstawowej do egzaminu gimnazjalnego czyli  ile uczniowie nauczyli się w gimnazjum.EWD jest miarą efektywności nauczania w szkole.

Jak czytać wykresy EWD?

Opis położenia szkoły (elipsy) w układzie współrzędnych (wynik egzaminu, EWD) może ułatwić wyróżnienie kilku punktów odniesienia.

• Szkoły neutralne. Gimnazja, w których notujemy zarówno średni w skali kraju poziom wyników egzaminacyjnych, jak i przeciętną efektywność.
  • Szkoły sukcesu. Gimnazja o wysokich wynikach egzaminacyjnych i wysokiej efektywności nauczania
  • Szkoły wspierające. Gimnazja o niskich wynikach egzaminacyjnych, ale wysokiej efektywności.
  • Szkoły wymagające pomocy. Gimnazja o niskich wynikach egzaminacyjnych i niskiej efektywności nauczania.
  • Szkoły niewykorzystanych możliwości. Gimnazja o wysokich wynikach egzaminacyjnych oraz niskiej efektywności nauczania.

Więcej na: www.ewd.edu.pl/

Edukacyjna wartość dodana naszej szkoły:

część humanistyczna

część matematyczno-przyrodnicza